Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Community PVP

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-08-17, 16:23   #501
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Jakaś cząstka na pewno nie przystąpi na tego typu propozycje żeby bić innych np jak Hertagon bo większość wie że oni graja dla rozrywki nie dla wojny aby zadowolić innych. Hertagon nie będzie grać po to aby się bić wiec z pewnością dużo ludzi tego typu pokroju sobie będzie darowało tu grę :P Takie rozwiązanie to jest tylko dobre dla graczy którzy szukają rozgrywki wojnie dla reszty ten etap jest jak strzał w kolano

Będziesz zabijał innych będzie pustka na serwie proste :) Automatyczny war i tak się nie sprawdzi gdyż takie zastosowanie jest dla ludzi którzy nie mają co robić ze swoim czasem i sobie pozwolić mogą o każdej porze aby grać, dla ludzi którzy mają określony czas to jest sprawa przegrana i tak bo wygrywa ten co ma aktywnych ludzi 24h na 7 dni w tyg i tak jest wszędzie tego typu grach RPG. Jedynie co wprowadzić to można rewanż za zabójstwo który by się utrzymywał przez parę dni lub tygodnia że można zemścić się na przeciwniku i go zabić.
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 17:37   #502
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bass1 Zobacz post
Jakaś cząstka na pewno nie przystąpi na tego typu propozycje żeby bić innych np jak Hertagon bo większość wie że oni graja dla rozrywki nie dla wojny aby zadowolić innych. Hertagon nie będzie grać po to aby się bić wiec z pewnością dużo ludzi tego typu pokroju sobie będzie darowało tu grę :P Takie rozwiązanie to jest tylko dobre dla graczy którzy szukają rozgrywki wojnie dla reszty ten etap jest jak strzał w kolano

Będziesz zabijał innych będzie pustka na serwie proste :) Automatyczny war i tak się nie sprawdzi gdyż takie zastosowanie jest dla ludzi którzy nie mają co robić ze swoim czasem i sobie pozwolić mogą o każdej porze aby grać, dla ludzi którzy mają określony czas to jest sprawa przegrana i tak bo wygrywa ten co ma aktywnych ludzi 24h na 7 dni w tyg i tak jest wszędzie tego typu grach RPG. Jedynie co wprowadzić to można rewanż za zabójstwo który by się utrzymywał przez parę dni lub tygodnia że można zemścić się na przeciwniku i go zabić.
Dobrze to policzmy liczbę uzasadnionych zabójstw przed zmianą i po zmianie.
Teoria:
Aktualna liczba nieuzasadnionych zabójstw to 14 w miesiącu, po piętnastym nieuzasadnionym zabójstwie gracz otrzymuje czerwoną czaszkę. Czerwona czaszka trwa dopóki nasza liczba nieuzasadnionych zabójstw spadnie poniżej piętnastu, a to znaczy że czerwona czaszka może trwać od jednego dnia lub na zawsze.
Po zmianie na proponowany przeze mnie system będziemy posiadali 3 fragi na dzień, 5 fragów w tygodniu i 10 fragów na dzień. Oprócz tego zaproponowałem, aby nieuzasadnione zabójstwo dostawała połowa osób z największymi obrażeniami. Czerwona czaszka trwa zawsze 30 dni. Po trzydziestu dniach znika niezależnie od tego ile mamy nieuzasadnionych zabójstw, nawet jeżeli spełniamy wymagania uzyskania czerwonej czaszki, to nie otrzymamy jej dopóki nie dostaniemy kolejnego nieuzasadnionego zabójstwa.

Praktyka:
Załóżmy, że nasze gildie liczą po dziesięciu graczy.
Przy starym systemie, posiadamy 14 nieuzasadnionych zabójstw miesiącu. Czyli 14(nieuzasadnione zabójstwa) * 10 (graczy) / 2(ilość nieuzasadnionych zabójstw otrzymywanych za zabicie jednego gracza w kilka osób) = 70 Nieuzasadniony zabójstw posiadanych przez dziesięciu graczy. Nieuzasadnionych zabójstw marnujących się przy zabijaniu graczy neutralnych jak i tych w konflikcie.
Przy nowym systemie, posiadać będziemy 9 nieuzasadnionych zabójstw w miesiącu. Czyli
9(nieuzasadnione zabójstwa) * 10 (graczy) / 5(ilość nieuzasadnionych zabójstw otrzymywanych za zabicie jednego gracza w kilka osób) = 18 Nieuzasadniony zabójstw posiadanych przez dziesięciu graczy. Nieuzasadnionych zabójstw marnujących się przy zabijaniu graczy neutralnych i służących do aktywacji trybu wojny.
Pamiętajmy, że jeżeli liczba graczy w gildii zwiększy się dwukrotnie, to liczba fragów również zwiększy się dwukrotnie. Także przy wzroście liczby graczy w gildii różnica między tymi systemami będzie rosła szybciej niż dwukrotnie. Przy dwudziestu graczach w gildii, otrzymamy 140 nieuzasadnionych zabójstw w starym systemie i 36 nieuzasadnionych zabójstw w nowym systemie. Gdy w gildiach będzie po trzydziestu graczy, otrzymamy 210 nieuzasadnionych zabójstw w starym systemie, w nowym zaś, będą to 54 nieuzasadnione zabójstwa.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 18:00   #503
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Chce to zobaczyć w praktyce nie w teorii Eremce :) Pierw to ktoś musi napisać scpryta do tego i potem to testować więc to i tak nie wejdzie prędko znając życie ponieważ z tego co mi wiadomo od niedzieli mają być wgrane mapy na stałego klienta aby zaktualizować mapę plus zmiany które robiliście.
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 18:18   #504
Hardyzz Skilzz
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 82
Domyślnie

RMC tak jak jest teraz jest dobrze bo w tej edycji co była nie było problemów z fragami i odpalaniem skulla bo była duża ilość fragów a nawet jeśli ktoś miał czerwoną czachę w niczym to nie przeszkadzało..
Hardyzz Skilzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 18:48   #505
Zao
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 91
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hardyzz Skilzz Zobacz post
RMC tak jak jest teraz jest dobrze bo w tej edycji co była nie było problemów z fragami i odpalaniem skulla bo była duża ilość fragów a nawet jeśli ktoś miał czerwoną czachę w niczym to nie przeszkadzało..
Tylko ja miałem i przeszkadzało, nikt inny nie chciał wbić bo eq itd, więc byłem zmuszony expić nową postać, ponieważ gdzie bym nie poszedł expić to by wpadali tylko pomnie, a że przeciwna gildia przegrywała to by zabijali mnie i grali na fragi.
Czyli nawet jak było pełno osób od nas a wpadli po mnie na górskie, to usłyszałem od naszych że i tak nic nie zrobią bo będą się podkładać a lvl i tak odrobią, więc nie ma sensu czegokolwiek robić, na profanach miałem tą samą sytuacje ale tam expiłem z kimś, więc i tak go zabili i była walaka, ale i tak usłyszałem że do póki się nie odpalą to nie warto nic robić. Więc RS bardzo przeszkadza a fragów brakuje zawsze, a przynajmniej mi :D
Zao jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 19:06   #506
Hardyzz Skilzz
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 82
Domyślnie

Ale jak zrobią jeszcze mniejszą ilość fragów to będzie jak wcześniej stanie naprzeciw siebie i nic nie robienie dopóki ktoś skulla nie wbije. Na tej edycji nie było takich sytuacji.
Hardyzz Skilzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 19:16   #507
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Zbyt duża ilośc wolnych fragów zakończy wojne szybciej niz to bylo na poprzedniej edycji.
Zmniejszyc ilośc pkt pvp wtedy jak oba teamy sa wyrownane (bez znacznej przewagi jednego nad drugim) to odpalamy war mode. Jeśli jedna strona ma dominando przy duzej ilosci wolnych fragow druga strona expi po nocach robi akcje typu zajebac typa i spierdalac do trapa a no i raz w tygodniu jakies battle tak to bedzie wyglądało jeśli oba teamy nie beda wyrównane.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 19:44   #508
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Do puki nie będzie usprawnionego systemu wdrożonego co do fragów to sytuacja będzie wyglądała jak poprzednio kto wbije skulla ten zamiecie podłogę. Grać po resecie będziecie z pewnością na starym systemie w pkt na fragi więc szału nie widzę w tym i tak, na nowy system to poczekacie a poczekacie ....
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 20:23   #509
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hardyzz Skilzz Zobacz post
Ale jak zrobią jeszcze mniejszą ilość fragów to będzie jak wcześniej stanie naprzeciw siebie i nic nie robienie dopóki ktoś skulla nie wbije. Na tej edycji nie było takich sytuacji.
Oczywiście, że była taka sytuacja. Ty miałeś prawo jej nie zauważyć, bo to naszym przeciwnikom brakowało fragów. A my dostawaliśmy porządny łomot, za każdym razem jak Piotrek zdecydował się odpalić naszymi OP magami.

Cytat:
Napisał sokoskiii Zobacz post
Zbyt duża ilośc wolnych fragów zakończy wojne szybciej niz to bylo na poprzedniej edycji.
Zmniejszyc ilośc pkt pvp wtedy jak oba teamy sa wyrownane (bez znacznej przewagi jednego nad drugim) to odpalamy war mode. Jeśli jedna strona ma dominando przy duzej ilosci wolnych fragow druga strona expi po nocach robi akcje typu zajebac typa i spierdalac do trapa a no i raz w tygodniu jakies battle tak to bedzie wyglądało jeśli oba teamy nie beda wyrównane.
Sens czytania twojej wypowiedzi kończy się na słowach "to odpalamy war mode'a", gdyż taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca i nigdy nie miała. Nawet jak będzie exp za graczy, to i tak nie będzie nieograniczonej liczby nieuzasadnionych zabójstw, gdyż jest to nie na rękę tym gorszym. A zawsze jest ktoś gorszy. Jak skończy sie jeden warmode to wyexpi się drugi.

Cytat:
Napisał Bass1 Zobacz post
Do puki nie będzie usprawnionego systemu wdrożonego co do fragów to sytuacja będzie wyglądała jak poprzednio kto wbije skulla ten zamiecie podłogę. Grać po resecie będziecie z pewnością na starym systemie w pkt na fragi więc szału nie widzę w tym i tak, na nowy system to poczekacie a poczekacie ....
Ty Łobuz jesteś w jakiejś tajemnej loży nowego porządku altaronu, że masz takie srogie przecieki? Jeżeli jest to możliwe do wykonania, Marek jest w stanie zrobić automatyczny tryb wojny na moich zasadach w ciągu jednego dnia, na bank. Gdybym miał możliwość, to sam bym to zrobił w mniej niż tydzień.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.

Ostatnio edytowane przez eremce ; 19-08-17 o 21:17
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 21:07   #510
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Eremce nie jeden prosił o dostęp do silnika aby mieć na to wpływ lecz i tak nie dostaną go osoby postronne bo taka mentalność jest osób prywatnych która się na to nie zgodzi... Było wielu chętnych ludzi do pracy tu nad tworzeniem lecz zostali zbyci i odsunięci i tak jest i w tym przypadku. Gdybyś miał ale nie masz i nie sądzę by nawet ci dali dostęp bo nie chcą tu nic już tworzyć.
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin