Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-09-18, 09:52   #11
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał 19Fafarafa06 Zobacz post
stojąc afk na szczurach, eq łapie mega % zniszczenia, nawet jak mnie nie przebijają
A leci tak samo szybko jakbyś stał koło potwora, który się przebija? Zakładam, że leci dlatego, że ekwipunek właśnie działa i redukuje obrażenia. Nie powinien jednak psuć się tak samo w przypadku przebijania.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 09:54   #12
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
A leci tak samo szybko jakbyś stał koło potwora, który się przebija? Zakładam, że leci dlatego, że ekwipunek właśnie działa i redukuje obrażenia. Nie powinien jednak psuć się tak samo w przypadku przebijania.
Każdy hit od potworka daje 0.01 % zniszczenia .........
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 10:32   #13
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Zetix, podasz mi swój poziom i siłę bazową? I kiedy planujesz rozdać w nią pny? Testowałem to dla wojownika z siłą ok. 100, ale też mój wojownik ma taką siłę na 47 poziomie (rozdałem PNy do bitewnego setu). Siła zdaje się nie jest ograniczana tabelką.

Rozdanie PN z 88 do 107 kosztowało mnie jakieś 99 PNów.


Pepeszka, założenie jest takie, że magowie starają się nie brać wszystkiego na klatę - bo nie od tego są. A kiedy nie bierzesz na klatę wszystkich abitańców, to ekwipunek psuje się wolniej.
Poziom 58. Siła 76.
Planowałem rozdać przy 100+, ale tak utrudniony trening że mi się odechciewa. Wprowadzilisci fajne zmiany tak jak proponowałem na teście. Przypadły ludziom do gustu chociaż wykonanie nie do końca takie jak proponowałem:
Stackowanie items
Opis dmg - wyssał manewru, zadał dmg od ognia itd
Chleb po 100
Ale wprowadzono psucie eq które jest absurdalne.

Rozumiem jak eq będzie się psuć od uderzenia mocnych potworw. Ale jak maczeta napisal to jest absurdalne ze np Stalowe eq psuje sie od ugryznienia szczura. Nie wiem dlaczego ktos tak uparcie trzyma sie tego zuycia eq. Jak dla mnie to wgl nie potrzebny element gry , a jeeli juz jest to trzeba to dopracowac tak zeby:
- slabe moby nie psuly eq
- trening nie wplywal na zepsucie eq
- naprawa dawala jakis bonus (zachete) osobie naprawiajacej np. trening sily

Do tego nie rozumiem czemu mialo sluzyc utrudnienie treningu na mlodych smokach.
ALBO calkiem rezygnujemy z treningu (a po to bylo wprowadzane uzaleznienie hita od umiejetnosci) ALBO zrobmy cos aby dalo sie normalnie trenowac
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 10:35   #14
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

@Up
generalnie hit od potworka jest pokolei zatrzymywany przez elementy EQ (kolejnosc losowa).
Kazdy element EQ odejmie odpowiednia wartosc od tego HITU dodajac do siebie zniszczenie.

To jak duzo zniszczenia odejmie zalezy od hitu jaki bedzie redukowany.

Takze, jak bedziemy odstawali male hity - np. od jakiegos szczura to eq bedzie sie psulo wolniej niz blokujac hydre ktora ma taki meele ze w sumie kazdy element EQ cos obrywa i jeszcze zostanie zeby HP zabrac ;>

Takze to ze kazdy hit odpowiada za 0.01% to nieprawda.
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 11:48   #15
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Kwestia zdobywania siły jest teraz dyskutowana.

Kwestia eq psujacego się podczas treningu - kup sobie treningowe eq...

Kwestia psującego się eq od słabych mobów - to jest jeszcze do przedyskutowania, ale
tak jak Pręgusia napisał - od słabych mobów psuje się wolniej. Może powinno to działać proporcjonalnie do dmg, trzeba sprawdzić.

Kwestia smoka - było dużo zmian w potworach i dmg, jednym z ich efektów jest to, że smok mocniej obrywa od rycerza. Całkiem przypadkiem rycerz ma też dużo lepszy dmg niż miał. Czyli zwiększenie dmg rycerzowi przyczyniło się do tego, że smok łatwiej obrywa hity. Nie miej o to pretensji. Trenowanie akurat na smoku to Twój wybór, ale jest wiele innych opcji.

Inną sprawą jest to, że to jest serwer sezonowy - trening nie jest tu kluczową sprawą. Nawet na CPVP nie jest kluczową sprawą, co wielokrotnie udowadniali gracze z topki.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 12:07   #16
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Kwestia zdobywania siły jest teraz dyskutowana.

Kwestia eq psujacego się podczas treningu - kup sobie treningowe eq...

Inną sprawą jest to, że to jest serwer sezonowy - trening nie jest tu kluczową sprawą. Nawet na CPVP nie jest kluczową sprawą, co wielokrotnie udowadniali gracze z topki.
Jak już mówiłem z kwestią treningu sobie poradzę i eq jest tu najmniejszym problemem, ale zdarzają się sytuacje gdy trzeba nagle odejść od komputera i wtedy zostawia się postarać na full Def czesto w otoczeniu czerwii czy szczurów wracając ma się kilka punktów zniszczenia więcej. Idąc na exp w trakcie rozgrywki dostajemy coraz większe hity. Jest to problem zwłaszcza na niższych poziomach.

Co do treningu się z tobą zupełnie nie zgadzam chyba że ta przewaga skila nad atakiem broni to bzdura. Owszem jeżeli mówimy o tym czy ktoś skilował do 70 czy do 90 tu większej różnicy nie będzie, ale jeżeli ktoś poskiluje do 120-130 i wtedy rozda skile to będzie miał znacznie lepszą postać chodz w tym momencie to raczej nie możliwe.
Wcześniej stawiałem postać na młodym smoku gdy sprzątałem w domu lub podczas innych zajęć. Wystarczyło raz na 15 minut się ruszyć, czasem sprawdzić czy ma się hp. Teraz nie znam takiego celu na którym bym mógł spokojnie trenować, ale trudno. Serwer sezonowy to rozda się PN w sumie to słyszałem że zaraz jakieś wojny to i tak parę dni i z doświadczenia serwer w dużym stopniu opustoszeje i to jest prawdziwy problem tej gry!
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 12:43   #17
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Poziom 58. Siła 76.
Planowałem rozdać przy 100+, ale tak utrudniony trening że mi się odechciewa. Wprowadzilisci fajne zmiany tak jak proponowałem na teście. Przypadły ludziom do gustu chociaż wykonanie nie do końca takie jak proponowałem:
Stackowanie items
Opis dmg - wyssał manewru, zadał dmg od ognia itd
Chleb po 100
Ale wprowadzono psucie eq które jest absurdalne.

Rozumiem jak eq będzie się psuć od uderzenia mocnych potworw. Ale jak maczeta napisal to jest absurdalne ze np Stalowe eq psuje sie od ugryznienia szczura. Nie wiem dlaczego ktos tak uparcie trzyma sie tego zuycia eq. Jak dla mnie to wgl nie potrzebny element gry , a jeeli juz jest to trzeba to dopracowac tak zeby:
- slabe moby nie psuly eq
- trening nie wplywal na zepsucie eq
- naprawa dawala jakis bonus (zachete) osobie naprawiajacej np. trening sily

Do tego nie rozumiem czemu mialo sluzyc utrudnienie treningu na mlodych smokach.
ALBO calkiem rezygnujemy z treningu (a po to bylo wprowadzane uzaleznienie hita od umiejetnosci) ALBO zrobmy cos aby dalo sie normalnie trenowac
Człowieku, serwer 3 miechy max a Ty sobie rpg skillujesz siły xDDDDDDDDDDDDDD

W nowym systemie ciężko się skilluje, wszystko pada za szybko
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 12:49   #18
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Zetix, dużo piszesz, ale bezsensu. Narzekasz na to, ze ekwipunek chroni Cię przed śmiercią w momencie gdy zostawiają postać 'na środku respa'. Co do skilowania, to może spróbuj bić co innego, bo iść na orka szamana i bić żółwie. Wystarczy kombinować, skoro jeden system przestał działać trzeba szukać nowych rozwiązań, a nie narzekać że gra idzie do przodu.
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 13:47   #19
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

@Fafarafa
Podobno z czasem część rozwiązań ma być wprowadzane na CPVP do tego będą kolejne edycje to dlaczego czegoś nie poprawić.
Skiluje ale nie jakieś wartości z kosmosu. Gdybym miał na to czas to już dawno bym miał wyskilowane te 90 siły i Pn rozdane.
W starym systemie to nawet nie mając za specjalnie czasu miałbym już 100 siły ręcznie

@Happyde
Przeczytaj co sam napisałeś i czy to ma sens.
Jeżeli już to twierdzę że bez sensu jest że mocne eq się psuje na słabych mobach. Nie narzekam bo chwilą i mi to zupełnie nie będzie przeszkadzać ale pisze o tym bo należałoby to poprawić o czym pisał również Maczeta.

Co do Orka Szamana to taki sam sens jak skilowanie na Czerwiach nie postawisz postaci na 10-15 minut bez klikania no chyba że...

Jak uważasz że jest ok to napisz. Jak uważasz że należy to poprawić opisz swoje spostrzeżenia, a nie czepiaj się szczegółów moich wypowiedzi bo ja nie umie tłumaczyć na forum. W rozmowie byś może prędzej zrozumiał o co mi chodzi.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-09-18, 16:12   #20
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
@Fafarafa
Podobno z czasem część rozwiązań ma być wprowadzane na CPVP do tego będą kolejne edycje to dlaczego czegoś nie poprawić.
Skiluje ale nie jakieś wartości z kosmosu. Gdybym miał na to czas to już dawno bym miał wyskilowane te 90 siły i Pn rozdane.
W starym systemie to nawet nie mając za specjalnie czasu miałbym już 100 siły ręcznie

@Happyde
Przeczytaj co sam napisałeś i czy to ma sens.
Jeżeli już to twierdzę że bez sensu jest że mocne eq się psuje na słabych mobach. Nie narzekam bo chwilą i mi to zupełnie nie będzie przeszkadzać ale pisze o tym bo należałoby to poprawić o czym pisał również Maczeta.

Co do Orka Szamana to taki sam sens jak skilowanie na Czerwiach nie postawisz postaci na 10-15 minut bez klikania no chyba że...

Jak uważasz że jest ok to napisz. Jak uważasz że należy to poprawić opisz swoje spostrzeżenia, a nie czepiaj się szczegółów moich wypowiedzi bo ja nie umie tłumaczyć na forum. W rozmowie byś może prędzej zrozumiał o co mi chodzi.
nowe pancerze nie będą na cpvp, bo tam jest inny silnik
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin