Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-08-14, 15:02   #1
Breaner
 
Avatar Breaner
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 88
żarówka EVENT - Ukryte Abitańskie Miasto

Moją propozycją jest wprowadzenie swojego rodzaju eventu który będzie ściśle wiązał się z RPG Altaronu.

Opiszę trochę nie składnie bo nie ma to być ładna historyjka tylko póki co wstęp do dyskusji czy takie coś w ogóle ma sens ;)

Niby największymi wrogami naszego świata, z którymi walczą bohaterowie Altaronu są Abitańce. Niestety nawet jakbyśmy ich nie zabijali przez rok nic się z naszym Altaronem nie stanie.

Należy zatem sprawić, aby zabijanie Abitańców było równie ważne jak dla niektórych zdobywanie kolejnych cyferek przy nicku.

Event wyglądał by następująco :
Czas trwania : Powiedzmy 3-4 tygodnie
I teraz najtrudniejsze a zarazem najciekawsze (bo nie wiem czy takie coś w ogóle da się zrobić).
Któregoś dnia dowiadujemy się że Abitanie rozpoczynają budowę podziemnego miasta z którego ich oddziały uprzykrzały by życie Altarończykom (zaraz opiszę w jaki sposób).
Dostalibyśmy komunikat iż otrzymaliśmy list od Rohinama w którym dowiedział się on od swoich oddziałów patrolujących, że Abitanie zaczeli budowac gdzieś w podziemiach swoje nowe miasto. Nie wiemy jednak gdzie ono jest i musielibyśmy sami znaleźć wejście do niego (wejście powinno być umieszczone gdzieś na mapie na poziomie 0 na jakimś dajmy na to otwartym terenie (lub mogło by być kilka wejść).
I teraz najlepsze :
Z dnia na dzień postęp budowy było by widać coraz bardziej. Np początkowo były by tylko jakieś deski, mini konstrukcje jednak miasto mogło by być rozmiarów powiedzmy porównywalnych do tego obozu na północny-wschód na wschód od Smoków (ten największy obóz). I po całym mieście chodziły by róznego rodzaju Abitanie (być może nawet jakieś nowe rodzaje, np budowniczych). Naszym zadaniem było by ubicie w ciągu dnia lub tygodnia danej liczby abitanów (licznik ten byłby ogólny dla wszystkich czyli dajmy na To ja ubije 10, ktoś inny 15 i na konto Altaronczyków wpływa 25 zabitych abitanów).
Jeżeli w ciągu dnia-tygodnia tego nie zrobimy postęp budowy by się zmieniał a potwory tam były by silniejsze (np mogły by strzelać do nas z jakieiś wieży, lub mogło by ich być więcej jak to z rosnącym miastem bywa).
Liczba do zabicia musiała by być naprawdę duża żeby większość graczy była zaangażowana.

Jeżeli w ciągu np miesiąca nie uda nam się udaremnić budowę owego miasta Abitanie rosną w siłę a każdy gracz Altaronu dostaje np ujemny bonus do zdobywania doświadczenia (np 80-90% obecnej liczby) lub każdy z potwórów staje się o 20-30% silniejszy. To jeszcze należy przemyśleć co i jak ale w każdym razie kara musi być na tyle wysoka żeby każdy miał motywację żeby nie dopuścić do triumfu Abitanów.

Gdy Abitanie wygrają dajmy na to taka kara działa przez tydzień lub można ją znieść jeżeli zrobimy jakąś rzecz. Np znieszczenie miasta które polegało by na zabiciu xxxxx Abitanów i np użyciem aż 30-40 bomb na każdej konstrukcji itd itp wiecie o co chodzi.

Możemy również pójść w drugą stronę i jeżeli wygramy czyli zniszczymy miasto przed upływem miesiąca to dostajemy bonus np 10% expa więcej przez tydzień itd.

Odradzam również następujący "pod-pomysł" : żeby bonusy zależały od tego kto ile ubije abitanów ponieważ wiele ludzi wyrzucało by innych z expa i tylko by nas to pokłóciło. Walczmy ramię w ramięna jedno kontro Altaronu! :)

Opisałem póki co w przerwie w pracy ogólny koncept. Zapraszam do komentowania a ja z czasem będę edytował i obrabiał te złe pomysły lub dodawał kolejne.

Pozrawiam! ;)
__________________
"Pamiętaj kim jesteś..."
Moja historia -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11176
Kupię/Sprzedam -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=12468
Breaner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-14, 15:33   #2
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

A może zrobić z tego rywalizacje PVP vs NPVP.
Który server zabije ich więcej otrzyma bonus lub cos w tym stylu :P
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-14, 15:37   #3
WarlordPL
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 107
Domyślnie

Jeżeli takie coś by miało być na PVP to każdy by się zabijał tam,ale pomysł fajny mozna to nazwać Event Światowy jak to robią w tibi różne takie eventy co wlaśnie daje więcej expa,potiony są tańsze itp.
Albo też w tibi jest takie coś ze dostaje się Voucher co daje 2x exp i skill 2x szybciej leci.

Cytat:
Napisał szymongal Zobacz post
A może zrobić z tego rywalizacje PVP vs NPVP.
Który server zabije ich więcej otrzyma bonus lub cos w tym stylu :P
To nie ma sensu,bo proste że na PVP więcej graczy gra a na NON PVP mało,że mało ludzi gra to i trochę się zle na na Non-PVP nie ma nawet ludzi chętnych na wspólny exp, a ci do eventu jedynie by tam biegały High levle
WarlordPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-14, 15:38   #4
Breaner
 
Avatar Breaner
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał WarlordPL Zobacz post
Jeżeli takie coś by miało być na PVP to każdy by się zabijał tam,ale pomysł fajny mozna to nazwać Event Światowy jak to robią w tibi różne takie eventy co wlaśnie daje więcej expa,potiony są tańsze itp.
Albo też w tibi jest takie coś ze dostaje się Voucher co daje 2x exp i skill 2x szybciej leci.
Czemu kazdy by sie zabijal ? W koncu napisem ze wlicza sie na caly Altaron a nie kazdy na swoje konto.

Nie wiem jak jest w Tibii teraz. To nie Tibia.


EDIT :

Można by też dodać opcję że dany gracz może zabić max XXX potworów na dzień na jedno konto (czyli nie mógłby z noob charów z jednego konta punktować). I wtedy naprawdę każdy byłby zaangażowany. Można by również dać np licznik na stronie kto ile zabił ale żeby to był tylko informacyjnie (I dzieki temu można by np dogadywać się z graczami którzy tego nie robią aby poszli i zabili kilka Abitanców za pieniądze). Cóż pomysłów na to jest wiele :)
__________________
"Pamiętaj kim jesteś..."
Moja historia -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11176
Kupię/Sprzedam -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=12468

Ostatnio edytowane przez Breaner ; 11-08-14 o 15:46
Breaner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-14, 15:48   #5
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Nie zrobią tego z jednego powodu albo i dwóch.
Po pierwsze sama codzienna zmiana mapy - trzeba ją rysować to raz, a skoro nie chciało im się zrobić depozytu w bekalelu w trakcie budowy(starsi gracze wiedzą o co chodzi) to napewno nie bedą codziennie mapy zmieniać w tym evencie.
Po drugie ten event wiąże się z najazdami, a najazdy to odrębna kwestia, nad którą cały czas pracują.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-14, 15:51   #6
WarlordPL
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał Breaner Zobacz post
Czemu kazdy by sie zabijal ? W koncu napisem ze wlicza sie na caly Altaron a nie kazdy na swoje konto.

Nie wiem jak jest w Tibii teraz. To nie Tibia.


EDIT :

Można by też dodać opcję że dany gracz może zabić max XXX potworów na dzień na jedno konto (czyli nie mógłby z noob charów z jednego konta punktować). I wtedy naprawdę każdy byłby zaangażowany. Można by również dać np licznik na stronie kto ile zabił ale żeby to był tylko informacyjnie (I dzieki temu można by np dogadywać się z graczami którzy tego nie robią aby poszli i zabili kilka Abitanców za pieniądze). Cóż pomysłów na to jest wiele :)
Chodzi mi w tym sensie zabijać,bo na PVP mają fajne zbroje,itemy,rzeczy i napewno znajdzie się ktoś jakiś High LVL co ubije tego 2.
WarlordPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-14, 16:07   #7
Breaner
 
Avatar Breaner
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał beta2468 Zobacz post
Po drugie ten event wiąże się z najazdami, a najazdy to odrębna kwestia, nad którą cały czas pracują.
Żadnych najazdów tutaj nie planuje jeżeli chodzi o miasto, działo by się to poza granicami i to gracze decydowali by się tam iść. Żaden potwór sam by nie przyszedł.

Cytat:
Napisał beta2468 Zobacz post
Nie zrobią tego z jednego powodu albo i dwóch.
Po pierwsze sama codzienna zmiana mapy - trzeba ją rysować....
Cóż skoro Altaron ma być naprawdę dobrym projektem to idąc tym tokiem myslenia nic z tego nie będzie :) Wiem jak jest takze nie to ze mówie tak i jestem pewien ze tak bedzie bo mam swiadomosc jak tu ze zmianami i zaangazowaniem czasami ;)
Ale zawsze mozna ten event powtarzac o jakis czas, natrudzic sie kilkanascie nocy na rysowaniu a pozniej juz tylko wprowadzac skrypt na event :)

Cytat:
Napisał WarlordPL Zobacz post
Chodzi mi w tym sensie zabijać,bo na PVP mają fajne zbroje,itemy,rzeczy i napewno znajdzie się ktoś jakiś High LVL co ubije tego 2.
Tak jakby nie mógł go ubić w każdym innym miejscu podczas expienia ?
__________________
"Pamiętaj kim jesteś..."
Moja historia -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11176
Kupię/Sprzedam -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=12468

Ostatnio edytowane przez Breaner ; 11-08-14 o 16:35
Breaner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-14, 21:43   #8
kokoz
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 4
Domyślnie

przecież budują obóz na południowy wschód.
kokoz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-08-14, 22:04   #9
Breaner
 
Avatar Breaner
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał kasko43 Zobacz post
Z tego co pamietam byl juz event z najazdami pokutnikow i sporej grupie graczy sie to nie spodobalo.
Zacytuj z mojego postu tekst, w którym jest mowa o jakimkolwiek najeździe na miasto ;)

Cytat:
Napisał kokoz Zobacz post
przecież budują obóz na południowy wschód.
A co to ma do mojego pomysłu ? Nic się z tym nie wiąże nawet jeżeli coś budują..
__________________
"Pamiętaj kim jesteś..."
Moja historia -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11176
Kupię/Sprzedam -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=12468
Breaner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin