Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-10-18, 10:36   #11
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
@Eremce
Wtedy każdy będzie mógł tak samo naprawiać ekwipunek. Jeżeli dodatkowo mówisz o naprawianiu jednym kliknięciem... no nie przejdzie.

Co do zręczności - serio chcesz przenieść skuteczność naprawy z rycerza na zwiadowcę? Gdzie tu sens? Jasne, zręczność lub siła to jakieś założenie. Nie w 100% logiczne, bo gdyby miało być logiczne, to musiałbyś mieć dodatkowego skilla operowania młotkiem do napraw. W tym przypadku jednak siła ma więcej sensu niż zręczność.
Tak, każdy może naprawiać ekwipunek, bo gra ma być trudna nie monotonna i irytująca. Dlatego chcę umożliwić każdej postaci naprawianie ekwipunku, bo dlaczego rycerz ma być z założenia kowalem? Dodam, że największą zręczność na spvp ma rycerz dualwield, co prawda wbitą na bocie ale to mu na niej najbardziej zależało. Jeżeli kłóci Ci się to z fabułą, to dajmy naprawę wszystkich części ekwipunku każdego rodzaju do Kowala. Kowal na pewno potrafi ZRĘCZNIE posługiwać się młotkiem. Zręczność jest kluczowym atrybutem przy operowaniu młotkiem, no chyba że posługujemy się młotem pneumatycznym nie płatnerskim.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 16:29   #12
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Dodatkowo proponuje zeby do 20%-25% zniszczenia w przedmiocie redukcja pancerza byla znikoma jak ktos bierze po 8 potworow to te 30-60 dmg wiecej od kazdego moba moze przewazyc o zyciu lub smierci
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 21:17   #13
Jarosh
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Kowal na pewno potrafi ZRĘCZNIE posługiwać się młotkiem. Zręczność jest kluczowym atrybutem przy operowaniu młotkiem, no chyba że posługujemy się młotem pneumatycznym nie płatnerskim.

Mam propozycję, zaaplikuj sobie pavulon do prawej ręki i spróbuj wbić gwóźdź. Co z tego, że jesteś zręczny, skoro nie masz siły, by muchę zabić. Ja prowadzę warsztat i powiem Ci, że siła ma dużo większy wpływ niż zręczność, bo jak nie masz siły by klepać młotkiem przez 10 minut to zmęczenie sprawi, że nie trafisz w kowadło.
Chcesz realizmu? To niech zręczność wpływa na szansę zniszczenia młotka a siła na jakość naprawy. I w ten sposób wkurzysz i rycerzy i zwiadowców :P
Jarosh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 21:26   #14
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosh Zobacz post
Mam propozycję, zaaplikuj sobie pavulon do prawej ręki i spróbuj wbić gwóźdź. Co z tego, że jesteś zręczny, skoro nie masz siły, by muchę zabić. Ja prowadzę warsztat i powiem Ci, że siła ma dużo większy wpływ niż zręczność, bo jak nie masz siły by klepać młotkiem przez 10 minut to zmęczenie sprawi, że nie trafisz w kowadło.
Chcesz realizmu? To niech zręczność wpływa na szansę zniszczenia młotka a siła na jakość naprawy. I w ten sposób wkurzysz i rycerzy i zwiadowców :P

Tylko rycerzy.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 21:57   #15
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosh Zobacz post
Mam propozycję, zaaplikuj sobie pavulon do prawej ręki i spróbuj wbić gwóźdź. Co z tego, że jesteś zręczny, skoro nie masz siły, by muchę zabić. Ja prowadzę warsztat i powiem Ci, że siła ma dużo większy wpływ niż zręczność, bo jak nie masz siły by klepać młotkiem przez 10 minut to zmęczenie sprawi, że nie trafisz w kowadło.
Chcesz realizmu? To niech zręczność wpływa na szansę zniszczenia młotka a siła na jakość naprawy. I w ten sposób wkurzysz i rycerzy i zwiadowców :P
Widziałeś kiedyś młotek płatnerski? Nie wiem czy wiesz, że pojęcia kondycja i siła to są dwa różne pojęcia. Żeby wyklepać blachę gumowym młotkiem, potrzebujesz siły czy zręczności? Pavulon? Widziałeś kogoś z 0 siły? Naprawdę musimy rozmawiać na tak niskim poziomie? Jeżeli ktokolwiek z was potrzebuje SIŁY, żeby posługiwać się młotkiem to naprawdę "shame on you". Jestem jak najdalej od czynienia altaronu realnym. Argumentuje to w ten sposób, tylko dlatego żeby pasowało wam do fabuły, która de facto jest za każdym razem wyciągana jak coś komuś nie pasuje. Ba! Nawet znajdą się tacy co gwoździe siłą wbijają. Bądźmy poważni.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 22:40   #16
Jarosh
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Widziałeś kiedyś młotek płatnerski? Nie wiem czy wiesz, że pojęcia kondycja i siła to są dwa różne pojęcia. Żeby wyklepać blachę gumowym młotkiem, potrzebujesz siły czy zręczności? Pavulon? Widziałeś kogoś z 0 siły? Naprawdę musimy rozmawiać na tak niskim poziomie? Jeżeli ktokolwiek z was potrzebuje SIŁY, żeby posługiwać się młotkiem to naprawdę "shame on you". Jestem jak najdalej od czynienia altaronu realnym. Argumentuje to w ten sposób, tylko dlatego żeby pasowało wam do fabuły, która de facto jest za każdym razem wyciągana jak coś komuś nie pasuje. Ba! Nawet znajdą się tacy co gwoździe siłą wbijają. Bądźmy poważni.
Żeby obracać blachą potrzebujesz siły czy zręczności?
I jakim gumowym młotkiem? Porządny młotek kowalski waży jakieś 1,5 kilograma i jest stalowy.
W grze jest akurat niefortunna jednostka masy, najcięższy zestaw waży niecałe 6 kilogramów, podczas gdy faktyczna zbroja płytowa ważyła 15-25 kilogramów. I powiedz mi, że jakieś chucherko z dobrą kondycją jest je w stanie wyklepać.

A pavulon to była hiperbola...
Jarosh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 23:20   #17
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosh Zobacz post
Mam propozycję, zaaplikuj sobie pavulon do prawej ręki i spróbuj wbić gwóźdź. Co z tego, że jesteś zręczny, skoro nie masz siły, by muchę zabić. Ja prowadzę warsztat i powiem Ci, że siła ma dużo większy wpływ niż zręczność, bo jak nie masz siły by klepać młotkiem przez 10 minut to zmęczenie sprawi, że nie trafisz w kowadło...
"Ja prowadzę warsztat" :) I co ma piernik do wiatraka ? Gdybyś prowadził zkład blacharski może by to cos jeszcze wnosiło do tematu. Wiesz jak wygląda młotek płatnerski? W zasadzie obecnie raczej nie spotykany bo mało kto wytwarza zbroje, ale młotek blacharski mniej więcej tak bo rodzai jest dużo
Nie wiem jaki Ty prowadzisz warsztat, ale ja przez ładnych parę lat byłem ślusarzem/blacharzem i używałem takich młotków i powiem Ci szczerze że siłą to tu możesz więcej zepsuć jak naprawić. Podstawa to użycie odpowiedniej siły i wysoka precyzja uderzenia dokładnie w to miejsce które tego wymaga.

Jak Cię to ciekawi tu jest artykuł o współczesnym płatnerzu. Popatrz na jego zdjęcie mimo wielkiej łapy ile w tym skupienia i precyzji a jak mało siły.
http://magazyn.7dni.pl/344058,Zycie-wykute-z-pasji.html



Cytat:
Napisał Jarosh Zobacz post
...Chcesz realizmu? To niech zręczność wpływa na szansę zniszczenia młotka a siła na jakość naprawy. I w ten sposób wkurzysz i rycerzy i zwiadowców :P
Dokładnie taką propozycje sam składałem. Gram głównie Rycem i nie widzę w tym żadnego problemu. Obecnie przy sile 125 młotek się nie psuje prawie wcale. Złamałem chyba jeden. Gdyby to przełożyć na zręczność myślę że żaden Rycerz nie miał by z tym najmniejszego problemu żeby te 125 zręczności wbić, ale żeby nadal to głównie rycerz naprawiał eq uzależniłbym jakość naprawy od siły. Czyli mając te 150 siły naprawiasz po 1-2% za każde uderzenie, a taki mag jak juz koniecznie chce się bawić to będzie klepał po 0,01-0,05% będzie to o tyle irytujące że nadal większość będzie szukała rycerza.
Niestety Catthon stwierdził, że Mag nie będzie się zniżał do poziomu Rycerza (cokolwiek to znaczy) żeby sobie samemu płaszcz klepać chociaż akurat Mag to chyba powinien zacerować sobie płaszcz:D

Teraz jakie ja mam odczucia. Jako Rycerz zupełnie mi nie przeszkadza to jak szybko eq się psuje. Jak nie wezmę młotka to w zasadzie nawet w zepsutym mogę iść na hunt stracę trochę więcej mikstur, ale na samym początku kiedy przy sile poniżej 50 nie mam możliwości wgl naprawiać a ponad 50 łamie młotki jeden za drugim dodatkowo nie mam szans naprawić Mosiężnego seta u NPC jest to mocno irytujące, a dodam że przy tej sile bez problemu mogę juz miec wyskilowane 110-120 zręczności czyli mógłbym juz z bardzo małym prawdopodobieństwem ale tez z nikłym skutkiem klepać eq do tego podczas klepania eq na tak niskiej sile dość szybko rosłaby siła za każde uderzenie które naprawiło zbroje.

Niestety ale Strażnika gry tak mocno przeraża fakt że Mag mógłby wziąść młotek do ręki że raczej wątpie w taką zmianę mimo iż byłaby bardzo logiczna, a potencjalny wpływ na rozgrywkę byłby znikomy za to dawałby jakiekolwiek możliwości poradzenia sobie samemu w sytuacji braku wysokolevelowych rycerzy. Z duzym wysiłkiem ale jednak.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-10-18, 23:48   #18
Jarosh
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Nie wiem jaki Ty prowadzisz warsztat, ale ja przez ładnych parę lat byłem ślusarzem/blacharzem i używałem takich młotków i powiem Ci szczerze że siłą to tu możesz więcej zepsuć jak naprawić. Podstawa to użycie odpowiedniej siły i wysoka precyzja uderzenia dokładnie w to miejsce które tego wymaga.
W sumie masz rację, zwracam honor. Długi dzień w pracy i mało logicznie myślałem. Mam warsztat spawalniczy i przeważnie operuję grubszymi blachami, a nikt chyba na klacie nie nosił płyty pancernej :P
Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Niestety Catthon stwierdził, że Mag nie będzie się zniżał do poziomu Rycerza (cokolwiek to znaczy) żeby sobie samemu płaszcz klepać chociaż akurat Mag to chyba powinien zacerować sobie płaszcz:D
Mag to jednak istota wielce wykształcona, szkoda mu pobrudzić sobie rąk, bo to uwłacza jego godności. Hmm... zupełnie jakby pracował w dziekanacie :D
Jarosh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin