PDA

Zobacz pełną wersję : Ankieta XI - Skąd dowiedziałeś się o Altaronie i jaka forma reklamy byłaby najlepsza?


Tron
13-10-13, 19:38
Witajcie!

Ostatnim razem dzieliliście się z nami Waszymi propozycjami grafik, które powinny zostać poprawione, lub też całkowicie wymienione. Zdecydowana większość z Was chciałaby poprawy strojów Waszych postaci. Padło też kilka głosów na potwory takie jak orki lub też smoki. Zmiany lub też poprawy tych pierwszych obiecać nie mogę, gdyż zależy to od głównie od grafików, ale już teraz mogę powiedzieć, że kilka nowych ubiorów dla Waszych postaci zostanie dodanych w zbliżającej się aktualizacji, być może przypadną one Wam do gustu bardziej niż obecne!

Dzisiejszymi zwycięzcami losowania, którzy otrzymają darmowy status szlachecki na siedem dni zostali Whisperka (https://forum.altaron.pl/member.php?u=37692) i Wicked (https://forum.altaron.pl/member.php?u=2572). Serdeczne gratulacje!

Przypominam także o nagrodach specjalnych dla najbardziej aktywnych uczestników ankiet, które zostaną rozdane 26 października po upłynięciu czasu na odpowiadanie w dziesiątej, ostatniej ankiecie.

Tak więc czas na przedostatnie pytanie:
Skąd dowiedziałeś/aś się o Altaronie i jaka forma reklamy byłaby według Ciebie najskuteczniejsza?

Przypominam, że miejsce to nie służy do krytykowania, lub dyskutowania nad pomysłami innych użytkowników. Proszę także o przestrzeganie zasady jeden użytkownik = jeden post. Wszelkie próby obejścia tych zasad będą karane.

Temat zostanie zamknięty 19-ego października. Zapraszam więc do dzielenia się z nami Waszymi propozycjami.

status szlachecki był losowany po numerze posta, poprzez stronę www.losowe.pl

tomakeo
13-10-13, 20:08
O Altaronie dowiedziałem się od znajomego.
Jaka forma reklamy byłaby najlepsza? Jest kilka
-Film promujący (ten stary na yt jest słaby - o ile jeszcze jest)
-Reklama w formie banerów na innych stronach (fakt, trzeba zapłacić, ale czego się nie robi dla graczy :P)
-No i największą reklamą będzie... wprowadzenie języka angielskiego do wyboru.

Rian
13-10-13, 20:12
Znalazłem link na tibi.pl
Wg mnie banery na różnych stronach poświęconych internetowi, grom i ogólnie MMO to najlepsza forma reklamy. Albo napiszcie do jakiegoś czasopisma o grach i dajcie pare tysi w łapę za pozytywną reckę ^^

Walles
13-10-13, 20:20
Przeglądając Tibia.pl zauważyłem banner promujący Altaron, wszedłem i zostałem :)

Najskuteczniejsza reklama według mnie to właśnie takie reklamy na różnych stronach a najbardziej to na stronach z listami gier mmorpg 2D/3D bo zaglądają tam miliony ludzi a jak nie to setki tysięcy.

mortans
13-10-13, 20:24
Ja o Altaronie dowiedziałem się ze strony tibia.pl.
Sądzę, że najlepszą reklamą serwera jest umieszczanie banerów na innych stronach o tematyce mmorpg. Filmik na youtuba też fajny pomysł. Dobrze by było aby pojawiły się też jakieś fanarty z Altaronu :uśmiech: ale to już zależy od pomysłowości grafików.
Meeega reklamą był by steam :) szkoda, że to mało realne... przynajmniej jak na tą chwilę :uśmiech2:.

Swistakowy
13-10-13, 20:36
Tibia.pl

Jak dla mnie, więcej reklam takich jak na Tibia.pl. Przy każdej upce zawala całą stronę, widać screeny.

Gekko
13-10-13, 20:50
Po raz pierwszy z Altaronem miałem styczność na tibi.pl jest tam właśnie taki baner promujący ten serwer, ale sądzę że banery nigdy nie będą miały taką siłę przebicia jak właśnie to co napisał Eletrix czyli możliwość zmiany języków w grze dzięki czemu gracze nie tylko z Polski ale i z całego świata będą mieli możliwość zagrać, przez co reklama robiona przez administracje nie będzie potrzebna gdyż gracze zrobią to za nich propagując ją na przeróżnych forach internetowych,top listach,czatach i w gronie znajomych z całego świata gdzie parcie na podobne gry mogą być znacznie większe niż w naszym kraju.

leon
13-10-13, 21:13
ja zawsze byłem ciekawy czy jest jakiś OTS RPG Polski ale taki na prawdę dobry nie takie ots na miecha czy dwa szukałem w Google chyba przez parę dni i znalazłem na tibia.pl jakąś recenzje/zapowiedz podajże zrobioną przez Slythie nie jestem do końca pewien dawno to było no i zawitałem tu i jestem do teraz

Jaka Reklama najskuteczniejsza ? hmm

-na pewno Altaron powinien być na różnych dobrych Toplista MMORPG to bardo dobrze promuje
-wymiana banerami z innymi grami np Margonem.pl
-powinniście zrobić ładne Banery o różnych rozmiarach dla graczy żeby każdy gracz mógł promować Altaron na własnych stronach czy to w sygnaturkach itp

pomysłów jest dużo tylko trzeba to zrealizować :)

Wicked
13-10-13, 21:19
Tibia.pl - wypatrzyłem jakiś baner czy artykuł o starcie, zajrzałem i... no, cóż. Wciunsz tu jestę.

Wg. mnie najlepsza reklama to banery, niekoniecznie tylko na stronach Tibiopodobnych. Jakieś reklamy zewnętrzne. CD-Action jest gazetą (czasopismem, wiem) o grach, recenzują, oceniają, kto wie czy nie skusiliby się na ocenę Altaronu w kategorii polskiego jakiegoś projektu niezależnego czy cuś. Ew. jakieś inne pismidło o grach. Czemu nie? Zaś się kto skusi może, szansa jest.
Filmik na jutubie, jakieś galerie ciekawsze. Pokazanie gry. Może odświeżyć trochę stronę główną. Gra powinna wciągać, intrygować, kusić. Zachęcać do wbicia jeszcze 1 lvlu i odkrycia co będzie dalej, a nie, że informacji o Altaronie trzeba szukać, grzebać po forach i wogla.

Czemu to się nazywa ANKIETA, skoro nie ma proponowanych odpofieci ani nicz?

yahiko96
13-10-13, 21:33
Tibia.pl < tam to znalazłem.

malpad
13-10-13, 22:07
O Altaronie dowiedziałem się od znajomego z klasy gimnazjum (i obecnej)- Wingt Ruthar:
Wingt: "Dawaj no zagraj to lepsze niż ta tibia no zagraj pogramy se razem."
Ja: "Nie. Tyle już w tibie gram mam chara nie chcę zostawiać."
//pół roku później\\
1lvl
10lvl
20lvl
...
Aż do teraz ;)

Szczerze to mnie przekonał słynnym wówczas kpiro, lecz potem dostrzegłem że wszystko jest o niebo lepsze od tej tiiiiibiiiiii ;)

cewix
13-10-13, 22:23
Ja dowiedziałem się z reklamy na tibia.pl

Najlepszym sposobem na dobre rozreklamowanie altaronu, to banery w szczególności na tibia-wiki.pl, oraz na stronach gier mmorpg które również są w 2d, no i oczywiście na stronach typu "kwejk".

Uhh
13-10-13, 22:27
Zauważyłem reklamę altaronu na tibia.pl i tak zaczęła się moja przygoda z tą grą.
Najlepszą formą reklamy moim zdaniem byłaby reklama w telewizji :owca::owca::owca: można też by dać reklamę na demotywatory czy serwis tegu typu gdzie wchodzi dużo osób.

Kuzyn
14-10-13, 00:49
4 lata temu z hunted.pl

corkarypto
14-10-13, 07:55
Dowiedziałem się już dawno że administracja hunted.pl ma w planach oto taki projekt.

- Największym minusem Altaronu jest brak angielskiej wersji. Spotkałem się wiele razy że ludzie pytają czy Altaron jest tylko po polsku. Odpowiadając twierdząco, ludzie się zniechęcali.
- Najlepiej gry tego typu reklamują sami gracze
- Filmiki promujące na YT na pewno też przyciągną graczy.
- Dodać Altaron do top listy otsów itp itd.
- Mnie tam żaden baner nie przekonał do żadnej gry, może innych przekona. Banery na różnych portalach

MianDa
14-10-13, 09:42
Kliknąłem na baner Altaronu na stronie tibia.pl, z ciekawości co to. Spodobało mi się to co zobaczyłem (mimo początków niezbyt łatwych, nawet z moją znajomością rl tibii i otsów).

Reklama ?

Bannery, ale lepsze niż nazwa Altaronu na tle kawałka mapy. Lepiej żeby w tle był jakiś wypasiony potworek, bo mapka niezbyt działa na wzrok i nie zachęca. Na stronie nie tylko tibia.pl ale też różnych stronach związanych z grami i graniem.

Dodanie to różnych list otsow.

boro1120
14-10-13, 11:46
Z forum torg.pl, z 2 lata temu. Wbiłem z 9 poziom i przestałem.
Parę tygodni temu szukałem znów jakiegoś serwera do pogrania, no i wpadłem na temat o altaronie, ale tym razem już zostałem na dłużej.

Oczywiście najlepsza forma reklamy to zareklamowanie na takich stronach jak mmorpg.org.pl czy mmorpg24.net oraz forach o grach MMO. Bannery moim zdaniem odpadają, mnie to bardziej zniechęca niż zachęca do gry.

paulusia
14-10-13, 12:55
Widzialem link na tibia.pl, lecz olałem go totalnie bo sobie pomyslalem ze jakas bezsensowna gra via www. O projekcie powiedzial mi kolega z teamu z OTSów tibijskich i tak zacząłem grać. Mimo, że banery na mnie nie działają to moze na kogos to działa, więc uważam ze byly by najlepszą reklamą servera, z tym ze server powinien być bardziej ukazany na nich.

Nocturnal
16-10-13, 16:29
W poszukiwaniu ots'a rpg z low rate expem i jakaś własną koncepcją.
Dodatkowo reklamy na tibia.pl i tibia.org.pl

Moim zdaniem moglibyście nawiązać program partnerski z top listami mmorpg albo po prostu z zwykłymi stronami z grami, tak żeby banner albo reklama co jakiś czas u nich się wyświetlała. Co prawda wiązało by się to z pewnymi kosztami ale napływ graczy by to z czasem zwrócił.

Arkon
17-10-13, 00:28
ja się dowiedziałem ze strony Tibia.pl z początku jakoś mnie to w ogóle nie kusiło.
jednak mineło kilka dni OTS na którym grałem upadł... czytam restart był nie pamiętam..
zrobiłem pierwszą postać zrobiłem rycerza (ja głupi przecież rycerzem grać nie umiem :s)
wbiłem z 43 poziom i... powstał mój świat NON-PVP <3
i gram zwiadowcą który według mnie jest ciekawą profesją i dobrze się nią gra. :D

Formy reklamy?
wielu ludzi dało już bardzo dobre pomysły. (co mi tam pościągam od nich.)
* reklama na stronach takich jak http://mmorpg24.net/
* reklama na Youtube.pl można dać jakieś filmy z wojny by się coś tam ruszało na starym filmie są same screeny
* (to nie reklama ale...) Język Angielski.. wielu ludzi napewno by się zainteresowało tak ciekawym projektem jak Altaron... (jednak nie umiem angielskiego to wole 2 języki XD nasz i ang..)

pozdrawiam :krewetka:

jankolo21
17-10-13, 17:50
znalazłem jo na pewnej stronie internetowej reklama w telewizji byłaby najlepsza

adamo199412
17-10-13, 17:59
Ja się dowiedział o Altaronie z jakiegoś posta chyba na jakimś forum drugiego dnia po starcie pierwszego serwera.
Mojem zdaniem to reklama nie jest potrzebna. I tak nikt nie przyjdzie grać a tylko pieniążki stracicie ;]