PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciszenie - NPC


bawolinio
17-02-14, 16:51
To chyba nic wielkiego, ale myślę, że pozwoliłoby graczom zaoszczędzić trochę czasu. Chodzi o wyciszenie/muted, kiedy rozmawiamy z NPC. Moja propozycja to pozostawienie anty spamu Gracz-Gracz, ale usuęcie anty spamu podczas rozmowy z NPC. Często jest tak że potrzebujemy kupić sporo "czegoś", a NPC sprzedaje nam tylko po 100, więc trzeba pisać np:

-hej
-100 plastrów miodu
-tak
-100 plastrów miodu
-tak
-100 plastrów miodu
-tak
(...)

i bardzo często nas wycisza. Wtedy zamiast 2 bp plastrów miodu kupować 30 sek., kupujemy 5 min...

Mcree
17-02-14, 16:59
Dobry pomysł, zmień w ankietę "czy jesteś za?"
Pozdro

Mervakis
17-02-14, 17:07
Blokada nie została wprowadzona bo taki był kaprys, ma Ona swoje uzasadnienie. Jestem za zwiększeniem ilości przedmiotów (alchemicznych stackowalnych do 100), które możemy kupić jednocześnie do 1000, ale blokada "spamowania" niech zostanie.

bawolinio
17-02-14, 17:11
up2 : niestety nie wiem jak to zrobić ;)

up : to by było jeszcze lepsze rozwiązanie :)

Jaenelle
17-02-14, 17:16
Sytuacja nie dotyczy tylko przedmiotów alchemicznych, podobny problem ma zwiadowca przy kupowaniu puginałów/bełtów. Usprawnienie u zaproponowane zaoszczędzi nerwów wielu osobom, nie tylko alchemikom ;)

Mcree
17-02-14, 17:17
Marek jak co wymyśli to przebije wszystkich :>
Edit:
Na sprzedawanie fiolek/butli itp też bym podniósł do 1000.

Obles
17-02-14, 17:25
Uważałbym z tym podnoszeniem limitów.
Crashe w pierwszych dniach po starcie serwera spowodowane były między innymi własnie brakiem limitów u NPC.
Nie wiem jak zareaguje gra na tak znacznie podniesione limity.

Mervakis
17-02-14, 17:30
Dlatego napisałem tylko i wyłącznie, że tyczyłoby się to stackowalnych do 100 przedmiotów alchemicznych. Bełty już obecnie można kupować po 1000 sztuk. Mikstur nie można raczej odblokować do 1000 bo to powodowałoby otrzymanie 1000, a nie jak w przypadku stackowalnych rzeczy 10 "stosów".



Edit:

A... sprzedawanie napisałeś. Tego to nie wiem czy by coś zepsuło.

Wicher
17-02-14, 18:11
Zgadzam sie.


Do tego jeszcze wyłączyc to ze podczas rozmowy z kims na priv wyswietlaja sie rzucone przez nas czary. Powinno sie to wyswietlac tylko na gównym.

Vahell
17-02-14, 18:13
Nie którzy przez to wyciszenie padają. Pozdrawiam

Mervakis
17-02-14, 18:16
Jedyne przypadki padnięcia przez wyciszenie, które znam były z powodu pomylenia hotkeya. Pozdrawiam ludzi, którzy używają do przelotów na Ankardie/kupowania przedmiotów hotkey'ów. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, gdy wyciszenie powodowane jest przez czary. Jeżeli jednak tak jest... to zapewne dzieje się tak przez dopisek do czaru.

Vahell
17-02-14, 20:34
Nie, to nie było spowodowane dopiskiem do czaru. Po prostu wpisując czar na hotkey była pomylona jedna literka i deska zaliczona.