Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [odrzucone] Questy i przedmioty (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=5291)

sidexxx 16-02-13 09:33

Questy i przedmioty
 
Witam, na ten pomysł naprowadził mnie gracz cewix, postanowiłem go bardziej rozwinąć. Tak jak cewix uważam że na niektóre części eq powinny być questy, na razie jest jeden quest na elficki miecz. Nie trzeba od razu robić nowych misji, można urozmaicić już te które są, mogą one dawać zwykłe eq jak i unikatowe bronie, pancerze, naszyjniki, itp zachęciło by to jeszcze bardziej do robienia questów na "ich przedziale lvl". Przedmioty były by hmm "związane" czyli nie możesz go wywalić na ziemie, handlować, a po dedzie znika. Wiem że pomysł z Margonem xD albo swojego czasu bardzo lubiłem tą grę i uważam że jest genialna pod względem questów i klimatu. Bronie te mogą wyglądać jak zwykłe ich odpowiedniki tylko mieć inna nazwę i np świecić się.

przykład:
skończone 3 misje u Rohinama (przed obozem jeszcze)- masz do wyboru co chcesz dostać Ajsorski Toporek, Różdżka Harrego, Kostur Harrego, Klinga Rohinama, łuk Rohinama, te bronie były by na 20 lvl i miałyby więcej (nie dużo, ale żeby była zauważalna różnica) atk i defa niż te które zazwyczaj się nosi na tym lvl.


Co jakieś 10-20 lvl były by takie misje na eq (expa tez byśmy dostawali) bardzo urozmaiciło by to rozgrywkę i zachęciło graczy do robienia questa na odpowiednim lvl bo teraz często spotykam się z czymś takim
"Robimy questa? nieee bo jeszcze padniemy... zróbmy za 10 lvl to na luzie zrobimy i jeszcze zgarniemy więcej expa !"

chyba twórcy gry nie zapomnieli o czymś tak ważnym? pewnie macie jakiś powód dlaczego nie ma takich questów, można wiedzieć jaki?

Zenon von Wons 16-02-13 10:38

Jestem jak najbardziej za dodaniem takich questów które dodadzą jakieś itemki. nie muszą one być przywiązane do postaci, czemu? Dajmy na to ja zdobędę Asjorski toporek a potem padnę i go stracę, ale kumpel ktry ma już lepszą broń a toporek leży w depo może mi go sprzedać.

Catthon 16-02-13 10:58

Jest sporo questów, które robi się na takim poziomie, że nie stanowią już wyzwania. Przykładem są tu misje Rohinama. Dlaczego? Dlatego, że o ile na 70-80 poziomie jest trudno i trzeba by się zorganizować, to na 100 samemu można zrobić wszystkie misje prócz Bękarta. A skoro nagrodą jest tylko exp (i to niewielki), to nikt nie robi tych zadań wcześniej.
Inaczej by było, gdyby po wykonaniu questa dostępna była broń odrobinę lepsza niż przewidziana na dany poziom.

Nawiasem: moim zdaniem elficki miecz to porażka. Ma mniej ataku niż Smoczy Tasak, który można wyciągnąć z godzinnego polowania na dle.

jasiek50 16-02-13 11:15

jestem za tym, aczkolwiek jak wypadnie nam nagroda z zadania na 20lvl to jeszcze kij, ale jak nam wypadnie broń która jest na 100+ to nic tylko się pochlastać ;)

tomakeo 16-02-13 11:28

Cytat:

Napisał Catthon (Post 54793)
Jest sporo questów, które robi się na takim poziomie, że nie stanowią już wyzwania. Przykładem są tu misje Rohinama. Dlaczego? Dlatego, że o ile na 70-80 poziomie jest trudno i trzeba by się zorganizować, to na 100 samemu można zrobić wszystkie misje prócz Bękarta. A skoro nagrodą jest tylko exp (i to niewielki), to nikt nie robi tych zadań wcześniej.
Inaczej by było, gdyby po wykonaniu questa dostępna była broń odrobinę lepsza niż przewidziana na dany poziom.

Nawiasem: moim zdaniem elficki miecz to porażka. Ma mniej ataku niż Smoczy Tasak, który można wyciągnąć z godzinnego polowania na dle.


Smoczy tasak ma 45 ataku a elficki 46 i dodatkowo posiada aż o 6 defa więcej.
Przy odrobinie szczęścia można go dość przyjemnie przerobić. Ja np mam go na +6 a to jeszcze nie koniec :)

Jednak również jestem za tym żeby dostawało się jakieś przedmioty na wyższy poziom. Zachęci to graczy do wbicia tego wymaganego poziomu ;)

Wicked 16-02-13 11:31

@up,

100% racji. Wiedząc/widząc, że jakiś fajny, przekozacki item na Ciebie czeka, nowe sety, nowe możliwości, to chce się aż grać, syndrom "Jeszcze tylko wbije jeden lvl dziś" i odchodzisz od kompa, a tu 5 rano.

jasiek50 16-02-13 11:46

up. to fakt, brakuje chęci do expienia, a po zrobieniu wszystkiego to tylko ono pozostaje ;)

Catthon 16-02-13 12:01

Fakt, przepraszam, pomyliły mi się miecze.
To tizona jest słabsza od smoczego tasaka, co jest porażką.

Za to Grom, jako coś, co leci z demonów dość często, powinien być odrobinę słabszy od elfickiego miecza.

jasiek50 16-02-13 12:04

pragnę zaznaczyć że broń ma współczynnik obrony a nie pancerza, a to jest dużo "gorsze"
merv napisał że ulepszając teraz tarcze na +3 nie ma praktycznie żadnej różnicy, więc te 6 pkt też pewnie nie są niezwykłe.

cewix 16-02-13 12:27

Również jestem zdecydowanie za tym ,aby były osobne itemki z questów, dobrze też by było jak by je w jakiś sposób można było łączyć z setami ,bardzo urozmaiciłoby to grę, jednak pomysł "soulbound" jest moim zdaniem tutaj nie potrzebny ,a i jak już to wprowadzić nowe questy ,bo ja już mam kilka questów wykonanych i nie chciałbym stracić możliwości zdobycia itemu ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin