Zobacz pojedynczy post
Stare 19-11-15, 16:11   #19
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Eventy to rzecz dobra i pożądana przez graczy, to fakt, ale ich wprowadzenie nie sprawi, że nagle zacznie grać o wiele więcej ludzi, no bo jak?

Różne systemy dla areny są już wstępnie rozpisane. Zrobiłem to już dawno temu, przy okazji wywiązaniu się długiej dyskusji i powstaniu wielu pomysłów odnośnie właśnie urozmaicenia tego elementu gry. Temat ten możecie znaleźć tu.
Oczywiście do tego co jest już zapisane można dodawać nowe rzeczy, zmieniać. Wszak prace nad tym aspektem nie są jeszcze prowadzone, więc pisanie wszelkich propozycji mile widziane.

Wyśmiewanie się z ogólnie rozumianego "rpg" w momencie, gdy samemu się siedzi w nim po uszy (choć w sposób inny od takiego, jaki ja bym chciał widzieć) jest żałosne. Jest szczytem hipokryzji, albo nie - głupoty, bo najzwyczajniej w świecie nie rozumie się w jaką grę się gra. Ale o tym pisałem po wielokroć - traktujecie Altaron czasem jak zwykły ots, czasem jak war-ots, czasem jak polską tibie a czasem jak odrębną grę. Jak wam w danej chwili wygodnie.
Niektórzy chyba nigdy nie pogodzą się z tym, że pełny urok i smak gry odkryją ci, co wiedzą co to stare, dobre rpg, bo właśnie pod takich odbiorców Projekt jest i będzie tworzony .

W Altaronie jest mało graczy dlatego, że od 4 lat ~80% kont zostaje usuwanych już na Licorze, a to jakieś 10 tygodniowo. Ludzie nie umieją grać bez bota i póki nie ruszy w pełni profesjonalna kampania marketingowa to cud się nie zdarzy.

Dodajmy do tego destruktywne zachowanie sporej rzeszy graczy, ich wypowiedzi i postawa wobec innych i administracji, które odstraszają potencjalnych lajków i mamy stan jaki każdy znamy.

Reasumując wstęp (hihi).
Eventy to dobra sprawa, rozwinięcie areny też, ale nie dla waszego widzi mi się, w momencie, gdy swoim zachowaniem doprowadziliście do wymarcia serwera.
Nie jest to złote lekarstwo, które sprawi, że Projekt nagle stanie się o wiele bardziej atrakcyjny.
Lekarstwem takim jest zmiana podejścia do Gry, graczy, administracji; uświadomienie sobie w pełni jaką grą jest (lub powinien być) Altaron oraz długotrwały proces tworzenia pozytywnej renomy Projektu w oddolnej inicjatywie.
Niestety z przykrością stwierdzam, że jest to nie możliwe przy obecnej mentalności naszej skromnej społeczności.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem