Temat: Dyskusja nowy start
Zobacz pojedynczy post
Stare 18-08-17, 23:24   #490
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Znajdźcie wszystkie moje posty w których użyłem słowa warmode. Gdybyście to oskryptowali, to byście stworzyli sztuczną inteligencję. Wypowiadałem się na temat automatycznego warmode'a milion razy i wypowiem się po raz ostatni. Jest to generalnie ciężkie do wytłumaczenia, ale postaram się to przedstawić w przejrzysty sposób.

Teoria:
System opierać ma się na zasadach zabójstwa i rewanżu, który to spowoduje rozpoczęcie trybu wojny między graczami. Gdy śmierć zostanie pomszczona, gracz nie zostanie ukarany nieuzasadnionym zabójstwem, a gracze będą znajdować się w trybie wojny po następnym zapisie serwera gry. Gracze będą tak długo tkwili w trybie wojny, dopóty się nie porozumieją. W celu ułatwienia porozumienia między graczami na stronie w panelu zarządzania kontem, w zakładce postaci, będzie dostępna- Lista Trybów Wojny Postaci. W tejże liście będą wypisane postacie znajdujące się w trybie wojny z naszą postacią. Po wybraniu interesującego nas gracza z listy możemy zaproponować mu: opuszczenie trybu wojny za ustaloną przez nas kwotę lub kwotę za którą nasza postać chciałaby opuścić tryb wojny z interesującym nas graczem. Gdyby tryb wojny opierał się tylko na tych zasadach to dalej nie byłby to w pełni automatyczny tryb wojny, gdyż gracz staraliby się nie zabijać postaci które ich zabiły. Nie jest to wcale trudne gdy tylko 3 osoby są zapisane na liście zabójców. Dlatego też wnoszę o rozszerzenie listy zabójców do wszystkich którzy zaatakowali danego gracza przez ostatnią minutę, a nieuzasadnione zabójstwo otrzymała 50% graczy którzy zadali największe obrażenia. Jest to potrzebne aby zwiększyć szansę uzyskania trybu wojny między graczami. Jako że liczba punktów walki jest dość duża, a jej sposób nagradzania czerwoną czaszką jest dość kiepski, mam kolejną propozycję która jednocześnie przyczyni się do rozwiązania odwiecznego problemu pod tytułem:
,,Masz tu fragi,
lecz zużywaj je na wrogów,
nie na neutrali"
RMC
Jest to powrót do starego systemu fragów, który to oferowałby nam zdobycie czerwonej czaszki po nieuzasadnionym zabiciu: trzech graczy dziennie, pięciu graczy w tygodniu lub dziesięciu graczy w miesiącu. Oferowałby również otrzymanie miesięcznej banicji po nieuzasadnionym zabiciu podwójnej ilości graczy wymaganych do zdobycia czerwonej czaszki. System trybu wojny działałby również dla gildii. Włączałby się on automatycznie w momencie gdy- ponad połowa graczy z poziomem większym niż pięćdziesiąty z jednej gildii znajdowałaby się w trybie wojny z ponad połową graczy z poziomem większym niż siedemdziesiąty piąty z drugiej gildii. Minimalny poziom jest potrzebny w celu uniknięcia poszerzania gildii o postacie poboczne.

Praktyka:
Gracz numer jeden zabija gracza numer dwa:
Gracz numer jeden otrzymuje pomarańczową czaszkę widoczną tylko dla gracza numer dwa.

Następnie:
Pierwszy wariant:
Gracz numer dwa zabija gracza numer jeden samemu, co skutkuje nawiązaniem trybu wojny pomiędzy graczami.

Drugi wariant:
Gracz numer dwa zabija gracza numer jeden z graczem numer trzy i numer cztery. Gracz numer dwa rozpoczyna tryb wojny z graczem numer jeden. Gracze numer trzy i cztery otrzymują pomarańczowe czaszki widoczne tylko dla gracza numer jeden.

Trzeci wariant:
Gracz numer dwa nie robi z tym zupełnie nic. Gracz numer jeden do końca edycji posiadać będzie pomarańczową czaszkę widoczną tylko dla gracza numer dwa.


Praktyka w gildyjnym trybie wojny:
Gracze oznaczeni literami będą należeć do gildii numer jeden, natomiast gracze oznaczeni liczbami będą należeć do gildii numer dwa. Załóżmy, że są to dwie dziesięcioosobowe gildie w których każdy ma poziom wyższy niż siedemdziesiąty piąty. Pomarańczowa linia oznacza zabójstwo karane pomarańczową czaszką, czarna linia oznacza zabójstwo wywołujące tryb wojny.

Gracze a, b i c zabija gracza numer jeden.
Gracze a, b i c otrzymują pomarańczową czaszkę widoczną tylko dla gracza numer jeden.

Chwilę później gracze numer jeden, dwa, trzy, cztery i pięć zabijają graczy a, b, c i d.
Po tejże odsieczy gracz numer jeden jest z graczami a, b i c w trybie wojny.
Gracze numer dwa, trzy, cztery i pięć otrzymują pomarańczową czaszkę widoczną dla graczy a, b, c i d.
Gracz jeden otrzymuje pomarańczową czaszkę widoczną tylko dla gracza d.



Następnego dnia gracze numer jeden, dwa, trzy, cztery, pięć i sześć zostają zabici przez graczy a, b, c, d, e, f, g, h.
Gracz numer jeden znajduje się już w trybie wojny więc nikt nie dostaje za niego nieuzasadnionego zabójstwa.
Gracze a, b, c i d dołączają do trybu wojny z graczami dwa, trzy, cztery, pięć i sześć
gracze e, f, g i h otrzymują pomarańczową czaszkę widoczną dla graczy jeden, dwa, trzy, cztery pięć i sześć.

Jednakże w nocnej akcji graczom pięć i sześć udało się zabić graczy g i h.
Gracze g i h dołączają do trybu wojny z graczami pięć i sześć. A więć sytuacja wygląda następująco

Kolejnego dnia gracze a, b, c, d, e i f zabili graczy jeden, dwa, trzy i cztery.
Nikt nie otrzymał nieuzasadnionego zabójstwa gdyż gracze e i f skorzystali z pomarańczowej czaszki, przez co zaakceptowali tryb wojny.
Natomiast gracze a, b, c i d byli już w trybie wojny z graczami jeden, dwa, trzy i cztery.
Szary kolorem zaznaczyłem istniejące już tryby wojny, natomiast kolorem czerwonym graczy którzy spełnili warunki aktywacji gildyjnego trybu wojny.

Miło by było gdybyście chociaż postarali się to zrozumieć. Wiem, że i tak będzie cudem jeżeli przeczyta to ktoś w całości. Dziękuję.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem