Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Sugestie i Propozycje (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Zmiany w regulaminie gry (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=25963)

Windykator 31-05-22 18:47

Zmiany w regulaminie gry
 
Zgodnie z wytycznymi zakladam temat, by zaproponowac odswiezenie regulaminu gry poprzez:

4.2 znane jako sharing konta karany 7d/30d/del
4.3 znane jako makro/boty - 14d/30d/del

Sugerowane kary sa dostatecznie wysokie, by osoba ukarana odczula blokade konta a nie wykluczaja gracza na stale (wiekszosc nie wroci/zalozy nowe konto).
Aktualny taryfikator jest dostosowany do odleglej epoki, nalezy isc z duchem czasu.

4.13 znane jako teleport - zalegalizowac.


Dodatkowo przewinienia znikaja po pol roku, by postacie nie gnily zapomniane, a to doatatecznie dlugi termin, by nie abusowac systemu i nie grac w kilka osob jedna postacia.

Sugerowalem, ze taki temat skonczy sie gownoburza jak kazda propozycja zmian, ktora jednym jest na reke, a innym niekoniecznie. Zobqczymy czy mialem racje.
Zapraszam do dyskusji.

jutest 31-05-22 23:14

Zmiany by się przydały, masz rację. Właśnie przypomniałem sobie regulamin, najbardziej rozbawił mnie pkt 4.1, który między innymi zakazuje sprzedaży SS za talary, tsa, jasne, gdyby ktoś jeszcze tego pilnował to może miało by sens... :P
Co do dzielenia konta nie mam zdania.
Makro/boty - jak dla mnie od razu del powinien być.
Teleport - nie za bardzo wiem w czym rzecz ale jeśli chodzi o wykorzystanie błędów gry to moim zdaniem powinno być karane.

Windykator 01-06-22 05:45

Co do sprzedazy ss za talary - fakt, nie ma w regulaminie wyjatku w postaci statusu, czy nawet zwoi, ktore po to zostaly wprowadzone do gry.
Dzielenie konta byloby wykorzystywane do jego przekazania, co wyszloby serverowi na korzysc poprzez długowieczność, gdy do gry wracaliby ludzie z zaledwie tygodniową przerwą, nijak nie wspomoże to handlu postaciami.
Co do teleportu - chodzi o rzecz wykorzystywaną w tibii od zawsze: gdy postać zaloguje się, a nie ma wolnej kratki w miejscu w którym się wylogowała ni dookoła - zostaje teleportowana do świątyni.

Catthon 01-06-22 07:39

Cytat:

Napisał jutest (Post 181210)
Zmiany by się przydały, masz rację. Właśnie przypomniałem sobie regulamin, najbardziej rozbawił mnie pkt 4.1, który między innymi zakazuje sprzedaży SS za talary, tsa, jasne, gdyby ktoś jeszcze tego pilnował to może miało by sens... :P
Co do dzielenia konta nie mam zdania.
Makro/boty - jak dla mnie od razu del powinien być.
Teleport - nie za bardzo wiem w czym rzecz ale jeśli chodzi o wykorzystanie błędów gry to moim zdaniem powinno być karane.

Nie do końca. Tutaj wprowadzono właśnie zabezpieczenie. Sprzedają SS jako przedmiot w grze . Grasz jest chroniony, regulamin nie cierpi.

michal900 01-06-22 08:36

bot = delete

Windykator 01-06-22 09:15

Przeciez nie ma bota do altaronu, a za makro na rybki lecialy 7 dniowe bany. Zasugerowalem 14, a koniec koncow i tak zlapiesz tylko full afka po miesiacu, wiec delate to nie problem, by ustanowic, kwestia, by nie ucierpial niewinny.

Makon 02-06-22 13:07

Cytat:

Napisał Catthon (Post 181212)
Nie do końca. Tutaj wprowadzono właśnie zabezpieczenie. Sprzedają SS jako przedmiot w grze . Grasz jest chroniony, regulamin nie cierpi.

no tak średnio, przed zwojami handlowałem statusami i nigdy nikt nic nie powiedział, nawet wygrałem myszkę z altaronu za kupiona największą ilość statusów ( więc każdy łącznie z administracja wiedział ze kupuje statusy) spamujac kanał handlu. Idąc krok dalej co do regulaminu, kary są nakładane jak sie podoba mistrzowi gry, raz za sharing dostaje kare konto sharowane drugim razem oba konta innym razem wszystkie połączone konta. Więc fajnie by bylo gdyby administracja tez sie trzymała swojego regulaminu a nie tylko gracze.

Royalks 02-06-22 14:48

W obecnej sytuacji serwera jestem jak najbardziej za wprowadzenjem opcji "przedawnienia wykroczeń" i zmniejszenia kary za sharing. Określiłbym też jasno w regulaminie, że obydwa konta używane w sharingu ponoszą karę. Nie jedno, nie drugie, czy losowe.

Jestem za zostawieniem kary za boty w obecnej postaci.

Dodam tylko, że to moje osobiste zdanie i nie reprezentuje tym postem opinii innych doradców/GM'a.

Windykator 03-06-22 16:17

19-4, korzystna zmiana opinia doradcy, a nawet zmiana przychylna ideii innego gma. Czy administracja moze odniesc sie do tematu?

19Fafka06 05-06-22 02:47

Przedawnienie banów to jedno, historia banów np z seznowego 1/2 czy innych serwerów który były powinny być traktowane nie jak na konto tylko na serwer :)

Tak samo biorąc po uwagę fakt małej społeczności altaronu, to sharing konta powinien zniknąć, lecz jednak wiemy że wszystko musi przyklepać pregusia

Anquaz 05-06-22 02:59

Powiem szczerze, 7mego czerwca wrzucę podcasta na temat altaronu. Regulamin do tego czasu się nie zmieni (bo nie została propozycja przedstawiona mocy sprawczej), a sam nie boję się o swoją reputację, by przedstawić jak aktualne zmiany wpłynęły na konsekwencję naginania regulaminu przez administracje (niczym parodia hasła wyborczego PO sprzed lat ("by żyło się lepiej, wszystkim [z rodziny])(film nagrany z opcją TrustVideo, więc zrobienie wiarygodnych screenów nie jest problemem, także zabranie praw/edycja czegokolwiek niczego nie zmieni). Skoro aktualna administracja nie rozumie subtelnych sygnałów i chęci wprowadzenia korzystnych zmian (wliczając opinie ich obozu) to nie widzę przeciwskazań, by (niczym rebeliant) zaatakować.

Noratl 05-06-22 04:55

Jeśli jest pewne, że ktoś używa "wspomagaczy", to usunięcie konta, zero litości dla oszustów. Dwa bufory do perma bana, tylko zachęcają do oszukiwania. Administracja ma problem żeby kogoś przyłapać, zbiera dowody przez miesiąc a później ban na 7 dni? Przecież to śmieszne. Usuwać, może się nauczą, a jak nie to przynajmniej inni się dwa razy zastanowią.
Jak się komuś nie chce grać i musi to robić za niego program, to niech administracja go wspomoże i usunie mu konto, niech się nie męczy.

Catthon 05-06-22 11:26

Z mojej perspektywy - nigdy nie rozumiałem potrzeby sharowania konta. W sensie serio, o co chodzi, to nie jest trudne - korzystaj z własnego konta, zamiast dzielić je z kumplem. Poproś by przesłal Ci rzeczy. Wbijaj postacią kilka poziomów mniej dziennie, na równi z innymi graczami.

Zmniejszenie bana za korzystanie z nielegalnego oprogramowania? Oznacza tylko tyle, że ktoś chce korzystać z botów możliwie niskim kosztem. Równie dobrze można to zalegalizować. Proponują to osoby, które też wiele razy były na tym przyłapywane.

Teleport? Legalizacja teleportu doprowadziłaby do takich akcji, jak na sezonie. Ekipa biegnie po kogoś na respie, tamten ktoś się teleportuje im na plecy, teleport elementem rozgrywki.

Pomysł przedawniania się banów lub nieprzenoszenia pomiędzy postaciami/serwerami jest idiotyczny. Oznacza bowiem tylko tyle, że ktoś musi sobie dobrze planować gdzie i ile banów może jeszcze dostać.

Kwestie stopniowania kar za dane przewinienie zostały wprowadzone, wydaje mi się, z jednego względu: ktoś może nie zdawać sobie sprawy z tego, że za dane przewinienie grozi kara. Dostanie ją raz - wie, że za kolejne będzie dużo gorzej. Nie ma wtedy uzasadnienia dla przewinienia w stylu "nie wiedziałem", wykroczenie popełniane jest z pełną premedytacją.

Autorze drogi, jak Cię lubię, tak uważam, że Ty za każde przewinienie w Altaronie powinieneś mieć z automatu kasowaną postać, bo znasz regulamin na wylot, a nadal starasz się go łamać, by uzyskać niesprawiedliwą przewagę nad innymi graczami. I nie wiem po co.

Osobiście wolałbym grać na serwerze, gdzie jest mało graczy, niż dużo botów i dzielonych kont, z którymi nie mam szans dysponując ilością czasu jednego gracza.

No, na wszelki wypadek dodam, że to perspektywa byłego MG, który teraz nie ma ani pozycji, ani czasu na Altarony.

PS: Angua, jestem bardzo ciekaw tematu "naginania regulaminu" przez administrację.

Windykator 05-06-22 16:28

Nie Anqua tylko Legkan, nie z tego konta napisalem, och, samych z mainami miałbym tyle co edycji.
Perma ban z miejsca za bota doprowadzi do sytuacji, gdzie administracja będzie musiała mieć czarno na białym, że ktoś używa wspomagania i bardzo ciężko będzie udowodnić komukolwiek jakiekolwiek programy zewnętrzne, nie mówiąc o tym, że nie ma zdefiniowanego czym jest bot, a czym nie - dla mnie nawet sekwencja klawiszy na manasa+hapetawis+kostelnar to juz bot, bo wykonuje więcej niż jedną akcję na kliknięcie.
Ustawienie delate za pierwszego bot bana sprawi, że przy niejasnych dowodach będzie można czasami kogoś odstrzelić, dla zasady, a jeżeli mamy 2/3 stopniowy taryfikator to już podejrzanie będzie, że strażnik 2x zbanował te samą osobę w niejasnych okolicznościach.

Co do sharowania - widełki blokady sprawiają, że nikt nie będzie sharował postaci, by wbijać nią więcej expa, a raczej taka jest idea tego punktu regulaminu.

Znam regulamin na wylot, ale go nie popieram. Gdyby wymagać przestrzegania go to zbyt wiele osób miałoby poblokowane postacie. Miał być temat na forum - jest temat na forum, wisi najprostsza możliwa propozycja x dni i do niczego konstruktywnego nie potrafimy tutaj dojść nawet w tak błahej sprawie jak zmniejszenie kary za zalogowanie w domu kumpla, względem kary za boty.

Catthon, skoro Asto ustrzelił Jediego na 7 dni za bota/makro, to komu Ty dałeś 7 dni w prezencie?
I nie mówcie mi, że 30 dni zbieraliście dowody na to, że jakiś chłop łowi rybki.

Catthon 05-06-22 17:29

Cytat:

Napisał Windykator (Post 181297)
Nie Anqua tylko Legkan, nie z tego konta napisalem, och, samych z mainami miałbym tyle co edycji.
Perma ban z miejsca za bota doprowadzi do sytuacji, gdzie administracja będzie musiała mieć czarno na białym, że ktoś używa wspomagania i bardzo ciężko będzie udowodnić komukolwiek jakiekolwiek programy zewnętrzne, nie mówiąc o tym, że nie ma zdefiniowanego czym jest bot, a czym nie - dla mnie nawet sekwencja klawiszy na manasa+hapetawis+kostelnar to juz bot, bo wykonuje więcej niż jedną akcję na kliknięcie.
Ustawienie delate za pierwszego bot bana sprawi, że przy niejasnych dowodach będzie można czasami kogoś odstrzelić, dla zasady, a jeżeli mamy 2/3 stopniowy taryfikator to już podejrzanie będzie, że strażnik 2x zbanował te samą osobę w niejasnych okolicznościach.

Co do sharowania - widełki blokady sprawiają, że nikt nie będzie sharował postaci, by wbijać nią więcej expa, a raczej taka jest idea tego punktu regulaminu.

Znam regulamin na wylot, ale go nie popieram. Gdyby wymagać przestrzegania go to zbyt wiele osób miałoby poblokowane postacie. Miał być temat na forum - jest temat na forum, wisi najprostsza możliwa propozycja x dni i do niczego konstruktywnego nie potrafimy tutaj dojść nawet w tak błahej sprawie jak zmniejszenie kary za zalogowanie w domu kumpla, względem kary za boty.

Catthon, skoro Asto ustrzelił Jediego na 7 dni za bota/makro, to komu Ty dałeś 7 dni w prezencie?
I nie mówcie mi, że 30 dni zbieraliście dowody na to, że jakiś chłop łowi rybki.

Nie rozumiem, komu miałem dać cokolwiek w prezencie?

Nie proponuję bana z miejsca. Jednak są progi.

Pokaż mi kogoś, kto dostał bana za zalogowanie w domu kumpla. Wiarygodnie. Dla zasady też nikt nikogo nie ustrzelił w ostatnich latach. Poważnym zarzutem może być to, że banów po prostu było za mało - bo po pierwsze rzadko ktoś coś zgłaszał, a po drugie trudno jest jednoznacznie ustalić winę. Z tym jednak chyba nie da się nic zrobić.

Ja się dorzucam do konstruktywnej dyskusji :)

g34yt43hg4h645hyu 06-06-22 18:41

Botowanie i przylapanie na full afk = insta delete
Botowanie / macro gdy ktos jest semi afk i po pewnym czasie zareaguje = miesiac bana, a nastepny insta delete bez przedawnien kar

Sharing i teleport mam mieszane uczucia. Z jednak strony tak, z drugiej gdyby bylo to naduzywane strasznie uprzykrzyloby gre

Windykator 13-06-22 20:00

No, dokladnie, wam tez w posladki.

Rahilux 13-06-22 20:15

Cytat:

Napisał Windykator (Post 181409)
No, dokladnie, wam tez w posladki.

ale co, napisali Ci bys zrobil temat na forum, wiekszosc wyrazila zgode graczy i teraz ignoruja temat?

Windykator 13-06-22 22:17

Tak, chyba kazdy sobie zdanie moze wyrobic sam czy to smieci czy jeszcze ludzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin