Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-05-14, 08:23   #71
cwirek
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 30
Domyślnie

a teraz pytanie z innej beczki :) mam zwiada nekro/alch i lepiej mi bic smoki zaczarowane na smierc czy na lod? bo tak widze, ze na lod zadaje mniejsze obrazenia :)
cwirek jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 08:42   #72
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

najlepiej z mroku
Walles jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 08:44   #73
NinjaArabStrateg
 
Avatar NinjaArabStrateg
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 54
Domyślnie

Cytat:
Napisał pregusia Zobacz post
Liniowa funkcja, ani wielomianowa nie zaproksymujesz tego.
To jest bardziej nalozenie kilku funkcji wielomianowych, potegowych + min,max.
=(

Cytat:
Napisał bilsom Zobacz post
A ja to bym wrocil do starego systemu jedynie bym odblokowal maksymalne skille - masz lvl >masz pn> mawz wiekszy skill >bijesz mocniej.
Genialny pomysł, jednak najprawdopodobniej niemożliwy ze względów technicznych:
Widzisz w tej grze istnieje jakaś zmienna, która trzyma informację o ilości doświadczenia. Pewnie jest to zmienna typu int, która jest w stanie przechowywać liczbę od 0 do 2^32 - 1 (czyli ok. 4,000,000,000).
W starym systemie poziom 98 osiągało się właśnie przy ok. 4,000,000,000 - więc nie dało się po prostu powiedzieć grze - "ej, dajże 99lvl przy 4,500,000,000", bo komputer takiej liczby nie ogarnia i strzela focha.
Z tego powodu trzeba było przeskalować umiejętności w taki sposób, żeby maksymalny skill osiągało się przy tych czterech miliardach. Dlaczego akurat padło 250? Bo akurat ta informacja jest przechowywana w zmiennej char, która ogarnie liczby od 0 do 255.

Cytat:
Napisał cwirek Zobacz post
a teraz pytanie z innej beczki :) mam zwiada nekro/alch i lepiej mi bic smoki zaczarowane na smierc czy na lod? bo tak widze, ze na lod zadaje mniejsze obrazenia :)
Jesteś nekromantą alchemikiem, więc z amunicji zaczarowanej na mrok bijesz ok. 140% więcej.

Używając lodowych bełtów zadajesz 115% obrażeń. Wrażliwości wahają się między 10-20% (średnio 15%?), więc biorąc pod uwagę wrażliwość smoka na lód bijesz 115%*115% = 130%.
Niestety, nie jesteś elementalista - otrzymujesz karę 75% do obrażeń za używanie lodu: 75%*130% = 98%. Czyli bijesz 98% normalnych obrażeń.

Wniosek:
z mroku - 140%,
z fizycznych - 100%,
z lodu - 98%.
Najbardziej opłaca się bić z mroku. Z lodu zadajesz mniejsze obrażenia, niż normalnie.

Ostatnio edytowane przez NinjaArabStrateg ; 27-05-14 o 08:53
NinjaArabStrateg jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 09:22   #74
Paradoks
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 42
Domyślnie

@ileś tam up
Resetować skille bo ktoś nie umiejętnie rozdał pny przez niewiedzę lub lenistwo?
A co z ludźmi, którzy manualnie wbili sporo skilli? Oni już się nie liczą?
__________________
Czy byt wszechmogący mógłby stworzyć kamień, którego nigdy nie mógłby podnieść?
Co się stanie, jeśli siła, której nic nie może zatrzymać, spotka się z obiektem, którego nic nie może poruszyć?
Paradoks jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 12:15   #75
Bubsko
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał Paradoks Zobacz post
@ileś tam up
Resetować skille bo ktoś nie umiejętnie rozdał pny przez niewiedzę lub lenistwo?
A co z ludźmi, którzy manualnie wbili sporo skilli? Oni już się nie liczą?
Pytanie skąd ta wiedze mieliśmy posiąść gdy wykresy 90% zobaczylo wczoraj w tym temacie,to raz,dwa widzę,ze wiedza administracji na temat ulepszania przedmiotów przechodzi ludzkie pojecie,zróbcie sobie kusze z atakiem i ulepszajcie ja,napiszcie jak zmienia sie wasz atak.

Co z mana potrzebna do uzycia 'hape odes kpiro',poszedlem dzisiaj na rekinolaki(zwiadowca duchowny elementalista 167dist,94 sila,kusza +3 ataku,rozrywajace belty na energie) na zabicie rekina potrzebowalem od 4 do kpiro(4 tylko jak byl kryt).
Pomijam juz fakt,ze zabijam to w takim tempie,ze respia sie mi plecy :D.
I teraz tak: jedno kpiro to w moim przypadku ponad 160 many,prosty rachunek 160x4=640 many 160x6=960 many.

Tyle many potrzebuje na zabicie 1 rekina!
Nie mozliwym jest expienie bo zwyczajnie nikogo na to nie stać.

Ostatnio edytowane przez Bubsko ; 27-05-14 o 13:02
Bubsko jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 12:50   #76
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Bubsko, ale za chwilę Catthon napiszę, że Rekinołaki nie są dla Zwiadowców przecież! Dla Rycerzy też nie są bo się leczą za szybko. Już wiem! To są te moby z grupy team exp xD
Mcree jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 12:53   #77
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post
Bubsko, ale za chwilę Catthon napiszę, że Rekinołaki nie są dla Zwiadowców przecież! Dla Rycerzy też nie są bo się leczą za szybko. Już wiem! To są te moby z grupy team exp xD
Skąd Ty mnie tu wziąłeś?
Ja od aktualizacji nie wyszedłem z miasta, bo mój internet leży i kwiczy.

Fakt, nie są to moby do zarobku. Zwiadowca ma inne miejsca do zarobku.
Jeśli jednak wtopa na rekinach jest za duża ze względu na koszt many, to trzeba coś z tym zrobić.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 13:06   #78
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Pamiętam jak pisałeś, że Rekinołaki nie są expowiskiem dla Rycerzy <lol>, nie mam czasu przeszukiwać setek postów żeby Cię zacytować ^^ Potraktuj moją poprzednią wypowiedź ironicznie bo na Rekinach siedziałem od 90 do 160 poziomu (przed upem) :>

@down
Proszę
I ciągle na tego Uiopka najeżdżasz że robił tam 500k/h, jakby to bug był jakiś.

Ostatnio edytowane przez Mcree ; 27-05-14 o 13:19
Mcree jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 13:10   #79
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Wątpię, bym to napisał, wiedząc, że na 60 poziomie niektórzy robili tam 500k/h rycerzem ;)
Catthon jest nieaktywny  
Stare 27-05-14, 14:43   #80
pan
 
Avatar pan
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 71
Domyślnie

Cytat:
Napisał Voltix Zobacz post
Nie wiem jak ich te wszystkie smieszne przeliczniki dzialaja, ale rycem 13 zrecznsoci mam tyle samo, a nawet czesciej krytyki co zwiadem 115 zrecznosci.
Słyszałem, że rycerzowi 1 skil zręczności daje 0.1% szansy na krytyka. Natomiast zwiadowcy 0.025% ;D

Co do rozdawania pnów to jestem za wprowadzeniem w dp dodatkowej ikonki, która umożliwiłaby wyzerowanie umiejętności. Efekt? Kto chce to resetuje, kto nie to nie. Wszyscy zadowoleni. ;)

PS. Ktos juz o tym pisał w temacie o serwerze testowym.
pan jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin