PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Propozycje od Piruet'a


Piruet
11-05-11, 01:46
Problemy (Według Piruet'a) Projektu „Altaron” z dnia 11.05.2011:

1)Prędkość wzrostu Poziomu Magicznego, obrona oraz prędkość chodzenia Maga.
2)Dezinformacja na temat zakupowanych przedmiotów w sklepach.
3)Wielkość strat po śmierci.
4)Kultura społeczności.

Rozwinięcie tematu:
1)Ostatnimi czasy było zamieszanie z wyrównaniem poziomu postaci. Moim zdaniem jedyne nad czym trzeba byłoby się zastanowić to właśnie Poziomu Magicznego, obrona oraz prędkość chodzenia Maga. gdyż spora rzesza ludzi nad tym ubolewa.
2)Problemem (bynajmniej dla mnie) jest to, iż nie wiem co kupuję w sklepie.
3)Wiele osób narzeka na bardzo duże straty podczas śmierci. Może by warto było zastanowić się nad redukcją tego?
4)Wiele osób używa wulgaryzmów i chodzi mi tutaj o Czaty i w żaden sposób nie jest to egzekwowane.

Moje Propozycje:
1)Zwiększyć prędkość rozwoju Poziomu Magicznego zostawiając u innych postaci aktualne tępo. Być może warto byłoby dodać do setów bonus obrony(zaznaczę, iż nie chodzi mi o to by z Maga zrobić Tanka) bądź też prędkości chodzenia.( Nie jestem pewien czy Mag ma czar dzięki, któremu będzie w stanie uciec np. Wojownikowi a na pvp jest to bardzo ważne)
2)Przydałaby się kosmetyczna sprawa zmieniająca załóżmy. „Kupię Y”. „Czy chcesz kupić przedmiot Y(Atak:A Obrona:B, Lvl:C) za D Miedziaków.
3)Nie znam systemu rozliczania śmierci, lecz tak myśląc procentowo to np. Śmierć zabierałaby po 50% (obecnego poziomu) z każdego skill'a oraz 50% liczby potrzebnego doświadczenia na dany Poziom. Osoby z Premium miałyby załóżmy o 10% mniejsze straty. ( Jest to tylko przykład ponieważ nie znam się na systemie jaki jest stosowany w grze i co można by było zmniejszyć ewentualnie).
4)Nie wiem czy takowa osoba jest wyznaczona, lecz może warto byłoby powołać, która po prostu sprawdzałaby zachowanie graczy. Jest to sprawa kosmetyczna i drugiej wagi aczkolwiek poprawiłaby komfort przygody w „Altaronie”

Edyt(Przypomniała mi się jedna rzecz):
5)Myślę, iż warto byłoby również zastanowić się nad zrobieniem "Szlachty" jako przedmiotu, którym można byłoby się wymieniać. Wtedy większa liczba ludzi mogłaby mieć daną promocję. Ci co chcą wydać na grę daną kwotę pieniędzy będą zadowoleni i Ci co nie również.

Prosiłbym o nie wypisywanie tutaj SWOICH pomysłów gdyż każdy może zrobić to osobiście w Swoim temacie. Jest to moja propozycja dla Twórców gry. Jeśli ktoś ma ochotę skomentować moje pomysły to bardzo proszę.

Acolt
11-05-11, 02:01
Chwała Ci za to, że tak ładnie i z kulturą wypisałeś co Cie w oczy kole.
ALE(musi być:P):

po 1) Wiele tematów już jest na ten temat, także nowości nie proponujesz.
po 2) Jak już pozwoliłeś to skomentuje:
1. Wielu już na ten temat pisało i niestety muszę powtórzyć: Mag to cherlak i nie ma prawa mieć dużej obrony(rekompensuje mu to ilość obrażeń).
Co do prędkości... Może wystarczy zabrać rycerzom i łucznikom czar większego przyspieszenia?
2. Tu także powtórzę: w trawie piszczy, że jest już w fazie produkcji ulepszony system informowania kupca o towarze dostępnym w sklepie
3. Również wiele tematów o tym jest. Ostatnio straciłem 120% skilla po śmierci, także coraz mocniej widać jaki to stanowi problem.
4. Było mówione, że nie będzie tutorów, ale można by było zrobić coś a'la policja czyli gracz z możliwością zbanowania na 24h kogoś zachowującego się źle(po czym miałby obowiązek wysłania raportu do MG)


Wybacz, że w pkt 4 dałem propozycję, ale nie będę robił nowego tematu żeby jedno zdanie napisać...

Pozdrawiam

Sacred
11-05-11, 02:02
Co do maga i jego obrony to szczerze mówię nie. Od tego jest mag by dystansowo trzymać potwory tak jak pall.
Co do wulgaryzmów proponuję zrobić system autobanu za użycie kilkukrotne wulgaryzmu na publicznym czacie.

Piruet
11-05-11, 02:12
System "autoban" bardzo by się przydał... Co do Magów nie widzę problemów mi jako Wojownikowi będzie łatwiej się przebijać więc Panie i Panowie uczymy się szybko biegać!

Widzę, iż projekt "Altaron" zmierza w bardzo dobrym kierunku. Oby tak dalej.


Pozdrawiam
Piruet

Wicked
11-05-11, 02:51
Propozycja numero 1.
Zabrać łucznikowi hape odes? Nie wyobrażam sobie tego. O ile mag ma summony, które go osłonią od biedy, o tyle łucznik polega tylko na sobie. Bez hape odes to już żart naprawdę niezły.

Nie wiem jak jest z mlvlem u innych, ale łucznikiem mam 9,5. Bez problemu i jarania setek potów. Więc nie jest tak źle, raczej.

Propozycja numero 2.
No, trochę sensu to ma, ale nie oszukujmy się. Nie wiem jak wy, ja kota w worku nie kupiłem jeszcze.

Propozycja numero 3.

E? Nie gińcie i tyle.
A tak powaznie: straty po śmierci i tak zostały już zmniejszone.

Propozycja numero 4.

Nie życzę sobie, żeby ktoś mnie banował za to, że w rozmowie ze znajomymi rzucę zakrętem czy paroma. Nie rozumiem czemu by tak miało być. No i nie rozumiem czemu za parę przekleństw ma być od razu ban.
Fakt - trade, help, game chat - zgoda. Global - nie ma opcji, imho.
A banowanie przez grupę wyznaczonych osób? Też nie. Nadużycia by były na pewno.

Okocim
11-05-11, 08:07
1. Nie jestem magiem nie komentuje.
2. tak jak już ktoś powiedział nowy system zostanie wprowadzony.
3. Nie wiem czy zostało zmniejszone czy nie ale przypominam, że bazowa strata poziomu to 10%[Doświadczenia zdobytego podczas całej gry- na 30 poziomie ma około 400 tysięcy doświadczenia więc po śmierci stracę 40 tysięcy] a nie 100%.
4. Auto ban to dobry pomysł
@up kanał główny nie jest czatem publicznym o czym można przeczytać w regulaminie.
5. Szlachta jako przedmiot to zły pomysł, już gdzieś o tym było i naruszało by to w pewnym stopniu regulamin.