Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Artykuły

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-12-14, 21:31   #1
Ertana część VI - Namitrya
Mervakis Mervakis jest nieaktywny 06-12-14, 21:31
Ocena: (2 głosów - średnia 5.00)

W dniu dzisiejszym pragniemy zaprezentować ostatni artykuł z serii dotyczącej ziem Ertany. Uprzedzając pytania - artykuł odnośnie Zachodniej Dżungli pojawi się w przyszłości jako osobny wątek.

Namitrya



Namitrya jest najbardziej nieprzyjazną krainą na ziemiach Ertany, większą część jej terenów pokrywa pustynia obfitująca w niezliczoną ilość naturalnych pułapek zwanych ruchomymi piaskami. Zamieszkała jest przez lud pustyni, który prowadzi koczowniczy tryb życia, czas mija im na okresowym przenoszeniu się w górę i w dół rzek w poszukiwaniu pożywienia. Nieliczne grupy zmęczone ciągłą tułaczką zakładają obozowiska w oazach jednakże przez niezbyt duże zasoby pożywienia, które im one oferują nie mogą się w nich osiedlać na stałe. W przeszłości kilka grup połączyło swoje siły i wzniosło miasto na północy, na terenach zwanych obecnie Ziemiami Bursztynu.

Tahmin, bo tak zwie się wspomniane miasto, jest głównym miastem handlowym Namitryi, słynie z wspaniałych ozdób z bursztynu, których technika wytwarzania przekazywana jest już od kilku pokoleń. Biżuteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zamożnych mieszkańców Azzerotgu, którzy zostawiali w Tahminie góry złota, jak i wśród ludności Natros, która oferowała za nie pożywienie. Znaczną część kupowali również magowie z Ariaris, bursztyny bowiem potrafią magazynować moc magiczną, która uwolniona w odpowiednim momencie zwiększa znacznie potencjał magiczny użytkownika. Gdy tylko Abitańczycy opanowali Azzerotg ich przywódczyni zainteresowała się miejscem pochodzenia biżuterii, którą zarekwirowano możnym opuszczającym miasto. Rozkazała, aby po dotarciu do Tahminu oszczędzić mieszkańców i uczynić z nich lud poddany, który w zamian za życie będzie musiał oddawać wszystko co uda mu się wytworzyć. W obliczu ogromnej armii Tahmin nie miał wyboru, pomimo swej wrogości do najeźdźcy musiał przystać na takie warunki.

Gdzieś po środku pustyni leży stolica magów, a jak niektórzy sądzą całego Królestwa Altaronu. Zamieszkana jest przez magów pochodzących ze wszystkich stron Ertany, stosujących każdy z dostępnych rodzajów magii. To tutaj długie lata spędził na nauce magii powietrza Król Radlan, który był drugim z najpotężniejszych magów władających tym żywiołem. Wielu uważało, że w przyszłości to właśnie Radlan zajmie miejsce Czcigodnego Gorrista, będącego arcymagiem powietrza w magicznej radzie. Stąd też pochodziła dwójka ludzi, którym król ufał najbardziej i z którymi wspólnie ustalał wszelkie kluczowe dla królestwa decyzje. Byli to wchodzący wraz z królem w skład triumwiratu - arcymag ziemi Kunsklap i arcymag energii Weden. Wielu z mistrzów jak i uczniów poległo w walkach o wschodnie ziemie Altaronu, gdy najeźdźcy wkroczyli na ziemie Namitryi licząca już tylko trzech członków magiczna rada zadecydowała o nałożeniu na Ariaris zaklęcia iluzji, które każdemu kto zbliżył się do miasta nakazywało zawrócić. Od tej pory nie udało się nawiązać żadnego kontaktu z Ariaris.

Na południu Namitryi leżało Datris, zamieszkane głównie przez ludność Altaronu. Niestety pomimo licznych próśb władca miasta nie zgodził się go ewakuować, tak słabo ufortyfikowane miasto nie miało w walce z najeźdźcą najmniejszych szans. Zostało zdobyte przez Abitańczyków podczas ich pochodu na zachód i stało się główną bazą wypadową na ziemiach Namitryi, to stąd został przypuszczony atak na Bramę Kobarta, którą to bitwę dzięki świetnemu wyszkoleniu smoczych jeźdźców dowodzonych przez Perolina i Raigena wygrały siły Altaronu.

W północno-zachodniej części Namitryi znajduje się starożytny kompleks świątynny. Odkryła go grupa magów z Ariaris zaniepokojonych zaburzeniami ogromnej mocy magicznej w tamtym rejonie. Badania nad znaleziskiem powierzono Erazmusowi i jego uczniom, jednakże z powodu wybuchu wojny nigdy nie zdali raportu co zastali wewnątrz centralnej świątyni. Wiadomo jedynie, że większość grupy badawczej, która po przerwaniu prac została skierowana do obrony Amardanu, nigdy się tam nie stawiła. Co stało się z uczniami Erazmusa? Kilkoro już spotkaliście na swojej drodze, a do kolejnych powiedzie Was fabuła. Dlaczego nie udali się do Amardanu i nie osiedlili później na Ankardii ze swoim mistrzem? Tego pozwolimy Wam samym się dowiedzieć.

Tereny opisane w serii artykułów będą sukcesywnie dodawane w nowej grze, czy uda się odbić wszystkie opisane tereny i przywrócić im dawny blask? To już zależy od Was. Miejcie jednak na uwadze, że nie jest to tylko Wasza walka, a przywódczyni Abitańczyków jest daleko poza Waszym zasięgiem, aby wygrać wojnę będziecie musieli zdobyć wielu potężnych sojuszników.


Administracja Altaron.pl
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

 
Avatar Mervakis
Mervakis
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Odwiedzin: 48589
Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-12-14, 13:13   #2
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

Świetna seria. Mam pytanie czy beda jakies nowe artykuly . A najlepiej jakas mala zapowiedz i 3 screeny ogolnie czekam na cos ciekawego .
Legolas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-12-14, 19:36   #3
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Jestem rozczarowany, naprawdę rozczarowany. Z pierwszymi artykułami wiele sobie obiecywałem po fabule Altaronu, lecz wygląda to tak, że krótko po rozpoczęciu jej tworzenia komuś się znudziło i poszedł na łatwiznę. Szkoda, że Abitańczycy podbili już wszystko prócz resztek Księstwa Altaronu, liczyłem na jakieś inne państwa a nie nudny bipolarny podział kontynentu Ertany.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-12-14, 19:59   #4
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

To, że cały kontynent został podbity, a ziemie wokół Neolithu są ostatnim bastionem ludzkości mówią NPC w grze. ;p
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-12-14, 14:51   #5
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Mi się fabuła podoba, chociaż im dalej od neolithu tym uboższa. Skoro to ostatni artykół z tej serii coś dodam.

Trochę pozanikały stare wątki.
Ja bym pociągną wątek pradawnych elfów, wprowadził teren gdzie się przesiedlili po walce z inkwizycją. Może być to teren ukryty, gdzie szykują się do zemsty.
To samo tyczy się smoków.

-Brakuje mi podwodnej krainy, na jakimś brzegu wielkie rafy kolarowe, syreni i syreny, które zamieszkują ten przedziwny podwodny świat.
-Też dodałbym tereny spowite mgłą, świat umarłych, najlepiej na południowym zachodzie. Reindar byłby miejsce gdzie moc tych terenów jeszcze sięga.
-Wielkie pasmo wulkaniczne, też zróżnicowałoby to teren.
- Wielkie pasmo gór, tereny zamieszkane przez jakiś latające stworzenia.
- Jakieś zapadlisko, typu wielki kanion.
- A także bardziej magiczne, teren porośniemy wielkimi grzybami, lub podniebne królestwo, gdzie chmury są tak gęste, że można na nich pływać statkami.
- Tereny panowania wiatru, gdzie trąby powietrzne są żywe. Przestrzenie panowania energii, gdzieś gdzie występują ciągle burze, a mieszkańcy są bardzo przez to zautomatyzowani, wykorzystują energie piorunów.

Generalnie więcej terenów objętych jakąś magią, czymś nienaturalnym. Odbiegającym od rzeczywistości.

Kontynentem bym tego nie nazwał, a raczej wyspą. Wiem, że na tak rozciągniętym terenie można pracować lata, ale jednak bym go nie zamykał z 4 stron wodami, a jakimś pasmem rzek i gór dodał "tereny dzikie i niezbadane.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-12-14, 18:00   #6
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

@Merv
Masz rację, ale liczyłem że jest to wyolbrzymienie sytuacji, w pewnym sensie stawianie Księstwa Altaronu jako męczennika na kontynencie Ertany. W takiej sytuacji liczyłem na jakąś trzecią siłę. Jakieś państwo, które przygląda się sytuacji i póki co zachowuje neutralność.

@sebastianix
To już by była przesada. Na tak mały kontynent i tak już mamy za dużo. Na południu w Ajsorze będzie tundra, obecnie mamy dostępny obszar o klimacie umiarkowanym, dojdzie pustynia, sawanny oraz dżungla. Już teraz tego za dużo.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-12-14, 18:03   #7
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Wszystko ładnie, pięknie. Opisy cudowne, ciekawe, ale czegoś mi tu brakuje.. hmm.. I nawet wiem czego! Brakuje opisu zmian jakie zostaną wprowadzone w mechanice gry względem tego co obecnie, zmian w balansie.. bo chyba zostanie poprawiony balans, prawda ^^?
ym? Przecież to artykuły o fabule, i kontynencie Ertana, kto mówił, że będą w artykułach wzmianki o mechanice gry. Oraz od kiedy Merv jest od tych rzeczy?
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-12-14, 00:44   #8
samol
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 13
Domyślnie

Sądzę, że o mechanice powie nam administracja przy update, nie w artykułach.
samol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-09-15, 09:35   #9
gekong
 
Avatar gekong
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Postów: 124
pergamin Altaron vs. Gothic 3

Pozwolę sobie na twierdzenie, że artykuł dotyczący kontynentu, a raczej inspiracje na jego tworzenie zostały wzięte m.in z gry Gothic 3. Przykładem jest wzmianka o tym, że potężni magowie rezydujący w stolicy Ariaris nałożyli zaklęcie iluzji, przed najazdami Abitańczyków. Innym przykładem są nazwy ziem np. Ertana moim zdaniem to Myrtana z Gothica 3.
Oczywiście, było by zbyt pięknie i różowo gdyby Gothic 3 był jedyną inspiracją dla tworzenia świata Altaronu. Jeśli ktoś za inne gry RPG w których widzi podobieństwa, zapraszam do dyskusji.
gekong jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-09-15, 10:50   #10
paaaprikos96
 
Avatar paaaprikos96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Białystok
Postów: 637
Domyślnie

Ja to widzę w Altaronie kilka rzeczy zaczerpniętych z Władcy Pierścieni:

- porównanie mapy Altaronu i mapy Angmaru (LOTRO)




- potwory/bossy: drzewce/enty, szeloba
Smoki, elfy, krasnoludy, gobliny itp. pomijam, występują one w niejednych grach/książkach.
__________________
paaaprikos96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 3 (0 użytkownik(ów) i 3 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin