Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-10-18, 18:03   #18
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie można ich naprawiać, bo gdyby było można, to szansa na złamanie musiałaby być nieporównywalnie większa. Chodzi o pozbywanie się tych przedmiotów, o ryzyko, a nie naprawianie ich znikomym kosztem.

Owszem, to dość ambitne. Atak broni ma wpływ na DMG, wydaje mi się, że dość wyraźnie widać różnicę. Mając 20 smoczych tasaków jesteś w stanie spokojnie zrobić +3 kostką. Do tego dołóż zwoje - będzie +7/+8, czyli odpowiednik pogromcy smoków/błogosławionej klingi. Kiedy polujesz na smokach, to 20 smoczych tasaków nie jest astronomiczną liczbą. Kiedyś ulepszanie kostką było bardzo popularne, dzisiaj ta popularność spadła ze względu na wbudowane bonusy w broniach oraz zróżnicowanie broni na wyższe poziomy.



Czekam na odpowiedź w kwestii tego ile jest obecnie. Ty mi powiedz proszę w którym miejscu jest napisane, że szansa na ulepszenie to 50%. Niestety nie wierzę pozostałym próbom i informacjom o 18 niepowodzeniach z prostego względu - sam wykonałem ich kilkadziesiąt, szansa na ulepszenie moim zdaniem kształtuje się w okolicach 30% (0,3). Jeżeli uważasz, że było 18 prób bez ulepszenia na +1, to szansa na taki przypadek wynosi jakieś 0,7^18 ~~ 0,16%. Nawet przy 15% szans na ulepszenie 18 podobnych wyników z rzędu jest nieprawdopodobne.

EDIT:
Wzór obecny na ulepszanie w kostce to
Sukces jeżeli rand(1,12) <= 5
Czyli jakieś 41,(6)%
Pozostałe parametry nie wpływają na szanse ulepszenia.
Kiedys w altaronie ludzie robili odkarzacze +6 +9 +10 nie wiem skad info bylo o 50% ale kazdy to powtarzal wiec zakladam ze ktos kiedys spytal administracje stad to info


Obecnie zrobienie broni +3 jest porownywalne do wbicia zwojami +5 super ze jakis smoczy tasak zrobisz +3 i dorowna jakiemus tam itemowi ale zobacz jak to wyglada przy broni 2h gdzie 1 ataku =/= 1 atak w 1h broni


Jeszcze wpierdole z 40 broni skoro 41% szans jest to powinno mi wreszcie cos wejsc na +4 nie?
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin