Zobacz pojedynczy post
Stare 16-05-11, 14:04   #60
Pawlo182
 
Avatar Pawlo182
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 40
Domyślnie

Jako, że dużo grałem w Tibię paladynem i tutaj gram jego odpowiednikiem - łucznikiem, to napiszę swoje spostrzeżenia na temat tej profesji:
1. Zwiększono szybkość nabijania skilli u łucznika. Widzę to na expie, a czasami nawet sobie poskilluję. Przy 68 dist, pasek nawet szybko leci na przód expiąc. Wiadomo - obrona tarczą leci jak krew z nosa, ale tutaj nie mamy do czynienia z paladynem tibijskim, który faktycznie był zdolny solować wszystkie potwory dzięki dużej obronie, potężnym obrażeniom (SD+assa stars) i mega leczeniu.

2. Dużym atutem łucznika jest fakt, że można skakać na schodach i bez problemowo zabijać trudniejsze potwory przy których rycerz by padł bardzo szybko (zakładam, że np. 30lvl łucznik walczy z trudnym potworem i taki sam poziom rycerza).

3. Zmieniony został fakt trafiania łucznikiem. Widzę to expiąc z rycerzem. Prawie każde uderzenie z kuszy i bełtów rani potworka (wcześniej mało trafiałem, a rycerz o wiele częściej i lepiej). Obrażenia też nie są takie straszne, zwłaszcza, że bijemy z dystansu.

4. Expiąc z rycerzem nie tracę nic prócz bełtów. Rycerz leci ostro z manaskami i czasami życiaskami.

5. Dużym utrudnieniem jest expienie w pojedynkę. Jako, że nie zabijamy szybko potworów, nie mamy dobrej tarczy, a leczenie nie jest bardzo dobre, to często zdarza się oberwać po łbie. Szczególnie jest to uciążliwe w mojej sytuacji, gdzie internet nie jest najlepszej jakości i często mam lagi i freezy. Jest ciężej niż w Tibii (tarcza+royalki działały cuda), ale to nie znaczy, że jest źle. W starej Tibii chodziło się z kuszą, to tutaj też da się. Dobrze, że w końcu widać różnicę w grze łucznikiem i rycerzem. Myślę, że na wyższym lvlu będzie łatwiej biegać z potworkami.

6. Brakuje mi zróżnicowania w broniach dystansowych, ale to już poruszane było nie tylko przeze mnie. Może faktycznie są jakieś bronie, ale nie są odkryte.

Podsumowując:
Gra łucznikiem nie należy do najłatwiejszej. Nie polecam łucznika nowym graczom, bo mogą się szybko zrazić do gry. Myślę, że łucznik jest postacią rozwijającą się - z każdym kolejnym lvlem, będzie coraz łatwiej. Sam ostatnio porzuciłem trochę grę łucznikiem, w dużej mierze z powodu słabego internetu, ale myślę, że też trochę dlatego, że faktycznie samemu expi się ciężko, a nie zawsze jest kolega do expa.

Twórcy Altaronu zmierzają w dobrą stronę, jeśli chodzi o koncepcję stworzenia profesji. Jednak wiadomo, że dużo rzeczy wychodzi "w praniu". Mi się podoba. Jak na razie brawa dla was ;)
Pawlo182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem