Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-11-15, 14:28   #11
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post


To co podkręślone to jest to z czego mam beke z Was, nie pozdrawiam.
A ja będę miał beke jak usuną skillowanie/zmienią system na inny i przeliczą skille od nowa(np. względem lvla, nie uwzględniając czasu poświęconego na skillowanie). Wtedy z wyścigu szczurów zrobi się RPG.

A pomysł Morgiana fajny.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 14:45   #12
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Pomysł Morgiana też mi się podoba.

@Luffy
Ty też grasz w grę RPG . Jak już, to śmiej się z siebie, bo ja nie widzę w RPG nic słabego.

Tak, na non gra dużo więcej graczy (ostatnimi czasy).
Sprawdź sobie w dowolnym momencie ranking pvp i non pvp.
Na non będzie 2-3-4 razy więcej graczy niż na pvp, a do tego sporo nowych nieobjętych rankingiem. Na PVP <10 graczy i nowych garstka.

Odkąd pamiętam te proporcje były odwrócone. Przypadek?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 15:02   #13
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Nie będę z tobą dyskutował, idz tam wcielać się dalej w swoją fikcyjną postać razem z 30 osobami graczu RPG, eksp, eksp, marne nudne i krótkie witaj misja tak questy bo tyle w tej grze RPG ile w Tibii niebocących graczy, jo
Graata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 15:10   #14
Mefisto63
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 73
Domyślnie

Marne Nudne a wali po 16 h na smokach .
Dyskusja z typem haahah.
Mefisto63 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 15:15   #15
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Pomysł Morgiana chyba jest najlepszy.
Po śmiercie gracz otrzymywałby taką nagrodę, na jaką indywidualnie zasłużył.
Czyli kto przeżyje więcej 'fal' dostanie więcej(nie bd sugerował konkretnych nagród, bo to chyba wymaga przemyślenia).
Gracze niskopoziomowi przeżywaliby krócej, ale przecież też coś dostaną, a może na ich lvl będzie to i tak nagroda warta poświęconego czasu. A high lvle którzy przeżyją cały event, dostaną coś bardziej wartościowego, odpowiedniego dla ich statusu.
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 15:36   #16
LukaszNiesforny
 
Zarejestrowany: Wrz 2015
Skąd: Gdańsk
Postów: 53
Domyślnie

Cytat:
Napisał 19Fafarafa06 Zobacz post
co do areny to można powalczyć Pvp vs nPvp :)
Fajny pomysł, fajnie jak by mógł wejść w życie.
LukaszNiesforny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 15:37   #17
oczywaszki
 
Avatar oczywaszki
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 64
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
A więc sugerujesz, że na nonpvp nie ma pustek? To wyjaśnij mi czemu ludzie z npvp narzekają na małą ilość graczy ; o

Po prostu nie chcemy na serwerze ludzi pokroju ciebie czy twoich kolegów, tj:

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających[1]. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry


To co podkręślone to jest to z czego mam beke z Was, nie pozdrawiam.
Poczekaj...
Mówi to osoba, która miesiącami rozkminiała jak zdobyć złotą podkowę, próbowała rozwikłać jakieś zagadki, dochodziła do sedna sprawy dniami i nocami, bo nie mogła przez to spać, próbowała jakiś dziwnych rozwiązań, kombinacji... Innymi słowy.. Chyba rpg co?
Mówi to osoba, która wciela się w fikcyjną postać tak bardzo, że spędza 16h na refilu i utożsamia się z nią, przejmując się tym samym wszystkim, co się dzieje w grze, na forum i nie ma do niczego dystansu.

Skoro tak ci wszystko wisi, to po co probujesz coś udowodnić jakimś pikselom?

@topic

Morgian, bardzo fajny pomysł. ;)

Ostatnio edytowane przez oczywaszki ; 19-11-15 o 15:45
oczywaszki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 16:12   #18
Trixis
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 231
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
W jaki sposób niby event zachęci graczy do gry?
Zeby walczyć na arenie trzeba miec postać, ktorej nie da sie wyexpic na pvp, to nie war ots gdzie dostajemy gotowa postać.
Arena zrobiona niby na odpierdol a nie wyczytałem w temacie jak to powinno wyglądać dobrze, wiec śmiem zarzucić temat zrobiony na odpierdol.
Co mi z 2h więcej expa jak w czasie gdy walczę o nagrodę moge sobie expic i wyjdzie na to samo.
Pisane z tel, sory za błędy.
Normalnie ma zachecic , robia ten event i jest 200 typa online czaisz?
To jest tylko propozycja , nie musi być tak jak napisałem , nie widzisz ???
Najlepiej jest napisać jedynie heyta a nie dodać nic od siebie . Jak to powiedziałeś "przybedzie graczy drogą pantoflową" , życzę powodzenia bo raczej żaden pantofelek z rl tibi się tą grą nie zainspiruje co widać po 4 latach serwera . Przypadek ,ze wszyscy na tibi wiedzą co to Altaron a tutaj nie graja ?

Ostatnio edytowane przez Trixis ; 19-11-15 o 16:18
Trixis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 17:11   #19
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Eventy to rzecz dobra i pożądana przez graczy, to fakt, ale ich wprowadzenie nie sprawi, że nagle zacznie grać o wiele więcej ludzi, no bo jak?

Różne systemy dla areny są już wstępnie rozpisane. Zrobiłem to już dawno temu, przy okazji wywiązaniu się długiej dyskusji i powstaniu wielu pomysłów odnośnie właśnie urozmaicenia tego elementu gry. Temat ten możecie znaleźć tu.
Oczywiście do tego co jest już zapisane można dodawać nowe rzeczy, zmieniać. Wszak prace nad tym aspektem nie są jeszcze prowadzone, więc pisanie wszelkich propozycji mile widziane.

Wyśmiewanie się z ogólnie rozumianego "rpg" w momencie, gdy samemu się siedzi w nim po uszy (choć w sposób inny od takiego, jaki ja bym chciał widzieć) jest żałosne. Jest szczytem hipokryzji, albo nie - głupoty, bo najzwyczajniej w świecie nie rozumie się w jaką grę się gra. Ale o tym pisałem po wielokroć - traktujecie Altaron czasem jak zwykły ots, czasem jak war-ots, czasem jak polską tibie a czasem jak odrębną grę. Jak wam w danej chwili wygodnie.
Niektórzy chyba nigdy nie pogodzą się z tym, że pełny urok i smak gry odkryją ci, co wiedzą co to stare, dobre rpg, bo właśnie pod takich odbiorców Projekt jest i będzie tworzony .

W Altaronie jest mało graczy dlatego, że od 4 lat ~80% kont zostaje usuwanych już na Licorze, a to jakieś 10 tygodniowo. Ludzie nie umieją grać bez bota i póki nie ruszy w pełni profesjonalna kampania marketingowa to cud się nie zdarzy.

Dodajmy do tego destruktywne zachowanie sporej rzeszy graczy, ich wypowiedzi i postawa wobec innych i administracji, które odstraszają potencjalnych lajków i mamy stan jaki każdy znamy.

Reasumując wstęp (hihi).
Eventy to dobra sprawa, rozwinięcie areny też, ale nie dla waszego widzi mi się, w momencie, gdy swoim zachowaniem doprowadziliście do wymarcia serwera.
Nie jest to złote lekarstwo, które sprawi, że Projekt nagle stanie się o wiele bardziej atrakcyjny.
Lekarstwem takim jest zmiana podejścia do Gry, graczy, administracji; uświadomienie sobie w pełni jaką grą jest (lub powinien być) Altaron oraz długotrwały proces tworzenia pozytywnej renomy Projektu w oddolnej inicjatywie.
Niestety z przykrością stwierdzam, że jest to nie możliwe przy obecnej mentalności naszej skromnej społeczności.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-15, 17:51   #20
Mefisto63
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 73
Domyślnie ta

Zapraszam na 7.4 Nie mowie o tym Na C. Bo Tam są boty ale Ten na M.

(...) started off as a students project back in 2009 with only thirty players online on average. Today we established an online community of more than 1.000 active players and with peaks of 450 players online at once

+1 Reasumując wstęp (hihi).
Eventy to dobra sprawa, rozwinięcie areny też, ale nie dla waszego widzi mi się, w momencie, gdy swoim zachowaniem doprowadziliście do wymarcia serwera.
Nie jest to złote lekarstwo, które sprawi, że Projekt nagle stanie się o wiele bardziej atrakcyjny.
Lekarstwem takim jest zmiana podejścia do Gry, graczy, administracji; uświadomienie sobie w pełni jaką grą jest (lub powinien być) Altaron oraz długotrwały proces tworzenia pozytywnej renomy Projektu w oddolnej inicjatywie.
Niestety z przykrością stwierdzam, że jest to nie możliwe przy obecnej mentalności naszej skromnej społeczności.
_________________

Ostatnio edytowane przez Mefisto63 ; 20-11-15 o 16:35 Powód: taa
Mefisto63 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin