Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-02-17, 02:49   #1
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie Piórka, czyli druga waluta

Witam, od dawna zajmuje mnie problem zbyt łatwego zarabiania na bardzo niskim lvlu, czyli piórka. Na 10 lvlu w kilkanaście minut można zarobić około talara, bijąc kurczaki, co niestety odbiera radość z early game - po prostu nie opłaca się liczyć kasy czy otwierać loota na expie, a właśnie early game zawsze jest najbardziej klimatycznym etapem gry, całe to zbieranie każdego grosza, jakichś brązowych materiałów i gruczołów czerwia daje masę funu. Jako rozwiązanie problemu proponuję w alchemicznych przepisach zwiększyć wymagane piórka około 3 lub nawet 4-krotnie (zbije to cenę piórek pewnie też około 3 czy 4-krotnie, czyli gdzieś do 1,5k/100). Żeby nie utrudniło to za bardzo życia alchemikom (po prostu nie starczy kurczaków), proponuję też wprowadzić możliwość transmutowania (a może po prostu wymiany u jakiegoś npc) piór gryfa na piórka (jak sądzę w stosunku około 1:20), co jest podwójnie dobrym pomysłem, bo ożywi nigdy przez nikogo nie odwiedzany resp gryfów, który jest naprawdę bardzo fajny i klimatyczny, ale za cholerę nie opłaca się tam expić.
Piszę, bo zacząłem grę po jakichś 2 latach odstawki i smutek mnie naprawdę ogarnął, gdy zobaczyłem, że moim 20 zwiadem mogę w kilka minut zarobić więcej kasy niż na kilku expach. Od razu mówię, że mam na myśli takie zmiany, które nie uderzą w alchemików, jedynie zmniejszą do sensownego poziomu ilość kasy, jaką niskie levele mogą zarobić na materiałach.

Pozdrawiam motzno
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-17, 06:39   #2
Orochimaru
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 39
Domyślnie

Zmniejszy cenę piórek ? Trochę podstaw ekonomii.
Piórka będą bardziej pożądane bo będzie trzeba ich zużyć więcej, dlatego będzie ich mniej na rynku przez co cena wzrośnie, pomysł bezsensu.
i 16 piórek na miksturę maga ? bezsensu.
Orochimaru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-17, 07:30   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Orochimaru Zobacz post
Zmniejszy cenę piórek ? Trochę podstaw ekonomii.
Piórka będą bardziej pożądane bo będzie trzeba ich zużyć więcej, dlatego będzie ich mniej na rynku przez co cena wzrośnie, pomysł bezsensu.
i 16 piórek na miksturę maga ? bezsensu.
Cena piórek spadnie
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-17, 10:54   #4
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

To mikstura jest produktem i jej wartość raczej nie ma prawa znacząco się zmienić, myślę, że to ceny składników dostosowałyby się do ceny produktu, a nie na odwrót. Poza tym napisałem wyrażnie w moim poście: nie proponuję zmian w kosztach alchemików podczas wytwarzania mikstur, tylko przeniesienia na wyższy level korzyści z zaopatrywania alchemików w składniki. Dlatego zaproponowałem ożywienie respu gryfów i możliwość wymiany piór gryfa na piórka po sensownym kursie, przez to gracze na poziomie 10-30 stracą możliwość nieprzyzwoicie szybkiego zarobku (typu 6k na 12 minut), ale wciąż będą mogli sobie dorobić na piórkach (koło 1,5k na 10-12 minut), natomiast na nieco wyższym poziomie (30-40) miejscem na dorobienie mogą stać się gryfy, co uważam za podwójną korzyść - przywrócenie do życia tego respu byłoby świetne, jest bardzo ładnie i klimatycznie zrobiony.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-17, 02:35   #5
adrx95
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 14
Domyślnie

Po 1 - były już rozmowy na temat szybkiego zarobku na piórkach.
Mervakis czy kto inny powiedział, że to gracze sami tyle dają za piórka, bo jak na hlvl zbierają loota za ogrom kasy to nie mając na co wydawać to wydają na piórka.

Po 2 - jak zwiększysz zapotrzebowanie na piórka przez zwiększenie ilości wymaganych do eliksirów to od razu zwiększy się cena bo szybciej będą schodzić.

Po 3 - jeśli uważasz, że psuje ci to grę to po prostu zignoruj innych i graj dla siebie i nie baw się wzbogacanie się na piórkach, w skrócie nie idź na łatwiznę.

Ja bym proponował jak już to zrobić coś z poduszkami za piórka które są tak pożądane przez bogatych.
adrx95 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-17, 11:15   #6
Orochimaru
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 39
Domyślnie

Cena piórek wzrośnie, lol.
Orochimaru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-02-17, 23:48   #7
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Jeszcze raz napiszę: proponuję przeniesienie możliwości szybkiego zarabiania na piórkach na nieco wyższy poziom, gdzieś na 30. O to właśnie chodzi, żeby nie wpływać na koszt, jaki musi ponieść alchemik przy zrobieniu potka, tylko żeby korzyści z zaopatrywania alchemików (czyli ultra profit) nie przypadały na 10 lvl. Gryfy pasują w sam raz żeby uratować ekonomię na niskim lvl, no i wspomóc klimat.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-02-17, 02:24   #8
adrx95
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 14
Domyślnie

Spójrz na to z innej strony. Jeśli chodzi o czas poświęcony na grindowaniu piórek dla niskiego lvla zdaje się mało warty to dla h lvl czas jest na wagę złota. Tak jak wcześniej wspomniałem - to od graczy zależy ile dają za piórka, a nie od gry. Można by było coś z tym zrobić, ale musisz zdawać sobie sprawę że administracja teraz zajmuje się tworzeniem nowej gry i chwała im za to.
adrx95 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-02-17, 15:07   #9
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Rozumiem, że główna przyczyna leży w tym, że h-lvle zarabiają dużo na expie, więc mogą dużo dać za piórka, wiem też, że trzeba by przerobić mocno ekonomię, żeby tą drogą idąc dojść do pożądanego efektu, czyli zmniejszenia ceny piórek. Dlatego też proponuję po prostu przeniesienie możliwości farmienia piórek na troszkę wyższy poziom, byłoby to z olbrzymią korzyścią dla klimatu, a wymagałoby ultra mało uwagi ze strony ekipy. Popatrzcie, jeżeli z kur zacznie lecieć 4 razy mniej piórek, za to wejdzie możliwość przerabiania piór gryfa na piórka w odpowiednim stosunku, to efekty będą następujące:
a) nowi gracze (10-20) wciąż będą mogli łatwo zarobić na potki czy podstawowe eq, ale już nie 1t w 20 minut, tylko 2 - 2,5k w 20 minut
b) powyżej 20 lvla można spokojnie bić gryfy we 2, mając świetny profit z piór dla alchemików, nie mówiąc już o tym, że klimat z huncenia gryfów > bicie kurczaków
c) dla alchemików nic się nie zmienia, bo piórka na rynku są w tej samej ilości, jedyna różnica jest taka, że kupują je przede wszystkim od 25-40 lvli, a nie od 10-20. Czyli dla nich żadna.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-02-17, 17:03   #10
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

To tez jest rozwiązanie i chyba nawet najsłuszniejsze, 30 lvl powinien na gryfach zbierać piórka w podobnym tempie co 15 lvl na kurach, a dodatkowym profitem dla niego byłby oczywiście exp i loot.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin