Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Sugestie i Propozycje (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   PN za misje dzienne (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=21701)

909794 22-01-18 21:41

PN za misje dzienne
 
Z tego co się orientuję, w tej chwili otrzymywanie PN za misje dzienne jest losowe, czyli mamy % szans na dostanie konkretnej (2-4?) wartości PN. Proponuję zwiększyć ten % na otrzymanie PN, zmniejszając odpowiednio ilość otrzymywanych PN, czyli np.:
> w tej chwili mamy 10% na 4 PN za dzienne
> zmienić na 40% na 1 PN za dzienne
Statystycznie niczego to nie zmieni, ale będzie przyjemniej.

Rahilux 22-01-18 22:00

Skoro niczego to nie zmieni - to też nie będzie przyjemnie

według mnie jest dobrze jak jest,
pomyśl też o tym, że dzienne dają Ci exp % od tego ile musisz wbić na lvl + poziom daje Ci 7 punktow nauki ;p.

Catthon 23-01-18 00:33

Nie cierpię misji dziennych. Serdecznie odradzam. Poza tym spalić Licor.

neilran 23-01-18 10:37

@up tak na poważnie?

Pamiętam jak pracowałem po 12 h dziennie, misje dzienne to był koszmar, codzienna mordęga żeby je zaliczyć.. A jeszcze wtedy dało się je wykonywać tylko co 24/20 h. To i tak super, że teraz jest raz na zapis serwera.

Jak się ma czas, to nawet fajny klimat, zrobić misje, odegrać swoją role w uniwersum. Ale jak się ma mało czasu na gre, to potrafi do niej zniechęcić.
Bo nawet jak człowiek je oleje, to cholernie szkoda tych 60 PN miesięcznie, które da się na nich uzbierać.
W skali roku to 700 pnów, tyle co za 100 poziomów, i chyba wszystkie misje altaronu? Mnóstwo.

Nie dało by się zmienić, żeby człowiek który wykona je raz na 5-7 dni, dostał swój przydział pnów, a ktoś kto robi je codziennie po prostu ma dodatkowo profit: dosyć łatwy exp?

909794 23-01-18 11:03

Właśnie nagroda w postaci expa nie zachęca, bo jest go tyle co kot napłakał, i nie mam z tym problemu - w misjach dziennych chodzi o PNy. Z tym że ja tych PNów za dzienne jeszcze nie zobaczyłem, a mam już 51 lvl i robiłem je przy każdej okazji xD stąd moja propozycja, żeby zmniejszyć randomowość tego, zmniejszając zarazem otrzymywaną wartość PN, tak żeby koniec końców (statystycznie) wyszło to samo, ale żeby ten rozrzut statystyczny był mniejszy.

Catthon 23-01-18 13:13

Na ostatnich moich 3-4 postaciach (poziomy w okolicach 100-120) robiłem misje dzienne raptem kilka razy, na początkowych poziomach. Miałem za mało czasu na grę, by tracić czas na powtarzalne działania, które są nudne do bólu i nie zapewniają żadnej rozrywki. Moja postać nie odstawała od innych (w przypadku maga różnica 1-2 m lvli to nie jest przepaść).

60 PNów miesięcznie? Sporo. Ale 10 godzin bezustannego robienia misji dziennych miesięcznie (w tempie 20 minut na komplet) to też dużo.

Można wbić w tym czasie spokojnie z 7 poziomów - 49 PNów miesięcznie.

neilran 23-01-18 13:50

W 20 minut raczej ciężko sie wyrobić.

Pny z dziennych nie są tak porównywalne z pnami z lvli, bo możemy je uzbierać nim wbijemy hlvl, co nam ułatwia późniejsze zdobywanie doświadczenia.

Catthon 23-01-18 17:40

Cytat:

Napisał neilran (Post 163368)
W 20 minut raczej ciężko sie wyrobić.

Pny z dziennych nie są tak porównywalne z pnami z lvli, bo możemy je uzbierać nim wbijemy hlvl, co nam ułatwia późniejsze zdobywanie doświadczenia.

To trochę bzdura... Uzasadnienie:

1. Im wyższy poziom, tym więcej PN/HP/MANY/CZARÓW, tym mocniejsze zabijasz potwory, tym więcej wbijasz exp/h. Więcej też exp potrzebujesz, ale na tym polega balans. Po prostu gra robi się ciekawsza.

2. Jeżeli poświęcisz 10 godzin by wbić pny na skille (które przecież i tak się blokują na pewnym poziomie, więc nie wydajesz PN od razu) to w najlepszym wypadku przybędą Ci dwa skille (60 PN). Ale w tym czasie mógłbyś wbić kilka poziomów, które dodatkowo dają manę i HP.

Czyli na dobrą sprawę warto robić dzienne, jeżeli ma się czas i rzeczywiście chce "dopieścić" swoją postać lub gdy ma się dziennie te 20 minut na zrobienie dziennych i tyle lub gdy absolutnie nie chce się expić (patrz: Mervakis). Jeżeli jednak masz ograniczony czas (1-2 refille dziennie), to moim zdaniem robienie dziennych jest stratą tego czasu. A nawet jeżeli nie stratą, to jest na tyle nudne, że przy znikomych korzyściach nie warto zaprzątać sobie tym głowy.

mexiunio 23-01-18 17:54

A to nie jest tak, że co 5 dziennych można dostać 1-5PN?

neilran 23-01-18 20:20

@up, zwykle tak, ale 1-4, nie dostałem nigdy na cpvp 5pn za dzienną.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin