Temat: Krytyk
Zobacz pojedynczy post
Stare 07-05-11, 01:58   #3
cado
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

Rad jestem, że taki temat powstał i dane jest mi się w nim wypowiedzieć.

Po pierwsze, nie do końca zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o punkt dotyczący administracji serwera. Mistrzowie Gry są bombardowani tysiącami idiotycznych pytań typu 'co napisać żeby wyjść z rooka' i czasem mogą nie nadążać z oddzielaniem zwykłego spamu od prawdziwych pytań czy raportów.

To, co mnie irytuje w zachowaniu MG, to brak egzekwowania regulaminu i ekstremalna pobłażliwość. Również wypowiem się na temat Slythii, którą szanuję za pracę włożoną w serwer, ale nie podoba mi się jej łagodność w stosunku do jawnego łamania regulaminu. Tam, gdzie według regulaminu MG ma obowiązek wlepić stosowne ostrzeżenie, notatkę lub zbanować delikwenta, Slythia woli pogrozić paluszkiem bądź też grzecznie poprosić o zaprzestanie wykonywania danej czynności. Tak, ciągle czepiam się tamtych sytuacji z blokowaniem. Nie wydaje mi się, aby w regulaminie była wzmianka o 'wysłuchaniu obu stron' jeśli MG na własne oczy widzi oczywiste trapowanie. Apeluję zatem do Slythii o większą surowość, a mniej cackania się.

Następną rzeczą, na którą z tego co widzę MG nie zwracają uwagi są wypowiedzi graczy na czatach. Przekleństwa, wyzywki i zaczepki są na porządku dziennym. Myślę, że kilka warnów tu i tam ochłodziłoby emocje i zaprzestało takiej agresji na publicznych czatach.

Do typów graczy których wymieniłeś, dodam od siebie typ, który nazwę 'fajterem pvp'. Osoby, dla których jedynym słusznym sposobem grania na Altaronie jest ciągłe bicie się, wojny gildii, nie pogardzą oczywiście random PK, a Power Abusing to ich sposób na zarobek. Ich wypowiedzi w grze i na forum pełne pogardy i agresji, a także świadczące o zerowym rozumieniu znaczenia skrótu 'RPG' są zauważalnym znakiem, że taki gracz nie jest kimś, kogo twórcy chcieliby na swoim serwerze RPG widzieć.

Na koniec, słowo do hejterów, którzy zaraz się tu zlecą. Wasze błyskotliwe argumenty typu 'nie chcesz, to nie graj', 'spadaj na npvp', 'naucz się grać a nie płacz' możecie zachować dla siebie. Ten serwer nie jest eksponatem na wystawie, tylko światem dla graczy. Bez graczy nie byłoby serwera i odwrotnie. Jako gracz mam pełne prawo dążyć do tego, aby serwer był coraz lepszy, a wypowiedzi na forum skierowane do administracji są tego najlepszą formą. Także powstrzymajcie się od idiotycznych komentarzy gęsto ozdobionych błędami ortograficznymi i przekleństwami.
__________________
Jest jeszcze na świecie rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?
A. Sapkowski
cado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem