Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-06-12, 18:26   #1
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie Kilka propozycji

Witam. Po głębokich przemyśleniach i ostatnich godzinach spędzonych w grze, w mojej głowie pojawiło się kilka pomysłów.

1. Mankamentem Altaronu jest mała liczba graczy, a co za tym idzie gospodarka nie jest ostatecznie wystarczająco rozwinięta. Tutaj moim pomysłem jest wprowadzenie rynku (nie takiego jak w tibii, puście wodze fantazji), na który trafiałyby oferty innych graczy. Ułatwiłoby to zarówno kupno jak i sprzedaż przedmiotów.

2. Zmiana albo modernizacja strony Altaronu. Jak wiemy, podczas logowania na stronie zostajemy przekierowani na forum. Stwarza to często problemy innym graczą i w efekcie nie są w stanie "zarządzać swoim kontem". Powinno się to zmienić.

3. Pojawienie się złota w szczurach. Jak wiemy, pieniądz to jedna z najważniejszych rzeczy. Nowy gracz ubijając hordy szczurów bez jakiegokolwiek zysku (o ile nie wie, że można szprzedawać ser w sklepie) po prostu zaprzestaje gry.

4. Pojawienie się spoilerów (bez krzyku) dotyczących dołączenia do danej gildii (nekromantów, alchemików, duchownych, elementalistów). Każdemu nowemu graczowi sprawia to trudność. Oczywiście pozostałe misje zostają "pod ochroną".

@ jeśli coś mi jeszcze wpadnie do głowy, co ułatwi rozwój świata Altaronu, to będę edytował ten post

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 22-07-12 o 20:08
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 09-06-12, 18:49   #2
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

rynek jako taki mógł by się pojawić, przykładowo skrzynki w depozycie gdzie znajdowały by się sklepiki graczy wystawiających przedmioty, na przykład każdy gracz miał by plecak o pojemności 20, w które wkładał by przedmioty i podawał by ich wartość. oczywiście można było by kupić przedmiot bez obecności sprzedającego. taki prosty. bez wyszukiwarki, tylko lista graczy którzy wystawiają oferty.
W miare orginalny sposób aczkolwiek ułatwiający handel
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 09-06-12, 19:42   #3
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

pkt 3: według mnie jest dobrze, żadnego złota w szczurach...

pkt 4: miałem się tym zająć, ale zabrakło czasu a później to już zapomniałem. Może w najbliższym czasie coś napiszę...
siwyus jest nieaktywny  
Stare 09-06-12, 21:40   #4
Agri
 
Avatar Agri
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Silesia
Postów: 317
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Agri
Domyślnie

UP. Ale w czerwiach to już mogłoby być ;>
__________________
Sygnatura usunięta przez administrację.
Agri jest nieaktywny  
Stare 09-06-12, 21:48   #5
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Po updacie będziecie mieli łatwiejsze "początki" (złoto w szczurach stanowcze nie.)
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 09-06-12, 22:47   #6
Serio
 
Avatar Serio
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 78
Domyślnie

Co do punktu nr 4. uważam, że mapa z zaznaczonymi expowiskami tez mogła by się przydać (nie wszystkimi, tylko czerwie cyklopy itp, bez zadnych smoków, bo jakas zabawa musi byc)
__________________
http://w562.wrzuta.pl/audio/6xm4IBZ7Vd0/wiatr_intro

Mój track - jesli sluchasz RAPu to sprawdz ;)
Serio jest nieaktywny  
Stare 09-06-12, 23:19   #7
Kuzyn
 
Avatar Kuzyn
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
1. Mankamentem Altaronu jest mała liczba graczy, a co za tym idzie gospodarka nie jest ostatecznie wystarczająco rozwinięta. Tutaj moim pomysłem jest wprowadzenie rynku (nie takiego jak w tibii, puście wodze fantazji), na który trafiałyby oferty innych graczy. Ułatwiłoby to zarówno kupno jak i sprzedaż przedmiotów
Rynek nic ci nie da. Jest forum od ofert, sama gra. Brakuje ludzi żeby napędzić gospodarkę.

Cytat:
2. Zmiana albo modernizacja strony Altaronu. Jak wiemy, podczas logowania na stronie zostajemy przekierowani na forum. Stwarza to często problemy innym graczą i w efekcie nie są w stanie "zarządzać swoim kontem". Powinno się to zmienić.
Kiedyś miałem taki problem więc warto.

Cytat:
3. Pojawienie się złota w szczurach. Jak wiemy, pieniądz to jedna z najważniejszych rzeczy. Nowy gracz ubijając hordy szczurów bez jakiegokolwiek zysku (o ile nie wie, że można szprzedawać ser w sklepie) po prostu zaprzestaje gry.
Raczej to nie jest główną przyczyną, ja np. przestałem grać bo jest nudno. Nie wiem co mam robć po dojściu do tego "mainlandu". W wyniku czego kilka razy padłem (pk + monster) i dowidzenia. Samo złoto nie załatwi sprawy ale by pewnie pomogło.

Cytat:
4. Pojawienie się spoilerów (bez krzyku) dotyczących dołączenia do danej gildii (nekromantów, alchemików, duchownych, elementalistów). Każdemu nowemu graczowi sprawia to trudność. Oczywiście pozostałe misje zostają "pod ochroną".
Dobry pomysł.

Cytat:
Po updacie będziecie mieli łatwiejsze "początki" (złoto w szczurach stanowcze nie.)
Złoto/monety w szczurach są bardziej realistyczne niż w smokach. Chodzą po tych kanałach to mogą coś łyknąć, pomijając fakt, że to podstawowy potwór jeśli chodzi o utrzymanie początkowych graczy.
Kuzyn jest nieaktywny  
Stare 10-06-12, 09:54   #8
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Takie smoki zjadają dużo "rycerz" którzy mają zawsze przy sobie jakąś kase.
według mnie jeżeli nikt cię nie pokieruje to początki są trudne ale emocjonujące, aczkolwiek większość graczy się zraża do gry przez częste padanie, bo nie każdy przynosi doświadczenie z tibi.
jasiek50 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin