Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-11-12, 23:06   #11
Prenton
 
Avatar Prenton
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 36
Domyślnie

Proponujesz stuny? To by mogło wzbudzić trochę trochę kontrowersji w PVP. Tylko wojownicy używają mieczy (no magowie czasami mistycznego miecza), łucznicy i magowie byliby poszkodowani. Poza tym ja zaproponowałem tez zbroje, co byś do nich dał? % na zrobienie uniku?
Prenton jest nieaktywny  
Stare 10-11-12, 23:19   #12
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Uzbrojenie? Statystki do obrony przeciwko żywiołom, np. 5% od ognia, śmierci itd. Buty mogłyby dodawać bonusy szybkości poruszania się, ale kosztem obrony. To samo cały zestaw. Im lżejsze części tym mniejsza obrona, ale nasza postać poruszałaby się szybciej. Możliwości jest dużo.

Kontrowersji mówisz. Wg. mnie dodałoby to coś lepszego do gry - różnorodność. Zwiększyłaby się ilość kombinacji ekwipunku i nikt nie biegałby z tym samym. No i gospodarka by się rozruszała, bo w takim systemie wylosowanie dobrego przedmiotu nie zależy tylko od siły potwora, ale także od czystego szczęścia. Ale z bossów wypadałby lepsze przedmioty, ale do tego przydałby się mój stary pomysł dot. bossów.
Tron jest nieaktywny  
Stare 10-11-12, 23:39   #13
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

@Tron Ciebie popieram.
A ja napiszę co do bossa.
Na pewno bardzo silny i rar bardzo bardzo bardzo rzadki.
Ale na pewno nie raz na 6 miesięcy .
Bo poszła by ekipa na takiego bossa , i pewnie ktoś by się znalazł.Z włączonym botem aby bot w 00.1 sekundy zabarł rar.
Szczerze nie wiem jak te boty co zbierają loota działają . Ale wiem jakie są "wojny" na Tibii.
Ferumbras hat aby zdobył uczciwy gracz jest niemal niemożliwe.
Więc aby szanse były równe niech boss się respi coś jak bossy Elementalistów.
Bo raz na pół roku i boter by zajebał loota to dla mnie nie będzie żadna radość.A pewnie takiego ktoś by sobie ustawił.
A na 99% procent jestem pewny ,że pewnie nawet MG nie ustalili by kto takiego bota użył do porwania przedmiotu.
Legolas jest nieaktywny  
Stare 11-11-12, 05:58   #14
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Pomysł Trona cudny, tylko trochę ciężko z realizacją, ale widziałem 2-3 serwery z losowymi statystykami przedmiotów(+x hp, +x cap, +x regen many/hp etc), co ciekawe jeden z nich na silniku 7.6 i ma on najbardziej zaawansowany system przedmiotów.

@Juju Co do tego bota, to żeby zabrał przedmiot najpierw trzeba mu go dodać do lootingu, a do tego potrzebne jest ID przedmiotu, którego gracze nie poznają, dopóki go nie zobaczą.
Didrika jest nieaktywny  
Stare 11-11-12, 17:39   #15
Prenton
 
Avatar Prenton
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Uzbrojenie? Statystki do obrony przeciwko żywiołom, np. 5% od ognia, śmierci itd. Buty mogłyby dodawać bonusy szybkości poruszania się, ale kosztem obrony. To samo cały zestaw. Im lżejsze części tym mniejsza obrona, ale nasza postać poruszałaby się szybciej. Możliwości jest dużo.

Kontrowersji mówisz. Wg. mnie dodałoby to coś lepszego do gry - różnorodność. Zwiększyłaby się ilość kombinacji ekwipunku i nikt nie biegałby z tym samym. No i gospodarka by się rozruszała, bo w takim systemie wylosowanie dobrego przedmiotu nie zależy tylko od siły potwora, ale także od czystego szczęścia. Ale z bossów wypadałby lepsze przedmioty, ale do tego przydałby się mój stary pomysł dot. bossów.
Co do tych kontrowersji, to chodzi mi o samo ogłuszanie. Nie wyobrażam sobie maga ogłuszającego kogoś rózgą (raz tylko widziałem jak Gandalf ogłuszył swoją laską namiestnika Gondoru, gdy ten kazał żołnierzom poddać się), ale to tyle. To by była ciekawa opcja, ale jak już to dodać ją drogą czaru. Sam pomysł uważam za ciekawy, ale można by te dodatkowe opcje broni dodawać za pomocą ulepszeń. Oczywiście z silniejszych moobów wypadać by mogły już ulepszone itemy.

Cytat:
Napisał Legolas Zobacz post
@Tron Ciebie popieram.
A ja napiszę co do bossa.
Na pewno bardzo silny i rar bardzo bardzo bardzo rzadki.
Ale na pewno nie raz na 6 miesięcy .
Bo poszła by ekipa na takiego bossa , i pewnie ktoś by się znalazł.Z włączonym botem aby bot w 00.1 sekundy zabarł rar.
Szczerze nie wiem jak te boty co zbierają loota działają . Ale wiem jakie są "wojny" na Tibii.
Ferumbras hat aby zdobył uczciwy gracz jest niemal niemożliwe.
Więc aby szanse były równe niech boss się respi coś jak bossy Elementalistów.
Bo raz na pół roku i boter by zajebał loota to dla mnie nie będzie żadna radość.A pewnie takiego ktoś by sobie ustawił.
A na 99% procent jestem pewny ,że pewnie nawet MG nie ustalili by kto takiego bota użył do porwania przedmiotu.
No można zmniejszyć czas pojawiania się bossów do np. 3 miesięcy, chyba rzeczywiście to trochę za długo. Chodziło mi o to, że z jednego bossa wypada 1 legendarny przedmiot, a bossy pojawiały by się w różnych odstępach czasu, tak by każdy miał swoje 5 minut w ciągu tych 3 miesięcy. Na legendarne przedmioty składały by się:
-hełm
-zbroja
-nogawice
-buty
-tarcza
-miecz jednoręczny
-miecz dwuręczny
-łuk >
> tu można by wrócić do koncepcji Trona. Łuk zadawałby
> mniejsze obrażenia, ale miałby dalszy zasięg i strzelałby
> szybciej, kusza większe, ale mniejszy zasięg i szybkość.
> Chodzi o to by łuk na high lvlach był dalej atrakcyjny.
-kusza >
-rózga-można by zrobić ją na podobieństwo mistycznego miecza, zadawałaby
obrażenia zależne od mlvl-a


To daje aż 10 bossów, więc po prostu trzeba ich zmieścić w czasie tych 3 miesięcy.
Prenton jest nieaktywny  
Stare 11-11-12, 18:42   #16
anat123
 
Avatar anat123
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał Didrika Zobacz post
Pomysł Trona cudny, tylko trochę ciężko z realizacją, ale widziałem 2-3 serwery z losowymi statystykami przedmiotów(+x hp, +x cap, +x regen many/hp etc), co ciekawe jeden z nich na silniku 7.6 i ma on najbardziej zaawansowany system przedmiotów.

@Juju Co do tego bota, to żeby zabrał przedmiot najpierw trzeba mu go dodać do lootingu, a do tego potrzebne jest ID przedmiotu, którego gracze nie poznają, dopóki go nie zobaczą.

mozna ustawic ze poprostu zbierze caly drop z potwora
anat123 jest nieaktywny  
Stare 11-11-12, 19:04   #17
Prenton
 
Avatar Prenton
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 36
Domyślnie

Może jakiś MG mógłby towarzyszyć polowaniu na bossa. Przed wyruszeniem sprawdzałby czy ktoś nie ma włączonego bota.
Prenton jest nieaktywny  
Stare 11-11-12, 19:37   #18
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prenton Zobacz post
Może jakiś MG mógłby towarzyszyć polowaniu na bossa. Przed wyruszeniem sprawdzałby czy ktoś nie ma włączonego bota.
Pewnie sprawdzi, a później sobie włączy z powrotem przed samym końcem. Ale raczej na takiego bosa by chodziła zgrana ekipa a nie jakieś random ludzie...
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 12-11-12, 10:58   #19
Kosiara
 
Avatar Kosiara
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Kattowitz
Postów: 130
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Kosiara
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Nie chodzi o przedmioty, tylko o ich właściwości. Czyli jedna broń jest silniejsza na orki, druga ma negatywne właściwości przeciwko elfom. Drugą bronią szybciej się wymachuje, a trzecią wolniej, a jeszcze inna ma większą szansę na powiedzmy - ogłuszenie przeciwnika.

Zamiast kilku legendarnych broni, to każda by mogłabyś legendarna i tak jak w Borderlands różniłoby się to kolorem tejże broni. No i oczywiście statystykami.

A każda część ekwipunku dostawałaby losowo właściwości podczas zabicia potworka.
Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Mi się marzy system 'loota' z Borderlands 2 :(

Toż to z Might & Magic, stareńkiej jak świat serii (genialnej swoją drogą).

Anyway - dobre. I co ważniejsze dało by się zrobić, nawet bez wielkich wysiłków.
Kosiara jest nieaktywny  
Stare 12-11-12, 11:30   #20
85985
 
Avatar 85985
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 66
Domyślnie

Zróżnicowanie niezle by to wpłynło na grę. I like it !
85985 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin