PDA

Zobacz pełną wersję : System giełdy.


pjekosz
28-09-13, 13:15
Witam serdecznie!
Dzisiaj chciałbym przedstawić wam moją propozycję modyfikacji handlu pomiędzy mieszkańcami Altaronu. Chodzi mi o system giełdy.

Zostałoby stworzone specjalne miejsce, w którym ludzie mogliby wykupić swoje własne stanowisko za odpowiednią cenę. Liczba miejsc byłaby oczywiście ograniczona. Wykupienie stanowiska dawałoby możliwość wystawienia określonej liczby przedmiotów na licytacji(w tym czasie stawałyby się one niedostępne dla właściciela), w której udział braliby pozostali gracze. Właściciel przedmiotu ustalałby cenę początkową, a odgórnie ustalony byłby czas trwania licytacji.
Wszystko wymagałoby wprowadzeniu zmian w interfersie i stworzenia czegoś na kształt handlu w Tibi. Jak wyglądałoby to w praktyce:
1)podchodzimy do stanowiska
2)używamy jakiegoś charakterystycznego przedmiotu(np. książka) przypisanego do danego stanowiska
3)wyświetla nam się lista wystawionych przedmiotów
4)w interfersie mamy możliwość wyboru między nimi i wpisywania własnych ofert(konieczność przebijania poprzednich)
5)po zakończeniu licytacji zakupiony przedmiot jest wysyłany do naszego depozytu, a pieniądze są przelewane bezpośrednio z konta na konto

Innym wyjście rozwiązania tego bez tworzenia interfejsu byłby dostęp do ofert przez specjalnego NPC(handlarza czy pośrednika). Po przeczytaniu ofert danego gracza udawalibyśmy się do NPC i w rozmowie składalibyśmy ofertę. Jednocześnie NPC informowałby nas o licytacjach danego przedmiotu u innych graczy.


Jak uważacie czy wprowadzenie takiego systemu byłoby dobrą rzeczą? Nie wiem jak wygląda to z technicznej strony i czy w ogóle jest możliwe wprowadzenie czegoś takiego?

Uiop
28-09-13, 13:18
W takiej czy innej formie, jestem za. Zawsze w grach podobał mi się auction house.

Walles
28-09-13, 13:20
Jerzy żeś jebnął okrągłego posta :D (powód do picia?) ;)

topic
Ja jestem na nie Altaron jakoś wytworzył własny sposób handlu

tomakeo
28-09-13, 13:22
Ja jestem na nie Altaron jakoś wytworzył własny sposób handlu

No sposób Altaronu jest zajebiaszczy, a jego maksymą jest "Piękny dzień, wstajesz z rana, cały szort do Ubrana" :owca:


@topic
Podpinam się pod to, co napisał Uiop

cewix
28-09-13, 13:27
Tak casual system handlowy altaronu jest tak bardzo rozwinięty..
Normalnie, tak rozwinięty, że aż urbana musieli dodać, bo nie ma co robić z itemami, a kupic? kupić też się nie da, bo po pierwsze za mało ludzi, po drugie, wszystko idzie odrazu do urbana.
Ja jestem za

Pizmak
28-09-13, 15:07
Świetny pomysł. Mogłoby to też być coś w stylu wystawiania swoich ofert, ktoś by sobie przeglądnął wszystkie oferty, jakaś mu się spodoba i ciach "kup teraz" jak na allegro i przedmiot kupiony. Z plecaka znika dana gotówka i pojawia się kupiony przedmiot. Każdy gracz zamiast wypisywania na trade bez przerwy swoich ofert mógłby wystawić taką jedną i czekać na kupca.

sidexxx
28-09-13, 15:38
Poruszałem już ten wątek, myślę że bardzo ładna "Giełda" mi wyszła :)

:krewetka:https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=4607&highlight=Gildia+kupc%F3w+Neolith:krewetka:

leon
01-10-13, 14:16
oczywiście jestem na tak poprawiło by to w dużym stopniu Handel :)

mwrobie
01-10-13, 17:07
I tak nie wprowadzą:płacze: