PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] PVP tak jak dawniej


Mitschi
03-05-11, 18:44
Witajcie
Zauważyłem że kilka dni temu zrobiliście pvp od 10lvla. Wg. mnie jest to wielki niewypał, jeżeli chcieliście robić już te pvp od 10 lvla to powinniście zrobić to na początku, ponieważ daliście szanse na start innym osobą, a Ci, którzy dopiero przychodzą (w tym ja) mają trudniej.. Dzisiaj byłem przykro zaskoczony jakie "n00by" tu grają. Człowiek chce sobie normalnie expić, nic nikomu nie zrobił a tu na respie Cię zabijają. Gdyby jeszcze samemu, solo.. ale to wlatuje ekipa 3-4 osób, 3 blokują a czwarta bije.. Jednak pogłoski o gildii Securum są prawdziwe :)

Mam taki pomysł żeby wprowadzić pvp jak dawniej, lub zrobić że tylko członkowie gildii mogą się bić, zostawiając neutralnych graczy bez guild w spokoju.
Dobrym wyjściem było by też zrobienie jakiegoś "medalu nietykalności", który byłby dostępny za sms, lub w grze za pieniądze. Medal ten, dawał by możliwość wykupienia na tydzień, miesiąc (zależnie od ceny) nietykalności w pvp. Nie można by było używać takich medali z RS, fragami, uczestnicząc w wojnach gildii.

Oto 2 screeny jakich graczy najlepiej omijać, są to oszuści, oraz n00by, które nie potrafią samemu nikogo ubić tylko w grupce :)

http://img821.imageshack.us/img821/968/nooby1.jpg
Tutaj 3 graczy - Fajter, Sebek, Szaszuja oferują pomoc w queście, dają pt oraz każą dać podążaj, gdy wyczułem i próbowałem uciec tak skończyłem. Oczywiście śmierć.

http://img171.imageshack.us/img171/5735/nooby2.jpg
Tutaj natomiast dostało się za expienie na czerwiach :), znowu 3 graczy Psycholek, Ancymon, Ravson - Securum ztrapowali oraz zabili :) chcieli "pay or die" ... Przy śmierci poleciała broń - szczerbiec, oraz kilka itemków

Podobno guild Securum nikogo bezpodstawnie nie zabija :) no jednak jest inaczej.

Evenix
03-05-11, 18:48
Co do Securum to się zgadzam jednakże twój pomysł na medal nietykalności jest moim zdaniem bez sensu :) To jest PVP i takie pozostanie, a kiedy była ochrona przeciw PK do 20 lv było to spowodowane niedawnym startem serwera, aby ludzie nie zabijali wszystkich dookoła. Pozdrawiam.

PS. Aha, no i screeny nie działają :)

Brando
03-05-11, 18:55
kolejne dziecko z non pvp przyszło i płacze... jakie to smutne... medal nietykalnosci za sms AHAHAHAHAHAHAHAHHAAHHA

Mitschi
03-05-11, 19:01
Brando
Nie mam zamiaru nawet komentować twojej wypowiedzi, ponieważ sam się ośmieszyłeś :) pokazałeś jakie z Ciebie jest dziecko.
Chodzi mi tylko o to, aby dać szansę graczom a nie, że próbujesz expić a tu Ci wbija 3 osoby i trapuja - zabijają. Tak się nie da grać, i przez to stracicie graczy.

Mitschi
03-05-11, 19:14
Zwariowany Alkocholik
Rozumiem to, też tak robię, lecz tamci "Państwo" nie prosili o opuszczenie expowiska, usłyszałem tylko Pay or Die :) no i było Die... jest to oznaką "noobstwa". Może kto byłby za tym, żeby utworzyć guild "nietykalnych", którzy nie chcieli by uczestniczyć w pvp?, oczywiście inne guild, gracze nie powinni takiej guild atakować.

Shikate
03-05-11, 19:33
Ja powiem tak... Jest kara za nadmierne zabijanie, a bloczenie i bicie w grupie to nic nowego i strasznego. To przecież też element gry... Zresztą każdy może grać jak chce, a konsekwencje w przekroczeniu limitu się same ukażą. Więc nie widzę sensu zmieniać PVP o.O Sam mam 13 lvl i sobie radzę bez przeszkód.

blanko2222
03-05-11, 19:38
czcze gadanie , "nie rób nikomu co tobie niemiłe" ,gdybyście pamiętali to przyslowie ,mieli byśmy wręcz epicki server.

Shikate
03-05-11, 19:45
Tak samo nie było by zabójstw, wszyscy byli by ekologami itd. itp. Tak to może MISS mówić... Prawda jest inna, że to jest nieosiągalne.

NerVvuS
03-05-11, 20:09
Według mnie PvP powinno być najwyżej od 15 lvl. Zaraz zmieszają mnie z błotem, powiedzą dziecko Non-Pvp ( 8) ). A ja wam powiem tak : żadna frajda jak wchodzi nowy i nie obeznany gracz na "maina" a tam zanim dojdzie do depo pada 2x. A żeby było tego mało 15lvl PvP było by dogodniejsze ponieważ dałoby to czas na wczucie się w grę, zdobycie nowych rzeczy, czarów itd. :)
A teraz czekam na odpowiedzi typu : NerVvuS idź zagraj na Non-PvP itd. 8)

@blanko2222 W całości się z tobą zgadzam. "Nie czyń innemu co Tobie niemiłe."

Mitschi
03-05-11, 20:45
NerVvuS idź zagraj na Non-PvP!
Chciałeś to masz haha :D
a tak serio, to bardzo dobry pomysł, jeżeli już nie może być od tego 20 to niech będzie chociaż od 15. Niech każdy się wczuje w sytuacje nowej postaci, która dopiero wkracza na nieodkryty kontynent i od razu pada... To odrzuca, i gracze odchodzą. Kto jest za tym aby wprowadzić pvp od 15? Proszę podawać argumenty!

mucha505
03-05-11, 20:55
Ja mam 15lvl i jak na razie padałem tylko od mobów(szukając expa ;d), ale jestem za tym, aby wprowadzić PVP od 15 lvl'u. Chyba bym tutaj nie grał, gdyby zabijano mnie ciągle na niskim lvl'u(zanim dobrze się rozegrałem i trochę poznałem mapę, czary, itp.). Robię tak jak niektóre osoby up pisały(nie kradnę lootbagów i nie wwalam się na expowiska).
Mam jeszcze 2 pytania: Od ilu fragów jest rs? oraz: Czy istnieje black skull(czy jest ban za jakąś ilość fragów, jeżeli tak, to za ile fragów jest black skull/ban)?

pepeszka
03-05-11, 21:09
Ogólnie mi to wszystko jedno. Pvp jest i było zawsze takie same. Zawsze będą wpadać w kilku po ludzi na respy (sam tak robiłem przez 2 lata). Najbardziej boli to że spadają ostro skille po dedzie.. Miałem 17 mlvl po dedzie spadło pół mlvla i teraz jak wbiję następny lvl to będe mógł wrócić spowrotem na ten 17 mlvl (Co lvl 1 mlvl w plecy a potem pewnie nawet 2,3) Czyli 1 mlvl straty na 1-dną śmierć narazie mam bo nie będę przecież odrabiał ręcznie te pół mlvla..

Metamorfo
03-05-11, 21:46
idę sobie drogą do miasta - ubija mnie jakiś 25 mag , słodko
expie - ubija mnie jakiś 23 łucznik , zajebiście

gdyby jeszcze ubijali równych sobie lvlem , a nie o 10 mniejszych

pulpi007
04-05-11, 08:42
Panowie o czym wy wogule mówicie, jakie non-pvp ??
To jest MMORPG i wprowadzenie no-pvp bylo by bez sensu.
To ze ktos da sie zabic to juz jego problem.
Ktos kto gral na rl tibi na pvp wie jak to jest na tego typu serwerach i nikomu to nie przeszkadza.
Nie podoba sie?-Nie graj a nie piszesz na forum o jakiś bzdetach.
Co do "medalu nietykalności" to może jeszcze wprowadzą "medal odwrócenia" że każdy hit zamiast w ciebie bedzie uderzał w napastnika ;););)
A tak na serio ,to to jest TEMAT BEZ WIEKSZEGO SENSU

NerVvuS
04-05-11, 10:37
@Mitschi Nowi gracze którzy nie mieli wcześniej styczności z Tibią powinni być bardzo dobry argumentem. A samouczek sam w sobie nie wyjaśnia wszystkich zasad gry więc wyjście na "maina" może być ciosem dla takiego nowego gracza. Jest taki temat na forum że NooBy oferują pomoc i każą dać Podążaj a po chwili Cię zabijają. Oczywiście nowy gracz nie zna gry oraz ludzi grających tutaj (Polacy...) na tyle aby stwierdzić czy na pewno mu pomogą czy też nie.

rokes
04-05-11, 14:40
Witam na początek się przedstawię.

Fajter jestem, tak tak z tego screena.


Nie wiesz nawet ile to frajdy sprawia takie zabijanie takich noob'ów jak ty w pt.

I do tego ta satysfakcja że napisał ktoś posta i dodał zdjęcie ze mną :)

Widać że nie grałeś nigdy na pvp. Tam cały czas tak jest.

Hmmm.. powiem jeszcze że każdy radzi sobie na swój sposób a mój sposób to zabijanie ponieważ loot mam lepszy niż na potworkach :)

Pozdro ziom !