PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Gladenthri - Miasto Najlepszych


Shikate
07-05-11, 18:47
Cóż... Moim pomysłem jest zbudowanie miasta, nie wiem czemu, ale wg. mnie fajnie by brzmiało ,,Gladenthri''. Są pomysły o statystykach, ale to naprawdę było by głupie, żeby patrzeć na stronie(w końcu w średniowieczu nie było stron, z których wszystko wiedziałeś), tylko w tym mieście mógłbyś się dowiedzieć o najlepszych, a nawet z nimi walczyć. To miasto były by bogate, a największą budowlą w centrum był by Amfiteatr(arena). Można jeszcze pójść w stronę starożytności i zrobić jakiś teatr, akwedukt, może i basen jakiś. Miasto mogło by się opisywać, mówiąc ,,pradawne miasto'', czyli po prostu, miasto, w którym się zachowała starożytność. A teraz przejdę do szczegółowych szczegółów :D


1. Zacznijmy od umiejscowienia... Może na południowym wschodzie? Zdecydowanie... Jakoś nie widzę innego miejsca dla tego ,,cudownego'' miasta. Byłoby ono duże, bogate. Przez zachodnią część przepływa rzeka... Na północy znajdą się góry.. Gdzie rzeka, tam lasy, zieleń. Gdzie góry, zamiecie, piasek.

2. Reszta. Miasto to nie miało by dużej populacji, jednak kto wie... Może znajdziecie w nim ludzi posługujących się pradawnym językiem? A może nauczą was zapomnianych, przeklętych czarów? Może jednak warto być historykiem i poszukać informacji na temat tego tajemniczego miejsca? Tak czy inaczej, na pewno się nie będziecie nudzić:
- Zawód ,,Historyk''. Mówią, że z głównego miasta przybyli wykształceni ludzie, chcący dowiedzieć się więcej o tym miejscu. Ich obóz znajduje się na wschodzie, przy rzece. Na pewno nie przyjmą cię od razu do wykonywania ich misji, jednak kto wie, może gdy odnajdziesz coś ciekawego to znajdzie się dla ciebie miejsce w tym gronie? Historycy badają tam zwoje, zawierające różne przepisy lub nawet zapomniane czary! Może warto je przestudiować! A może sam znajdziesz tajemnicze dokumenty? Historycy czekają już tylko na ciebie!
- Zawód ,,Archeolog''. No dobrze, są zwoje, pora na głębsze przeszukiwania. Archeolodzy badają ziemię. Zdecydowali założyć obóz przy górach, na pustyni. Mówią, że jeśli szukać, to tylko tam. Klimat jest suchy i jest bardzo gorąco, ale z ich zapałem wszystko jest możliwe! Podziwiaj korytarze wykopane przez nich! Wystarczy, że zostaniesz archeologiem. Ale ale... czeka cię próba, która na pewno nie będzie łatwa. Przygotuj się! Może znajdziesz części tajemniczych przedmiotów, klejnoty, złoto, bronie, a może i tajemnicze, zakopane miasto?! Przygotuj się, odwiedź wykopaliska!
- Zawód ,,Gladiator''. Walka, pieniądze, niebezpieczeństwo. To całe życie gladiatora. Jednak możesz się wzbogacić... Lub nawet uzyskać legendarne przedmioty za walki?! Czy jesteś gotowy na zostanie legendą Altaronu? Czy jesteś gotowy na podziwianie przez najmłodsze pokolenie? Czy na pewno chcesz zacząć nowe życie, pełne niebezpieczeństwa? Przyjdź na arenę! Może po walkach cię ktoś zauważy?...
- Umiejętność ,,Pływanie''. W rzece możesz się zrelaksować... Czy czujesz już gorącą wodę, po której będziesz bardziej zrelaksowany? Im dłużej spędzisz czasu na pływaniu, tym twoja wytrzymałość wzrośnie. Dodatkowo możesz udać się na zawody! Im większa umiejętność pływania, tym lepiej i szybciej! Przyjdź do basenu!
- Umiejętność ,,Odkrywanie''. Na pewno się przyda dla historyka.. Zdecydowanie szybciej pójdzie mu studiowanie ksiąg... A może i będzie bardziej cierpliwy i gotowy na zostanie wykształconym człowiekiem? Odkryj umiejętność ,,odkrywania'', na pewno Ci się przyda!
- Nowe bronie, możliwości. Wraz z update, przyszyły by nowe czary, bronie, przedmioty, które może odkryć archeolog... To wszystko w najlepszej odsłonie! Same legendarne, historyczne rzeczy!
- Tabela najlepszych. Przy różnych obiektach, były by różne tabele. Na przykład przy amfiteatrze tabela gladiatorów.

3. Na koniec, opis miasta przez historyka...

W końcu... Po dłużących się dniach wędrówki, wraz z moim towarzyszem zauważyliśmy miasto Gladenthri. Zostaliśmy wysłani, aby je zbadać. Niestety, nie mam dobrych przeczuć... Czuję tu smród i gorąc. Czy to aby na pewno dobre miejsce dla takiego wykształconego człowieka jak ja? Na horyzoncie pojawiły się ogromne, piaszczyste góry... Zaraz zaraz... kształtem przypominają piramidy.. Tak czy inaczej, zbadamy to później. Bliżej mnie widzę rzekę... Ahh! Jaka gorąca! Miałem nadzieję na chłód... Nic nie wygląda tu dobrze, wręcz przeciwnie, nie czuję tu się najlepiej. Chyba założę obóz przy rzeczce.
Drugi dzień. Na dziś zaplanowałem zwiedzanie. Jestem w zachodniej części miasta, o dziwo, zauważyłem tylko jednego człowieka, który i tak mówił w jakimś innym języku. Podejrzewam że to Gladenthriaski . W końcu to miasto przeszłości. Mury jak i brama były zbudowane z kamienia. W pewnej części są zniszczone. Przeczuwam, że jeśli nie ma żadnego człowieka, to będzie się coś działo... Przejdę się do centrum miasta.
Tak jak myślałem, większa część populacji jest na arenie. Dowiedziałem się, że walczy niejaki Gladen(prawdziwa legenda, podobno to od jego imienia nazwano to miejsce! Wcześniej mówiono ,,Starożytne miasto'', czy też ,,Pradawne miasto''. Przynajmniej u nas, w Altaronie) oraz Othenus. Nie przepadam za gladiatorami, bo walczą tu jak zwierzęta, ale zapowiada się cieka... Oo! Właśnie jednym ciosem Gladen powalił Othenusa. Widać to naprawdę uzdolniony wojownik.
Mija czwarty dzień od mojego przybycia, podarowałem sobie opisywanie, bo tak naprawdę nic się nie dowiedziałem. Dopiero przed chwilą zagadał do mnie Mathus, nasz człowiek. Wyciągnąłem od niego wiele cennych informacji, jak ta, że miasto czeka na nowe talenty. Chodzi tu oczywiście o walki na arenie. Podobno pieniądze są ogromne.
Mój towarzysz Rithim przeszedł się na wschodnią część miasta. Pewnie go prędko nie zobaczę. Spędzę ten czas na odpoczynku, chociaż nie mam od czego, bo jeszcze nawet nie zacząłem badać... Mathus mi powiedział, że na południu znajdę basen. Przejdę się tam...
Jestem już w połowie drogi, gdy nagle koło mojej głowy przeleciały jakieś owady. Mieszkańcy się na nie strasznie skarżą... Pewnie będą mieli jakieś zadania. Zresztą to nie moja sprawa.
Właśnie byłem w basenie... Jak to dobrze się czasem zrelaksować.. Mimo tego śpieszę się do mojego obozu! Zapomniałem o moim zadaniu, jakim jest przetłumaczenie Gladenthriaskich ksiąg. Będę musiał skorzystać z pomocy Mathusa...
Wszystko jest już gotowe, niestety, księgi te nie zawierają cennych informacji. Przez ostatnie dni do obozu wysłano kolejnych historyków. Młodych, utalentowanych, jak i doświadczonych starszych ludzi. Czekamy na radę miasta, która ma nam przynieść wiele ksiąg. Pytanie tylko: Dlaczego sami tego nie zrobią? Mówią, że to jest im nieznany język. Skąd ja to wszystko wiem? Przy pomocy Mathusa nauczyłem się Gladenthriaskiego i mogę się porozumieć z ludnością.
Mija już prawie miesiąc. Mam nawet księgi miasta, ale nie mogę ich rozszyfrować. Potrzebuję pomocy innych młodych ludzi, bo obecni historycy wolą się relaksować.. Właśnie wysłałem list do rady, że obóz historyków znajduje się na zachodzie miasta, przy rzeczce i szukam asystentów. Z informacji Rithima, który był na wschodzie, dowiaduję się, że archeolodzy prowadzą wykopaliska i również chętnie wezmą kogoś. Jak mi też 3 tygodnie temu Mathus powiedział, rada miasta szuka gladiatorów i że ich sowicie wynagrodzi. Oczywiście jeśli wpierw nie zginą - hahaha. Gladenthri to jednak cudowne miasto...

Tomek119
08-05-11, 08:24
No no.. chłopie masz fantazję, lecz.. ile czasu zajęłoby grafikom robienie takiego wspaniałego, idealnego miasta :p do tego starożytnego ^^ chyba nie ma jeszcze grafik ze starożytności, starych budynków więc jeszcze robienie grafiki :< ustawianie mobków :/ Moim zdaniem jest to zbędne, chociaż kreatywnie myślisz (xD) dużo czasu, dużo pracy..

Lewy
08-05-11, 13:01
No no.. chłopie masz fantazję, lecz.. ile czasu zajęłoby grafikom robienie takiego wspaniałego, idealnego miasta :p do tego starożytnego ^^ chyba nie ma jeszcze grafik ze starożytności, starych budynków więc jeszcze robienie grafiki :< ustawianie mobków :/ Moim zdaniem jest to zbędne, chociaż kreatywnie myślisz (xD) dużo czasu, dużo pracy..

Masz racje, lecz jest to realne.
Mogli by sie tym zajac i w najbliszym update takie cos wprowadzic.

Mallard
08-05-11, 14:18
ych... raczej takiego miasta nie zrobią ( i dobrze)

po 1. najpierw trzeba usuwać bugi, polepszać grywalność (system pvp, smoki pod spawnem pająków i takie tam)

po 2. według mnie neizbyt to pasuje do klimatu Altaronu.

po 3. sami się domyślcie dlaczego ;]