Zobacz pojedynczy post
Stare 21-09-18, 19:56   #3
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie widzę podstaw. 30 minut to naprawdę kupa czasu - bardzo rzadko zdarzyło mi się nieodzyskać ciała (nie pamiętam ani jednego przypadku). Ale też powrót po ciało to pewna umiejętność i walka z czasem, która jest elementem gry. Nie przesadzajmy.
I właśnie widać w czym problem przy takich propozycjach.
Ty jako doświadczony gracz nie pamiętasz sytuacji aby nie odzyskać ciała. Ja jako w miarę nowy gracz nie raz nie byłem w stanie wrócić po ciało chociażby z powodu tego że padałem w miejscach których nie znam od dużo mocniejszego przeciwnika gdzie bez pomocy innych osób nie miałem najmniejszych szans odzyskać ciała, a wtedy ten czas jest za krótki.
Poza tym nie wiem czy taka zmiana byłaby taką przesadą.
OK pomijam skrajny wariant że po śmierci ciało gnije a eq nie, chociaż jest to dość logiczne, ale zmiana jednej opcji aby móc wyciągać eq z mocno ciał w ostatnim stadium rozkładu nie jest jakąś mega zmianą, wielkim ułatwianiem gry, a i z technicznego punktu widzenia raczej też nie trudne do wykonania. Do tego rozwiązuje problem jaki zaistniał na spvp gdzie Czerwii po skórowaniu nie można otworzyć.

Zrozum w końcu jedną rzecz gra powinna być tak skonstruowana aby dać szanse tak wam doświadczonym graczom jak i tym nowym. Wiem (z perspektywy czasu), że pewne zmiany ciekawe dla nowych mogą pociągnąć za sobą skutki których my nie widzimy i nawet o nich nie mamy pojęcia na zasadzie a co tam zmieńmy żeby szansa na złamanie w kostce była 20% (z punktu widzenia nowego gracza spoko bo mógłby umocnić słabą broń i troszkę szybciej expić), a z perspektywy doświadczonych graczy trafiliby sie tacy co by zrobili bronie +10 bo by ich było na to stać.

Tak czy inaczej trzeba znaleźć balans pomiędzy ustawieniami pod nowych i doświadczonych graczy.

Myślę że ta zmiana jest warta przedyskutowania ponieważ nie ma większych wad czy wpływu na rozgrywkę w przypadku doświadczonych graczy a nowym znacznie upraszcza odzyskanie eq.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem