Zobacz pojedynczy post
Stare 13-03-14, 20:50   #4
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Ajsor jest w pełni koncepcją stworzoną przez Pana Prakta, nie było takowego państwa w zamyśle Pana Heggemona. Nie mogę się ustosunkować do tego punktu, gdyż sam nie do końca wiem co autor miał na myśli.
Szło mi o to, że według mnie jest to ogromne pójście na łatwiznę i zamiast wymyślić coś konkretnego, własnego, wymyślono, aby z Krasnali zrobić ruskich. Co w przypadku nietolerowania kultury/historii tego narodu, potrafi wywołać nieprzyjemne skojarzenia.

Cytat:
Nazwy bossów mają się opierać na mitologii słowiańskiej, nie do końca zostało to zachowane bo jak, np. nazwać bossa pszczół (pomijając pierwszą propozycję, która była nawiązaniem do bajki i brzmiała "Gucio"). Potwory z terenów północnych nazwę swoją zaczerpnęły z języków skandynawskich, jeden z Nich nosi miano Pana Mrozu (jeśli dobrze pamiętam, nie znam języków północy). Tak więc w Altaronie mają przeplatać się motywy słowiańsko-nordyckie.
No, dobra. Ja rozumiem, że wzorowano się na tym rodzimym. To czemu nie pociągnięto tego do końca? Mamy Szelobę, czyli z Tolkiena. A można było wymyślić samemu, gdy już zabrakło, coś bardziej pasującego, albo nie będącego z innej bajki. Tak samo Neptun, Lupus, Poltergeist, Sfinks, Lilith, Nessie.
Chodzi mi o to, że brakuje jednolitości. Jeżeli jest po słowiańsku, to nie czerpmy z innych już. Pozostało całkiem sporo nazw, które nie zostały jeszcze wykorzystane, nieprawdaż?

Cytat:
Z tego co kojarzę był Pan w teamie i doskonale wie dlaczego jest tak, a nie inaczej. Pierwszym etapem wymiany grafik było całkowite odejście od tibii, drugi etap to wymiana ich na "lepsze modele" i dopracowanie, tak jak miało to miejsce chociażby z kamiennymi golemami. Graficy mają wolną rękę jeśli chodzi o potwory, nie każdy musi być mroczny, ważne by mieścił się w dość szerokich "widełkach" wytycznych.
No dobra, to rozumiem jeszcze. Nie będę się czepiać, bo rozumiem. Po prostu chciałbym zwrócić uwagę na tę materię na przyszłość, ponieważ wiele potworów i bossów wymaga szlifów albo konkretnego pomysłu na nich.

Cytat:
3. Obecny silnik gry niestety nie oferuje Nam możliwości prowadzenia realnego konfliktu, przerabianie i przesuwania mapy zgodnie z fabułą po zakończeniu walk i okresowe cofanie jej do stanu poprzedniego w rezultacie następstw wojennych byłoby nieefektywne i wiązałoby się z koniecznością wgrywania codziennie aktualizacji i wyłączaniem serwerów na dłuższy czas.
Wystarczyłoby nawet okresowo, załóżmy, raz na rok. Zmienić, przerobić. Dać graczom listę X eventów, za każdy jakaś zmiana na mapie. Oczywiście w ogromnym uproszczeniu mówię teraz o tym. Przykład:
Event Z: abitańczycy atakują Bekalelu.
Rezultaty
A: Gracze ignorują/przegrywają/nie spełniają warunku wygrania = Bekalelu zostaje zrównane z ziemią. Dostęp do okolic jest utrudniony, a sama miejscowość nie figuruje dłużej na mapie.
B: Gracze spełniają część warunków wygranej / remisują = Bekalelu pozostaje w niezmienionej formie i brak innych efektów.
C: Gracze spełniają wszystkie warunki wygranej = Pojawiają się dodatkowe benefity, typu karawany w nowe miejsca, jeden/dwa/trzy obozy abitańców zamieniają się w inne expowiska, np: umarlaki/trolle, jako, że siły abitańczyków musiały ustąpić.

Coby gracze faktycznie czuli, że mają wpływ na to, co się dzieje. Jak łupią abitańców aż huczy, to widać efekty. Itp, itd.
Raz na rok, jak się pojawia większa aktualizacja, to i mapkę można odświeżyć, wyszukać najmniej uczęszczane lokacje i w ten sposób je spróbować naprawić.

Cytat:
4. Jak Pan zapewne wie przy wejściu do Neolickiej Loży składamy śluby milczenia, wszyscy członkowie gildii mówią Nam po tym w sposób otwarty, że są nekromantami, gdyż czar pieczętujący i tak nie pozwoli Nam nikomu zdradzić ich tajemnicy. Jeśli chodzi Panu o Graczy będących nekromantami i używających czarów żywiołu śmierci, tutaj fabularnie nie da się tego raczej wyjaśnić.
Chodzi mi o to, że Loża Nekromancka w opinii Trava bodajże, miała być czymś ala Loża Masońska. Szpiedzy, etc, etc. Z nekromancją jako nekromancją nic wspólnego nie mieli... i właśnie ciekaw jestem jak to jest teraz, jaka teraz wersja panuje, bo jednak... no cóż, trochę się to przetasowało jak na moje.
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem