Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-09-18, 08:47   #11
saju125
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 51
Domyślnie

również jestem za tym aby bossy pozostawić bez zmian, skoro sety chaosu/przeklęty jest kilka na serwerze, w tym kompletne 2 chaosu, jeden przeklęty. To dla posiadaczy to jakby nie patrzeć prestiż, jeżeli za miesiąc każdy będzie mógł nosić takie sety to zniknie, a frajda wstawania w nocy, wychodzenia z pracy wcześniej bo jest boss stanie się nie opłacalne, bo po co mam odrywać się od zajęć, skoro jutro tez będzie szansa na zdobycie, do tego dojdzie sprawa ceny, wiadome jest nie od teraz ze czym więcej danego towaru tym cena idzie w dol. Sety warte 1000t+ dzięki takim zmianom warte by były za parę miesięcy 100t.
saju125 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 09:08   #12
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Zmiany wejdą niedługo, choć jak mówiłem - nowy system pancerzy nie może być wprowadzony na obecny serwer (zmiany w silniku).
Nowy system bossów to nie tylko częstsze bossy dla najlepszych, ale też dla Licoru i słabszych.
Uważam zresztą, że tych "rare itemów" jest na prawdę za mało na serwerze - teraz, gdy gra tam garstka ludzi na krzyż. Ile macie pełnych zestawów chaosu, przeklętych? Ile sztuk najlepszych broni? A serwer stoi już prawie równo rok. Wraz z update wejdą jeszcze lepsze przedmioty i nie może dojść do absurdalnej sytuacji, że one będą bardziej dostępne.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 10:14   #13
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Mam mieszane uczucia co do nowego systemu bosow. Z jednej strony fajnie by było jakby były one częściej co może spowodować przypływ przedmiotów 2w. Z drugiej strony trzeba pilnować bosow i liczyć na los szczęścia, że akurat wypadnie mam to czego chcemy. Kolejna sprawa, Selbo mają wejść nowe sety. Wydaje mi się, że najpierw hlvle będą wymieniać sety, więc będą przedmioty dla niższych lvli. Można ew zrobić jakiś event od czasu do czasu, w którym spawnuje się wszystkie bossy. Tak ode mnie
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 10:17   #14
Waka
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 43
Domyślnie

Nie mam pytań co do zachowania panów na górze: "My wydropiliśmy jak było ciężko więc nie może być zmiennione, aby więcej ludzi miało, bo ja muszę być specjalny i mięć rara"
Waka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 10:56   #15
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Te charlowerki i reszta płaczków, ten system bossów jest najlepszą rzeczą, jaka może wejść na pvp, jeden wydał 1000t na seta, drugi wyda 400t, ludzie to tylko itemki i talarki w gierce która w końcu przestanie istnieć.
Częstsze bosy to więcej zabawy i desek :D
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 11:06   #16
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał ciaparek Zobacz post
@up
Kolejny żydowski(lichwiarski) bełkot,trzepiesz się do tych ikonek?
Nawet gdyby te bossy były częściej to wcale nie oznacza że ludzie od razu by nimi handlowali wiele ludzi chciało by skompletować sety rzecz oczywista a tak to jest monopol na bosy przez garstkę osoób.
Popieram konkretne argumenty.

Przypomnę że zapominacie o systemie altaronu. Rarem nie jest set sam w sobie.
Rarem są np orzeł +3 pred. ataku. I to będzie trwało wieki aby taki zdobyć.
I to są rary system unikatowych przedmiotów z zdolnościami.
Altaron jest stworzony do lota razy 2 ale trzeba by znerfic sakiewki powiedzmy o połowę.
Wtedy opłaca się bić potwory mniej lvelowe na wzgląd bonusów. i ja bym szedł w ten system.

Oraz zamienić karę za śmierć strata expa na stratę ekwipunku. Wtedy dużo wiecej ludzi brało by udział w bitwach. Ale to moje spostrzeżenia na przestrzeni tych kilku lat.
Dather jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 11:20   #17
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Co do przedmiotów z bossów, dla mnie to trochę stracony potencjał, gdy dwuwnękowe przedmioty są zarezerwowane dla kilku wybranych. Nie uważam, że jedni gracze nie mogą mieć przewagi nad innymi. Po prostu uważam, że liczba tych nieosiagalnych dla zdecydowanej większości setów i broni jest zbyt duża w stosunku do tych osiągalnych.
Tak jak mówi Dather - niech rarami będą te najlepsze bronie i sety, z porządnymi bonusami.

Serio uważacie, że cena momentalnie spadnie? Mi się wydaje, że nawet przy dwukrotnie częściej respiących się bossach cena się utrzyma, bo zwyczajnie jest duży popyt.

Dajmy nawet proponowaną przez Westa możliwość ulepszania "mistrzowską stalą" i niech pojawią się bronie +10, a co. To będzie miało prawdziwą wartość. A bossy niech po prostu dają więcej frajdy.

Dziękuję, pozdrawiam, Catthon.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 12:31   #18
Zaabsorbowany
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Zmiany wejdą niedługo, choć jak mówiłem - nowy system pancerzy nie może być wprowadzony na obecny serwer (zmiany w silniku).
Nowy system bossów to nie tylko częstsze bossy dla najlepszych, ale też dla Licoru i słabszych.
Uważam zresztą, że tych "rare itemów" jest na prawdę za mało na serwerze - teraz, gdy gra tam garstka ludzi na krzyż. Ile macie pełnych zestawów chaosu, przeklętych? Ile sztuk najlepszych broni? A serwer stoi już prawie równo rok. Wraz z update wejdą jeszcze lepsze przedmioty i nie może dojść do absurdalnej sytuacji, że one będą bardziej dostępne.
Temat zszedł na system bossów niestety a mi bardziej chodziło o te raczej pomniejsze zmiany.
1.Zbieranie loota.
2.dodanie czaru teleportacji przyzwanego
3.zniesienie wymagania w czarze wampirze uderzenie i wielkie wampirze uderzenie, by broń była zaczarowana na mrok
4.zwiększenie mnożników zręczności w walce dwoma brońmi - zwiększenie średnich obrażeń o 15% dla jednej broni podczas korzystania z systemu walki dwiema brońmi

i jak zaznaczam to tylko orientacyjne pytanko i jak w 1 poście wiadomo, że system bossów i pancerzy + inne mechaniki trzeba przetestować.
Zaabsorbowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 15:48   #19
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Zwiekszenie czestotliwosci pojawiania się bosow nie zlikwiduje monopolu na bosy. Kiedy nasyci się szczyt przedmioty zaczna splywac na dol listy top 100. Po pewnym czasie nasyci się lista top 100. Kiedy każdy będzie miał ten wymarzony set lub kilka setow, nie będzie po co zbierac talarow, jeśli nikt nie będzie chciał talarow nie będzie chciał chodzic na bossy, bo nic z bossow nie będzie mu potrzebne. A monopol na bossy będzie w rekach tych samych osob co do tej pory. Zmiana tego systemu zrobi krotkotrwaly WOW! będzie szal na bossy który po swoim wypaleniu zaśmieci rynek boss itemami i talarami w niewyobrażalnej skali, tak jak było przed resetem(nie transferem).


Jeżeli celem jest wprowadzenie większej ilości top setow na rynek proponuje zrobienie qeustow na top sety przeklęty, chaosy czy tam demoniczny 2w. Łatwo jest mi mowic, bo nie ja bym to robil, a zdaje sobie sprawę ze jest to o wiele trudniejsze niż zmienić czestotliwosc respawnu bossow, ale takie questy gwarantowaly ubranie ekipy robiącej quest. Zlikwidowaloby to jeszcze jeden niemily aspekt-licytacje. Bo kiedy wypada przedmiot dla rycerza a wylicytuje go mag to niesmak pozostaje, o ile jeszcze mag to robi dla rycerza to jak dla mnie spoko. Dlatego quest po set chaosu czy przeklęty zmusilby do zebraniania się ekipy jak na bossa i po godzinach wspólnej przygody otwierac skrzynke z czescia przekeltego setu albo chaosu która dostalo się od npc w nagrodę lub kliknelo w final roomie. Kto przyszedłby po talary, sprzedalby kolegom, kto po części setu powymienialby się. Po takim raidzie automatycznie pojawia sie więcej setow jednorazowo i osoby które go wykonaly nie mogą wykonać go ponownie. Otworzyloby to możliwość do serwisowania takich questow przez osoby z monopolem, tak jak się serwisuje przeszlosc low lvlom.


@do osob, które nie maja jaj do pisania z mainow tylko 10 noobcharow

Nie mam zadnego pelnego dwuwnekowego setu mimo ze gram pol roku i wlasnie to mi się podoba ze na endgejm set musze grac. A nie pisać smsy za ile ktos sprzeda demoniczne itemy albo złotą rybke.


Bossy sa czescia fabularnego swiata altaronu, to jest wydarzenie, nie wyobrażam sobie 2miesiecznych bosow co miesiąc nawet. Na to nie mam argumentow, po prostu w moim widzeniu, które nie jest decydujące w żaden sposób, bezposrednio ingerowałoby to w, tak często przywoływany, klimat- Boruta czy plugastwo zaatakowalo "zmęczony wojną swia altaronu…", zbiera się grupa śmiałkow i rzuca swe życie na szale losu etc. Wrzucenie czestego respu bossow robia z nich zwykłego atrakcyjnego potworka, którego rutynowo się sklada i gra dalej. Pojawienie się bossow jest swego rodzaju eventem, których nie ma w altaronie (nie licząc odwiedzin selba <3).


Reasumując mój fajny, taki niezadługi post: Można znaleźć inna alternatywę dla wprowadzania itemow na rynek niż przyspieszanie respow bossow. Żeby nie okazało się za kilka miesięcy, ze jak ktoś chce pograc w altaron to sprzedaje 100dni ssa i kupuje endgejm set, bo to już będzie PAY 2 WIN.

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Co do przedmiotów z bossów, dla mnie to trochę stracony potencjał, gdy dwuwnękowe przedmioty są zarezerwowane dla kilku wybranych. Nie uważam, że jedni gracze nie mogą mieć przewagi nad innymi. Po prostu uważam, że liczba tych nieosiagalnych dla zdecydowanej większości setów i broni jest zbyt duża w stosunku do tych osiągalnych.
Tak jak mówi Dather - niech rarami będą te najlepsze bronie i sety, z porządnymi bonusami.

Serio uważacie, że cena momentalnie spadnie? Mi się wydaje, że nawet przy dwukrotnie częściej respiących się bossach cena się utrzyma, bo zwyczajnie jest duży popyt.

Dajmy nawet proponowaną przez Westa możliwość ulepszania "mistrzowską stalą" i niech pojawią się bronie +10, a co. To będzie miało prawdziwą wartość. A bossy niech po prostu dają więcej frajdy.

Dziękuję, pozdrawiam, Catthon.
Nie patrzysz globalnie, nie ublizajac tobie ani nikomu, grasz kiedy sa ludzie, ostatnio hertagon był jak altaron tetnil życiem, potem pol roku ciszy i 5 osob onlajn i teraz znowu szal. Bądźmy optymistami, ale nie wierze w utrzymujący się popyt. Żeby popyt się utrzymal musiałoby przybywać tyle osob ile przybywa itemow w stosunku 1:1 a tego nie ma teraz, może przez chwile będzie po "grudniowym" apdejcie, a przed nim będzie znowu 5 osob onlajn i "waska grupa graczy" będzie grala podczas tego przestoju i będzie to magazynowala do znudzenia bijac bossy, albo nie będzie już znudzona ich bic.
I czy naprawdę o "rarze" maja swiadczyc uzbierane klejnoty?

Cytat:
Napisał 19Fafarafa06 Zobacz post
Te charlowerki i reszta płaczków, ten system bossów jest najlepszą rzeczą, jaka może wejść na pvp, jeden wydał 1000t na seta, drugi wyda 400t, ludzie to tylko itemki i talarki w gierce która w końcu przestanie istnieć.
Częstsze bosy to więcej zabawy i desek :D
W imie tego (ktoś kiedyś wrzucal kiedyś pomysl ze specjalnymi roomami z drzwiami dla bosow) wprowadzmy takie roomy. Codziennie respi się random boss, każdy może raz dziennie tam wejść(teamy ofc tez), tak jak dzienne maga, wchodzisz i pojawia się potwor tylko na większej arenie. Dodatkowym plusem beddzie zabranie low lvlom z respow tego zagrozenia, hrabina nikogo nie zabije, atta na nikogo nie wskoczy, amalak nie posklada rycerzy na orkach i nikt nie przyprowadzi Khana do depo.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-09-18, 17:06   #20
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Zmiany wejdą niedługo, choć jak mówiłem - nowy system pancerzy nie może być wprowadzony na obecny serwer (zmiany w silniku).
Sytuacja brzmi jak ta z usunięciem npvp, bo silnik nieprzystosowany.. a gdyby już teraz przenieść postacie na nowy silnik, tak aby cpvp też miało możliwość grania na nowych, sprawdzonych systemach? Rozumiem, że może powstać wiele nowego i dobrego, ale zaraz się okaże, że nie można nic wprowadzić na cpvp. Napiszę więcej, na pewno da się to zrobić w drugą stronę, czyt. na silnik cpvp nie wprowadzisz, ale całą resztę na nowy silnik przerzucisz.. jak nie ręcznie to automatyzując ten proces
__________________
Choć promowany jest szacunek, tolerancja
nie będziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca,
a jakby co chętnie to za ciebie zrobią, pojadą Cię na forum - anonimowo.
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin