Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [wprowadzone] mikstury a umiejętności (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=14101)

Hpplttlbzr 06-02-15 19:42

mikstury a umiejętności
 
Hej!

Nie było mnie tu kawałek czasu i teraz widzę, że trochę się pozmieniało. M.in. to, że teraz mikstury (te najsłabsze) dodają 2 pkt. umiejętności, zamiast wcześniejszych 5. Dziwna to zmiana, zważywszy na fakt, że wcześniej postacie miały niższe skille, więc bonus rzędu 5 pkt. był "więcej wart" niż obecnie. Można by się więc spodziewać, że mikstury będą obecnie dodawały więcej, żeby zachować starą proporcję, a tu wręcz przeciwnie.

Rozumiem, że pewnie i tak nikt z tego nie korzysta, ale serce trochę boli, kiedy złowioną byle gdzie rybą umiejętność można sobie podnieść o 4 pkt, a specjalnie do tego celu uwarzoną miksturą - o 2 ;)

Wiem też, że w nowym systemie podnoszenie umiejętności może nie zawsze się sprawdzać, bo blokada od broni itp. Może zatem dobrze byłoby zmienić sposób działania mikstur tak, by zwiększały szybkość ataku?

Altrel 06-02-15 19:50

Mikstury dają taki sam przyrost umiejętności jaki dawały wcześniej. Słabsze 2, mocniejsze 5, a w przypadku mikstur oddziałujących na poziom magii 1>3>5.

Hpplttlbzr 06-02-15 19:54

O ile mnie pamięć nie myli, wcześniej słabsze dawały 5. Nie wiem, na ile wiarygodne to źródło, ale altaronowa wiki też tak podaje.

No ale mniejsza, nawet jeśli zawodzi mnie pamięć, to cała reszta zagadnienia pozostaje aktualna - tzn. proporcjonalnie mniejsza wartość tego bonusu oraz fakt, że ryby bonusują mocniej.

Altrel 06-02-15 20:01

Ryby bonusują mocniej jedynie od słabych odpowiedników mikstur, które są łatwe do zdobycia ze słabych potworów. Nie trzeba poświęcać czasu na ich produkcję.

Hpplttlbzr 06-02-15 20:09

Tylko że chyba w założeniu podstawowym źródłem tych mikstur mieli być alchemicy, a obecna sytuacja sprawia, że ich warzenie nie ma najmniejszego sensu, bo szybciej można nałowić sobie ryb. Do tego dochodzi kwestia "realizmu" - dlaczego magiczna mikstura daje mniejszy bonus niż niemagiczna ryba? Wydaje mi się, że sensowniejszym byłoby podniesienie bonusu mikstur, np. do 10>17 albo wprowadzenie dla nich bonusu procentowego (np. 4% i 10% od posiadanego skilla), a rybiego pozostawienie na obecnym poziomie. Ew. zmiana działania mikstur (przyspieszenie ataku zamiast wzrostu umiejętności).

Bynio 06-02-15 21:20

A czemu by nie stworzyć nowych mikstur które by zawierał ryby, albo wzmocnić obecne o dodanie do nich ryb przy tworzeniu.

cewix 07-02-15 01:03

teraz bonusy od mikstur dają O WIELE mniej niż kiedyś, pamiętam ryckiem jak używałem dużej mikstury magii która dawała bodajze +8 do mlvla, to było coś

Yooshi 07-02-15 13:54

A nie lepiej byłoby poświęcić czas i zrobić coś lepszego z rybek i najlepszych mikstur (jak kolega wyżej powiedział)?
Poświęcisz czas i dostajesz coś lepszego, Mix nie musi dawać +50 do skilla tylko np może trwać 5-10-15 minut?
Albo ile ryb dodamy tyle będzie trwać

Hpplttlbzr 07-02-15 17:32

Tylko że to nie jest rozwiązanie kwestii, o którą mi chodzi. Kiedyś Altaron miał ciekawie pomyślany system mikstur. Realia gry się zmieniły, system też, tylko że obecnie został zupełnie w poprzedniej epoce. I chodzi mi o to, żeby przywrócić wartość tych mikstur do poziomu z początków gry. Mogą się zmienić receptury - tak żeby do mikstur od danej umiejętności potrzebna była ryba, która tę samą umiejętność bonusuje. Tylko niech zachowana będzie proporcja - jeśli ryba daje 4 bonusu, to niech mikstura z tej ryby daje 10. W końcu po to przerabia się surowiec, żeby zwiększyć jego wartość.

A skoro problemem jest to, że mikstury lecą ze zbyt słabych potworów - to przecież mogą nie lecieć. Bonus na poziomie 2 i 5 jest moim zdaniem w obecnej sytuacji żałośnie słaby i sprawia, że 2/3 mikstur jest bezużyteczne, co oczywiście nie najlepiej odbija się na wartości alchemika jako subprofesji.

Altrel 13-03-15 22:37

Wprowadzone zmiany w sile mikstur.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin