Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Community PVP (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=124)
-   -   [Dyskusja] nowy start (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20255)

Rahilux 14-08-17 11:41

Ja chce, mam zamiar nim grać raczej, magowi nie chce robić run a Knighta nie chce skillić :v

CySiO 14-08-17 11:47

Grysik, bełty są znerfione, więc jest większa różnica teraz między pugi a rozrywającymi.

sokoskiii 14-08-17 14:58

Cytat:

Napisał Rahilux (Post 158283)
Ja chce, mam zamiar nim grać raczej, magowi nie chce robić run a Knighta nie chce skillić :v

Hah to palkiem po skilujesz zrecznośc ;d Tylko uważaj zebyś nie dostał pierdolca od tego.

Cytat:

Napisał CySiO (Post 158284)
Grysik, bełty są znerfione, więc jest większa różnica teraz między pugi a rozrywającymi.

RMC-OWI chodzi o to że jest za mała różnica miedzy sd a yase unarem albo że jej wogole nie ma;d

Bass1 14-08-17 16:02

RMC Kombinuje aby wszyscy grali Zwiadem Nerko Alchemikiem aby szybciej expić niż mag z sd na yase unar xd Nie ma pojęcia co pisze i jaka odskocznia jest w dmg na yase unar. Zmniejszenie koszt many dla niego to jest szybsze expienie tańszym kosztem a tak nie ma być.

leavemealone! 14-08-17 17:25

Racja po stronie lobuza jest rmc chce aby kazdy gral nie magiem co by zwiadowca byl silniejszy hahahaha slabszy altaron silnik nowy musi miec nie stary jest ograniczony nic sie nie da hahha itd... chyba wiem jak dogadax się z lobuzem

c770832 14-08-17 17:33

Ormo dobra..

Uwolniona Mysl 14-08-17 19:58

No to robimy runę ognia...

CySiO 15-08-17 09:32

Co wy pierdolicie?? Przecież RMCowi chodzi o to, żeby zmniejszyć dmg z puginałów, żeby jednak mag bił więcej z sd ale za to, żeby zwiadek nie musiał płacić za nie dużo. A przynajmniej ja tak to rozumiem.

Bass1 15-08-17 11:24

CySiO a myślisz że po co obniżać chce koszt many dla zwiada na yase unar? Masz głowę czy pusty orzech w niej?

CySiO 15-08-17 11:28

Ale rozumiesz to, że jak będzie mniejszy dmg to nie będzie się i tak opłacało się z nimi expić? Po prostu trzeba to zrobić z głową, zmniejszach ich dmg i zmniejszach ich cenę.

sokoskiii 15-08-17 11:33

Cytat:

Napisał CySiO (Post 158293)
Co wy pierdolicie?? Przecież RMCowi chodzi o to, żeby zmniejszyć dmg z puginałów, żeby jednak mag bił więcej z sd ale za to, żeby zwiadek nie musiał płacić za nie dużo. A przynajmniej ja tak to rozumiem.

Jest tak jak mowisz testowałem z nim yase i sd i on twierdzi ze yase bije tak samo jak sd dlatego chce osłabic yase zeby mag był silnijszy a nie ze chce polepszyc zwiada. Zmniejszenie many ma byc rekompensatą za obniżenie dmg yase.

Ja uważam że yase bije za mocno na 100 lvlu

Mervakis 15-08-17 12:19

Yase unar do sprawdzenia. Mana 270 -> 230.

I jak z tymi sakiewkami? Testował to ktoś?

Cytat:

Napisał eremce (Post 158264)
Coś odnośnie zwojów.
Szansa ulepszenia zwykłym zwojem na +1 wynosi: 70% +1
Szansa ulepszenia błogo zwojem na +1 wynosi: 60%
Chciałem zrobić to na większej próbie, aczkolwiek przyszedł ALOR i mi wszystko porozrzucał. ;(
Na 1600 zwoi:
- 197 średniego opancerzenia
- 118 średniego opancerzenia błogo
- 220 1h
- 114 1h błogo
- 160 2h
- 147 2h błogo
- 211 dysta
- 129 dysta błogo
- 96 wysokiego opancerzenia
- 0 wysokiego opancerzenia błogo
- 208 różdzek błogo i zwykłych (ALOR TY PECIE!!111)

Wnioski:
Co z błogosławionymi zwojami wysokiego opancerzenia?
Z tego co widać, to utrzymuje się tendencja na otwieranie zwojów błogo dwa razy rzadziej niż zwykłych. Dlaczego 2h odbiega od tego?
Wylosowałem:
641 zwojów dla rycerzy
340 zwojów dla zwiadowców
208 zwojów dla magów

Czy te statystyki są zbliżone do tego co zostało zaprogramowane, Marku?

To było tak w ramach ciekawostki, teraz wróćmy do balansu. W ramach balansu proponuje nowy system tworzenia i łączenia run.

Pierwsza propozycja:
Kamienie runiczne z możliwością łączenia. Proponuje aby można było łączyć puste kamienie runiczne do 100.

Druga propozycja:
Przy robieniu run kamienie są automatycznie zastępowane w plecaku robioną runą. Czyli wystarczy mieć kamienie, pić manasy i wypowiadać inkantację runy.

Trzecia propozycja:
Możliwość łączenia fiolek, kolb, butli, zlewek, mikstur.

Czwarta propozycja:
Pociski bez kamieni. Przeliczamy strzały na manę i przy inkantacji pocisku bez posiadania pustego kamienia runicznego po prostu uderzamy w cel i pobierana jest mana jak w przypadku aluków.

Piąta propozycja:
Puste kamienie runiczne połączone po 100 wkładamy do rąk. Po inkantacji czaru, robiona jest ich maksymalna ilość w stosunku do naszej many. Pociski pojawiają się już połączone w głównym plecaku. Jezeli pocisk mroku zabiera 300 many, a my posiadamy 3k many, to po inkantacji czaru pojawia nam się w plecaku 50 strzałów z pocisku mroku.

Szósta propozycja:
Zlewki po wlaniu do destylatora łączą się automatycznie w plecaku głównym.

Siódma propozycja:
Usuńmy cooldown po nietrafieniu runą w cel. Łatwiej będzie uleczyć/uderzyć w locie, czy rzucić kluczową ścianę mocy.

Ósma propozycja:
Bossy powinny dawać więcej expa, tak z 20x więcej.

Dziewiąta Propozycja:
Z bosów zwykłe przedmioty powinny zawsze lecieć ze wnękami. Nawet tarcze!!!!xD

Propozycje można łączyć.

Podpowiedź:
Ukryty tekst:
Aby dostać się na pradawne elfy, trzeba wpisać /goto elficki łucznik

Szansa na ulepszenie to zawsze 50%. Zwoje mają klika rodzajów, więc nie wiem jakie testowałeś, jedne mają większą szansę, że wylosuje się zwój błogo inne mają większą, np. że wylosują się do opancerzenia, a nie broni, itp.

Co do propozycji to na 5-6 z nich już odpisywałem, to jak wygląda struktura pliku i co jest pobierane przy tworzeniu run jest zależne od tego co jest w silniku i czy to strzelanie bez kamienia, czy robienie różnej liczby ładunków zależnie od many, itp. itd. wymagałoby grzebania w silniku. Przy bossach można pomyśleć.

mario 15-08-17 12:43

Cytat:

Napisał Mervakis (Post 158298)
I jak z tymi sakiewkami? Testował to ktoś?

Chodziłem sprawdzałem. Elfy porządku, fanatyki też widać różnicę, bagienne też myślę że ok, trolle to chyba do poprawy ( z zwykłych troli po 5-20 to tak cienko), a z reszty trolli to tak też średnio według mnie.. resztę nie sprawdzałem.

O 20:30 kolejna nowość od mapera ; )

Bass1 15-08-17 13:39

Trolli fakt jest lipa straszna, brakuje tutaj nam dodania pierścienia magicznej tarczy aby szybciej można było wydropić go mag z tego powodu to strasznie kuleje lub po prostu dodaniu mu spella na magiczną tarcze many

Marancza 15-08-17 13:41

Cytat:

Napisał Mervakis (Post 158298)
I jak z tymi sakiewkami? Testował to ktoś?

Ja testowałem drzewce, według mnie są Ok.

c770832 15-08-17 13:55

Wezcie to zareklamujcie choc troche wy trole bagienne, zeby bylo aby te 100 graczy

mario 15-08-17 13:57

na teście dodać utamowite czar plx

sokoskiii 15-08-17 14:06

Cytat:

Napisał mario (Post 158304)
na teście dodać utamowite czar plx

Jak ten czar 2 tygodnie jest na tescie...... hoxe como.

Bass1 15-08-17 14:29

Awesome Cino nie będzie tu żadnej reklamy ponieważ maja na to wyjeb ne , to że parę osób tu coś robi to tylko i wyłącznie że chcą sobie pograć i nic dalej tu nie będzie rozwijane bo wszystko prace przenieśli na nowy silnik i tu klimat Altaronu przepadnie bo nowy klient Altaroński będzie zupełnie inaczej wyglądać global wszystko dlatego umożliwia do czasu nowego silnika gdy otworzą granie tu potem pewnie wyłączą albo skasują ;p

c770832 15-08-17 14:35

ebe ebe uruk hai

Uwolniona Mysl 15-08-17 14:56

Mam nadzieję, że skaraby dla uczczenia askarskich knightów będą potężnymi moobam, a nie chujnią co mogian może wykurwić solo po wiaderku ze szluga

Pozdrawiam Lord Askary, mianowany na lorda przez samego Księcia Askary za zasługi w walce z brazolami w latach 90-tych, odznaczony wieloma askarskimi medalami, commander walk o kazodroon i venore, zwycięzca wojen altarońskich po stronie exorit i collegium, przyjaciel bułgarów oraz norwegów, posiadacz jednego z pierwszych knight setów na askarze, altarońska ręka sprawiedliwości, wzór cnót, oraz wzór naśladowania dla fasola, mojego kumpla, wynalazca askarskiego podniebienia

poiuyt321 15-08-17 17:16

Ktoś zechce wbić na testa potestować yase :|?

kuczma 15-08-17 17:38

Cytat:

Napisał poiuyt321 (Post 158309)
Ktoś zechce wbić na testa potestować yase :|?

Jak mi pomożesz naprawić Altarona to moge wbic XD
\/

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20271

poiuyt321 15-08-17 18:18

W sumie tak patrząc na 120 lvl nekro ele - 145 dysta, najmniej się da uderzyć z yase około 230 a najwięcej 430.
Chyba coś trochę nie tego ale ja tam nie wiem, nie znam się :F

sokoskiii 15-08-17 18:32

8:50 Zadajesz 128 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:50 Zadajesz 175 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:50 Zadajesz 128 punktów obrażeń mroku do Grysik.

18:51 Zadajesz 139 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:51 Zadajesz 172 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:51 Zadajesz 139 punktów obrażeń mroku do Grysik.

18:51 Zadajesz 127 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:51 Zadajesz 123 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:51 Zadajesz 142 punktów obrażeń mroku do Grysik.

18:51 Zadajesz 176 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:51 Zadajesz 146 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:51 Zadajesz 110 punktów obrażeń mroku do Grysik.

18:52 Zadajesz 69 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:52 Zadajesz 134 punktów obrażeń mroku do Grysik.
18:52 Zadajesz 174 punktów obrażeń mroku do Grysik.

120 lvl zwiad nekro alch 145 dysta 93 siła a ile na tym lvlu bije mag z sd?

Mervakis 15-08-17 18:44

To powyżej było normalnie czy w dualu? Z niewidką czy bez?

sokoskiii 15-08-17 18:46

Cytat:

Napisał Mervakis (Post 158313)
To powyżej było normalnie czy w dualu? Z niewidką czy bez?

Niewidka pugi w jednej ręce

mario 15-08-17 19:30

https://i.gyazo.com/2a9e9255b38aefe5...cc94e2a534.jpg

gosczklasa08 15-08-17 20:00

Nie mogę się doczekać :C

mario 15-08-17 20:31

https://i.gyazo.com/569666b5aaa28c43...3d3da16c1e.png

c770832 15-08-17 20:35

W tej dziurze sa scaraby, prawda?:zdziwiony:

mario 15-08-17 21:31

Cytat:

Napisał c770832 (Post 158318)
W tej dziurze sa scaraby, prawda?:zdziwiony:

Niestety nie Marcin... tylko piraci jak widać ; )

Bass1 15-08-17 22:21

Bez ekipy nawet nie ma co wbijać na piratów bo wylecisz z hukiem haha

bart303 16-08-17 10:56

Kto wymyślił by dać wszystkim potworom +50% hp? Ja osobiście uważam ze jest to zdecydowanie za dużo- max 30% moim zdaniem. Oczywiście bossom nie powinno się zwiększać hp, a jeżeli już się ktoś uprze by bossy też miały więcej hp, to znerfił bym ich leczenie , by dało się je zabić

Bass1 16-08-17 11:28

bart303 To na teście pewnie tak teraz tylko ustawili by nie musieli biegać od moba do moba, zwiększenie potwora hp to jest przesadzone bo komu się będzie chciało tłuc potwory low lvlami

Maciek Nefarious 16-08-17 11:44

Pewnie bedzie sie chcialo wszystkim tym ktorzy beda chcieli grac ? Lobuz nie pisz tu nic nie wnoszacych komentarzy, jedynie zasmiecasz forum, tak samo jak altaron :)

Hardyzz Skilzz 16-08-17 11:51

Testowałem bagienne smoki,trolle twardziele i abitańce na 50lvl magiem i jest okej. Test na 30 lvl trolle i abitańce mam problem co do tego że na 150 mikstur many poleciało 3k w sakiewce i nic więcej, dalej z trolli nie lecą przedmioty na abi lepiej bo lecą pierścienie i pancerze więc tragedii nie ma. Na 80 lvl pisałem wcześniej jak jest.

Maciek Nefarious 16-08-17 12:18

Ile k/h expa robiles na tych mobach?

Mervakis 16-08-17 12:41

Pewnie tyle co i na pierwszej edycji, bo stosunek dmgu do hp mobów jest teraz porównywalny do tego co było wtedy. :v

Spider 16-08-17 13:04

Cytat:

Napisał Bass1 (Post 158301)
Trolli fakt jest lipa straszna, brakuje tutaj nam dodania pierścienia magicznej tarczy aby szybciej można było wydropić go mag z tego powodu to strasznie kuleje lub po prostu dodaniu mu spella na magiczną tarcze many

Cytat:

Napisał Bass1 (Post 158301)
Mag to typowy pocisk ma być do zgładzania w pvp i nie róbcie z niego elitarnego czołga aby mógł stać bo będzie bombardować wszystko nieskazitelnie a o to w tym nie chodzi właśnie.

Jak na poprzedniej edycji prosiłem o wprowadzenie utamki to był wielki protest. Teraz mamy utamke.

Jak na poprzedniej edycji prosiłem o wprowadzenie run do sklepu też protest xD.

Mieliście efekt, że nie było żadnego aktywnego maga.

Głównym problemem na altaronie jest brak ludzi - bo nie ma gdzie expić.

Śpieszę wytłumaczyć.
Główne oblegane respy to były : warloki, profany, kościane, górskie, piaskowe, mysmenie?

Co je łączy? Na wszystkich występuje JEDEN rodzaj mobów - wyjątek stanowią kościane - ale tam głównie rycerz - i te dodatkowe moby to pokutnik, widmo, wiarołomca podobny dmg do kościanych i ta sama technika ubijania - głównie dół raindaru gdzie się latało bo góra nie wyrespiała.

To moje propozycje by przywrócić atrakcyjność respów. Altaron może ma być trudny ale nie wkurwiający i irytujący.

- Węże wodne - zmienić z ostatniego poziomu komnat wszystkie inne moby na węże wodne (stare). Poziom wyżej zmienić na młode i stare. Co to za expienie przyszedłem na węże a to mi wyskoczy rekinołak a to topielica, a to mnie wił przyblokuje na niewidce jak uciekam od 2 węży. Patologia takie łączenie mobów słabych z silnymi.

- SMOKI każdy rodzaj - Usunąć czerwonym, młodym czerwonym i wszystkim innym które to mają (już nie pamiętam nawet) ten czar którym zostawiają pole "fire fieldów". Kogo to nie wkurwia? Biegasz po ogniach przez co ognisty amulet w ciągu minuty się spala. A smoki spamują ten czar jak wściekłe. Zasypują loota.

- Abitańskie monstra - Zmniejszyć im, albo całkowicie odebrać wysysanie życia. Albo jeszcze zmienić je na dotyk - coś ala exori na jedną kratkę. Tak by był to exp dla palka i maga. Obecnie expisz sobie w miarę normalnie, aż tu hyc dostajesz spam wyssania od kilku mobów plus kilku zza ekranu xD. Przyspieszyć tam respa - bo gdy mieliśmy już lvl, żeby tam przeżyć to resp nie wyrabiał. Nic tak nie wkurwia jak czekanie na respa.

- Zamek gwardzistów. Usunąć całkowicie łotrzyce z wnętrza i podziemi zamku. Biją one sporo, uciekają po całym respie. zamienić je na najemników lub gwardzistów. Zabrać niewidkę zabójczyniom.

- Obóz orków - Zwiększyć każdemu z orków loot x 3. Dodać berserkerowi drop katany 25% szans. Dodać wojownikowi 25% na szczerbiec. Szamanowi zmienić kostur nowicjusza na kostur ucznia 25% szans. Nie ma tam expa to niech przynajmniej będzie kasa. KTO TAM CHODZIŁ oprócz bosika???

- Nadzorce. Usunąć wszystkim oczniakom summony lub jeżeli jest to możliwe to niech znikają po zabiciu przywołującego. Znikają - a nie padają i zostawiają swoje zwłoki. Naprawdę zajebiste jest szukanie loota w stosie tak samo wyglądających ciał. Najprościej usunąć im summony. Zmniejszyć wysysanie many o połowę.

-Trolle wszystkie prócz górskich - zwiększyć loot 3x. Kolejne expowisko dla kasy.

- Oficerowie i generałowie - to samo loot x3

- Magowie dorafsa. Wejście od Neolith - Poszerzyć , usunąć jedne drzwi by nie było blokowania nobcharami. Pierwszy poziom gdzie śpią i respią się kapłanki, czempiony, magowie i biega jeden piromanta po sali treningowej. Zamienić wszystkie te moby na czerwonych magów + piromante zamienić na czempiona. Usunąć kapłanki z wyższych poziomów, niech będą tylko w podziemiach.

- Lodowe moby - usunąć chillery i ymirsony z pierwszego poziomu (pierwszego okręgu) i z tuneli. Zmienić je na hrimtury. Dla równowagi można na niższym poziomie zmienić hrimy na ymirsony.

-Praojce - zabrać im paraliż i zmniejszyć ich szybkość o połowę.
- hydry - zabrać im paraliż
- żywiołaki ziemi - loot x3
- wampiry - loot x3



Zwiększenie loota rozumiem jako zmiana procentu wypadania poszczególnych itemów a nie dodanie sakiewek =.=

A dodatkowo - Loot z profanów pomniejszyć o połowę a dodać więcej grudek szlamu. + dźwignie jeden raz na ss.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin