Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-11-11, 11:45   #1
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie Nessie? NPC? Zadanie?


Gram już jakiś czas w Altarona i stwierdziłam, zresztą pewnie nie tylko ja, że brakuje nowych potworów czy miejsc dla expowisk. Rozumiem, że administracja ciężko pracuje nad tym wszystkim, ale zawsze jakaś namiastka pomysłu graczy się przyda.

Powyżej przedstawiłam, wszystkim pewnie znanego, potwora z Loch Ness - Nessie. Jest to hmm.. historia owiana legendą, mgłą tajemniczości. Jedni w to wierzą, drudzy twierdzą, że to bajka, a zdjęcia mistyfikacja. Sprawa każdego. ;)

Nessi'ego można by wprowadzić do gry - jak wiadomo jest to potwór wodny więc w okolicach wody, mokradeł. Na danym expowisku znajdowałyby się dane potwory wrażliwe np. na energię czy śmierć, które miałyby podobne ataki jak smoki. Można by je podzielić na mniejsze w odcieniach szarości, większe i silniejsze w kolorach zieleni i jednego, który pojawiałby się raz na jakiś czas - czarnego. Poruszałyby się one powoli i miały zdolność wysysania życia.
Żeby nie było tak łatwo, by zyskać dostęp do nich trzeba by wykonać zadanie. I tym samym stworzyć ruchomego NPC, który nie poruszałby się tylko na np 5,6 kratkach tylko spacerowałby po całym Neolickim mieście i opowiadał jakieś legendy. Jedną z nich byłaby opowieść o potworze z jego dzieciństwa... Dodatkowo, można wprowadzić by ten NPC nie pojawiał się tylko w Neolicie, ale i w niektóre dni w Bakalelu i oczywiście w Ankardii. Sądzę, że Bakalelu jest miejscem chyba najrzadziej odwiedzanym przez graczy [stoi tam wiele pustych domków, które mogły wynająć gracz, a nie robi tego] dlatego można by podnieść jej popularność poprzez dodanie tam NPC od zadania z "nessim", może nawet jakaś mała namiastka depozytu.
Co do zadania, które zleciłby nam NPC byłoby one związane właśnie z wyjaśnieniem tej legendy i zaświadczeniu NPC, że dane potwory jeszcze żyją w jakichś podziemnych, wodnych jaskiniach. By zdobyć np. skórę takiego potwora, trzeba by było przejść przez wiele etapów zadania, np. wyczytanie o nim w bibliotekach, wymagane by było zrobienie jeszcze innego zadania, np. Mój Przyjaciel Niedźwiedź, w którym miejscu przebywania NPC znajdują się także biblioteczki, dowiedzielibyśmy się od NPC od Ness'iego, że pamiętał jak jego dziadowie wykonywali specjalne zbroje do walki z potworami i nakazałby nam udać się do kowala by dowiedzieć się, co potrzeba na taką zbroję, oczywiście kowal zapomniałby jak to się robi, bo zagubił gdzieś "przepis" ale pamięta, że było to w okolicach Bakalelu.Tam byśmy wykupili go np. u NPC Kamila, który stoi na mostku nad wodą i dodatkowo poświadczyłby nam, że nocami widywał jakieś zarysy wielkich potworów, które przeganiały mu ryby. Gdybyśmy zdobyli już ten "przepis" do kowala, wtedy nakazałby nam pozbieranie konkretnych przedmiotów na jego wytworzenie. Szukalibyśmy ich nie tylko u dość silnych potworów, ale i tych, które jest w stanie zabić nawet 15 lvlowy gracz. Po otrzymaniu zbroi udalibyśmy się do NPC i pokazali taką zbroję. NPC wzruszony, że zobaczył coś co przypomina mu dawne dzieje, dałby nam w nagrodę amulet, który ochraniałby nas częściowo od obrażeń zadawanych od "nessich". Amulet ten można otrzymać tylko raz za darmo, za drugim razem możemy go wykupić za 7-10k. Dodatkowo można by wprowadzić jeszcze inne elementy tego zadania.
Po jego wykonaniu otrzymujemy ogólnie: exp, zbroję, możliwość expienia na "nessich" i np. sprzedawanie u tego NPC ich skór itd.


To tyle.
I proszę bardzo o nie odpowiadanie, jeśliby administracji ten pomysł się nie spodobał, tekstami: nie bo nie, nie bo nie pasuje. Sądzę, że należy się jakaś dłuższa wypowiedź. Odpowiedź w stylu: brak czasu czy coś też mnie nie zadowala, bo można przecież zrobić konkurs dla utalentowanych graczy w tworzeniu grafiki, a resztę stworzyć później.


P.S. Nie napisałam jaki loot z potworów. Sądzę, że to byłby wybór adminów.
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 08:52
negrula jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 12:22   #2
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Niekoniecznie nazywałbym to 'Nessie' ale sam pomysł mi się podoba. Minotuar w mitologii tez był jeden, a tu jest dużo, także i tych wodnych stworzeń mogłoby być dużo. Ciekawa propozycja.
Uiop jest nieaktywny  
Stare 29-11-11, 12:26   #3
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Nowy potwór super. Może nie koniecznie taki quest i nie taka nazwa. Ale sam pomysł dobry.
siwyus jest nieaktywny  
Stare 30-12-11, 01:42   #4
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

tak, tak - nessie to byłaby tu trochę dziwna nazwa dla potwora - ale w propozycji musiałam go jakoś nazwać :P
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny  
Stare 30-12-11, 16:21   #5
irwin546
Pomocny
 
Avatar irwin546
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 51
Domyślnie

Toż to żmij wodny, nie jakiś nezji.
irwin546 jest nieaktywny  
Stare 24-01-12, 17:00   #6
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Może być i żmij wodny. :P
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny  
Stare 24-01-12, 21:35   #7
Lila
 
Avatar Lila
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 109
Domyślnie

Jak dla mnie bomba pomysł :)
Bardzo dokładnie rozpisałaś przebieg misji itd., musiałaś trochę posiedzieć nad wymyśleniem tego, ogromny plus za kreatywność Ci się należy ;)
Nie da się ukryć, że przydało by się więcej expowisk dla wyższych lvli. Ja osobiście mam dosyć zabijania wszelkich smoków.
Lila jest nieaktywny  
Stare 24-01-12, 22:19   #8
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

super pomysl i wgl
Attax jest nieaktywny  
Stare 26-01-12, 16:28   #9
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Ha ha Lila zgadzam się. Jak patrzę na smoki to rzyyygam powoli.
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin