Zobacz pojedynczy post
Stare 22-01-22, 05:07   #10
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Ogólne skalowanie postaci od Lvla w Altaronie jest od zawsze i nazywa sie PUNKTY NAUKI, więc jako tako byłoby to idiotyczne żeby dmg itp miało sie skalować od lvla.
W zasadzie problem pojawia sie tylko w przypadku czarów leczących i uhów. Żeby skalowały sie one sensownie dla każdej profesji, a jednocześnie nie tworzyć oddzielnych wzorów dla każde profesji na te same czary/runy. Bo każda profesja rozwija mlvl na zupełnie innym poziomie.
Do tej pory te wzory były całkiem spoko, ale gdy pojawia sie kontent na 300lvl+ przestaje wystarczać, bo co człowiekowi po 10k hp, skoro jego heal przestał sie skalować na 140lvlu a moby na Kogarze biją dużo więcej?

Myśle że fajnie jakby formuły na leczenie w jakimś stopniu polegały na %max hp. Albo przy wejściowym naliczaniu siły leczenia, np mlvl x 0,01xMaxHp, albo wyjściowo skalując sie tylko od mlvla, ale za to wyrażając siłe leczenia w dwóch składnikach, % od max hp osoby leczonej/leczącej sie, oraz tak jak wartości stałej, czyli takiej jak teraz to wygląda.
Nie wiem czy sie wyraziłem jasno, nie mam talentu do tego xD
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."

Ostatnio edytowane przez neilran ; 22-01-22 o 05:13
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem