PDA

Zobacz pełną wersję : [kwiatki] Status Szlachecki


Barthes
10-05-11, 17:34
Pragnę zauważyć iż cena za status szlachecki jest zbyt droga. Cennik w przypadku SMS-ów wynosi:


5zł + VAT za 7 dni :o
19zł + VAT za 30 dni :o
25zł + VAT za 60 dni :|

Według mnie większość osób które nie posiadają kart płatniczych ani innej możliwości zakupu oprócz SMS-ów będą rezygnowały z grania na serwerze z powodu zawyżonych cen. Osobiście pragnąłem zaprosić kilku moich kolegów do gry na Altaronie ale stwierdzili że ceny za status szlachecki ( premium) są zbyt wysokie. Na zakończenie proszę o rozpatrzenie tego pomysłu i wypowiadanie się na jego temat. :B

Tron
10-05-11, 17:39
Cena statusu przez PayPal kosztuje 16 zł, a to tylko 3 zł różnicy w przypadku SMS. Poza tym, kupując Szlachcica przez SMS, serwer nie dostaje całej sumy, tylko jakiś procent. Więc to normalne, że więcej kosztuje.

Van Taron
10-05-11, 18:31
Skoro temat jest w propozycjach to ja proponuję też opcje "przelewów", tak by np. można by było zapłacić na poczcie :)

Ciekawa opcja dla tych co nie posiadają kont bankowych czy paypal.

Barthes
10-05-11, 18:32
Wiem , ale po 1 ceny o mało co nie dorównują ceną za PACC w RL Tibi , po 2 cena taka bardziej odpycha niż przyciąga graczy , niestety tak to już jest, trzeba dbać o klienta.

Astacius
10-05-11, 22:24
Przy tym, że serwer jest tak odrażająco ubogi wypadałoby zrobić tańsze premium, ale co tu się targować i tak zrobią co chcą.

Slythia
10-05-11, 23:04
Skoro temat jest w propozycjach to ja proponuję też opcje "przelewów", tak by np. można by było zapłacić na poczcie :)

Ciekawa opcja dla tych co nie posiadają kont bankowych czy paypal.

Przecież jest? Czym jest wpłata na poczcie jak nie rodzajem przelewu?

Wiem , ale po 1 ceny o mało co nie dorównują ceną za PACC w RL Tibi
Od kiedy?

Pacc 30 dni w Tibii - około 35 zł.
Premium 60 dni na Altaronie - około 25 zł.

Jeśli uważasz, że dwa ponad razy taniej to znaczy tyle samo to chcę iść z tobą na zakupy <3.

Barthes
13-05-11, 14:31
BUMP please

Piruet
13-05-11, 14:41
21zł za 60 dni to jest na prawdę mała kwota więc proszę nie marudźcie...

maks889
13-05-11, 14:45
Pacc 30 dni w Tibii - około 35 zł.
Premium 60 dni na Altaronie - około 25 zł.

Jeśli uważasz, że dwa ponad razy taniej to znaczy tyle samo to chcę iść z tobą na zakupy <3.
Pacc na rl Tibii na zł kosztuje ponad 40 za miesiąc tak przy okazji. Też chciałbym iść z tobą na zakupy bo masz ładny brzuszek <33 :**

Tron
13-05-11, 16:42
Barthes, dostałeś odpowiedź od administracji, więc po co ciągniesz ten bezsensowny temat? Nie stać cię na status Szlachecki, to znajdź robotę.

Brando
13-05-11, 17:13
Od kiedy?

Pacc 30 dni w Tibii - około 35 zł.
Premium 60 dni na Altaronie - około 25 zł.

Jeśli uważasz, że dwa ponad razy taniej to znaczy tyle samo to chcę iść z tobą na zakupy <3.

Cena pacc 30 dni w Tibii - 29,3 zł (1 euro = 3,9171474 złotego polskiego * 7,5 euro za pacc)
Premium na altaronie na 30 dni - 23,37 (19 zł + podatek 4,37)

A więc nie jest to 2x tańsze... I nie pisz że 60 jest taniej, bo jak porównujemy to porównujmy to samo ;>?

Druga sprawa:

Szansa że Tibia postoi jeszcze miesiąc i wykorzystam pacca?
-1000000000000000000%

Szansa że Altaron postoi jeszcze miesiąc i wykorzystam ss:
-10%?

Trzecia sprawa:

Cena paypalem/przelewem jest według mnie za wysoka.

30 dni smsem (najpopularniejsza forma płatności):
Gracz płaci 24 zł, serwer dostaje 6 zł... (około)

30 dni paypalem/przelewem:
Gracz płaci 16 zł, serwer dostaje 15,50 zł... (około)

W przypadku paypala/przelewu serwer dostaje 2,5x więcej pieniędzy... Gracz nie dostaje nic...

Nie żebym chciała kupić ss, ale czuła bym się oszukana wspierając serwer 2,5x mocniej niż inni i nie dostając za to nic więcej niż inni :)

muscovite
13-05-11, 17:22
Brando chcesz porównywać to samo? To weź proszę cenę za przelew pay pal. No chyba że już można pacc w Tibii kupić smsem za 30 zł... z VATem oczywiście.

A jeśli bierzesz pod uwagę przelewy to
Tibia 30zł
Altaron 16 zł
Co oznacza, że konto premium JEST prawie dwa razy tańsz
Ja jestem na 100% pewien, że będę mógł wykorzystać swoje konto szlacheckie na jakieś 40 dni. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

edit. Jak nie dostajesz nic więcej? Oszczędzasz 7zł na miesiąc. Trzy miesiące i dostajesz miesiąc gratis.

Barthes
13-05-11, 18:01
Nie ze mnie nie stac , tylko jezeli juz mam placic to wole sobie kupic doladowanie do WoWa na miesiac :*:* , skoro tutaj ceny sa takie ze az skreca czlowieka , bo po 1 nie ma za co tu placic a po 2 gry 2d sa tak malo popularne ze ...

"""""Druga sprawa:

Szansa że Tibia postoi jeszcze miesiąc i wykorzystam pacca?
-1000000000000000000%

Szansa że Altaron postoi jeszcze miesiąc i wykorzystam ss:
-10%?
""""""""""""""""""""""

Przepraszam Cie bardzo jezeli sie bota uzywa i traci sie konta w rl tibi to nie moja wina . ja jakos mam tam konto juz z 6 lat i ani razu nie narzekalem :). a Takie OTS'y czy tzw serwery stoja pare miesiecy i potem co koniec i pieniadze w .......... sa :)

Brando
13-05-11, 18:49
"""""Druga sprawa:

Szansa że Tibia postoi jeszcze miesiąc i wykorzystam pacca?
-1000000000000000000%

Szansa że Altaron postoi jeszcze miesiąc i wykorzystam ss:
-10%?
""""""""""""""""""""""

Przepraszam Cie bardzo jezeli sie bota uzywa i traci sie konta w rl tibi to nie moja wina . ja jakos mam tam konto juz z 6 lat i ani razu nie narzekalem :). a Takie OTS'y czy tzw serwery stoja pare miesiecy i potem co koniec i pieniadze w .......... sa :)

Ech... jak bym miała siłę to może nawet bym Ci wytłumaczyła o co chodzi i dlaczego zle interpretujesz to co napisałam... a tak... pozostań sobie w błogiej niewiedzy i rób z siebie idiotę...

Barthes
13-05-11, 20:25
Grajcie sobie dalej i dawajcie zarabiac ...

Slythia
13-05-11, 20:44
Droga Brando,

serwer Altaronu stoi już ponad 4 lata. Tyle czasu prowadzone były prace, był on opłacany, czekał na odpalenie dla graczy. Wyjaśnij mi dlaczego więc mielibyśmy zamknąć grę po miesiącu!?

Poza tym, porównujmy jedynie te same sposoby płatności. Właśnie wybrałam przelew (płatności.pl) i ceny kształtują się następująco:

30 dni - 16 zł
60 dni - 21 zł.

W tym zawarta jest cena VAT.

Tibia:

PLN 78.04 (EUR 19.95) 90 Days Tibia Premium Time

Płatność tym samym sposobem, czyli przelewem bankowym. Mam nadzieję, że ssów robić nie muszę.

Po obliczeniach (pomijając fakt, że cena premium / 1 dzień przy zakupie na 90 dni jest niższa niż przy zakupie na 60, lecz cipsoft 60 dni w swej ofercie nie posiada):

1 dzień premium w Altaronie: 0,35
1 dzień premium w Tibii: 0,867(1)

Wynika z tego, że cena premium Altaronu jest ponad dwa razy niższa, niż Tibii.

30 dni smsem (najpopularniejsza forma płatności):
Gracz płaci 24 zł, serwer dostaje 6 zł... (około)
Skąd to wiesz? Rozumiem, że dotarłaś do umowy zawartej pomiędzy ilopem a firmą oferującą płatności SMS, że wiesz ile serwer dostaje?