Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-02-15, 19:42   #1
Hpplttlbzr
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 9
Domyślnie mikstury a umiejętności

Hej!

Nie było mnie tu kawałek czasu i teraz widzę, że trochę się pozmieniało. M.in. to, że teraz mikstury (te najsłabsze) dodają 2 pkt. umiejętności, zamiast wcześniejszych 5. Dziwna to zmiana, zważywszy na fakt, że wcześniej postacie miały niższe skille, więc bonus rzędu 5 pkt. był "więcej wart" niż obecnie. Można by się więc spodziewać, że mikstury będą obecnie dodawały więcej, żeby zachować starą proporcję, a tu wręcz przeciwnie.

Rozumiem, że pewnie i tak nikt z tego nie korzysta, ale serce trochę boli, kiedy złowioną byle gdzie rybą umiejętność można sobie podnieść o 4 pkt, a specjalnie do tego celu uwarzoną miksturą - o 2 ;)

Wiem też, że w nowym systemie podnoszenie umiejętności może nie zawsze się sprawdzać, bo blokada od broni itp. Może zatem dobrze byłoby zmienić sposób działania mikstur tak, by zwiększały szybkość ataku?
Hpplttlbzr jest nieaktywny  
Stare 06-02-15, 19:50   #2
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Mikstury dają taki sam przyrost umiejętności jaki dawały wcześniej. Słabsze 2, mocniejsze 5, a w przypadku mikstur oddziałujących na poziom magii 1>3>5.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 06-02-15, 19:54   #3
Hpplttlbzr
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 9
Domyślnie

O ile mnie pamięć nie myli, wcześniej słabsze dawały 5. Nie wiem, na ile wiarygodne to źródło, ale altaronowa wiki też tak podaje.

No ale mniejsza, nawet jeśli zawodzi mnie pamięć, to cała reszta zagadnienia pozostaje aktualna - tzn. proporcjonalnie mniejsza wartość tego bonusu oraz fakt, że ryby bonusują mocniej.
Hpplttlbzr jest nieaktywny  
Stare 06-02-15, 20:01   #4
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Ryby bonusują mocniej jedynie od słabych odpowiedników mikstur, które są łatwe do zdobycia ze słabych potworów. Nie trzeba poświęcać czasu na ich produkcję.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 06-02-15, 20:09   #5
Hpplttlbzr
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 9
Domyślnie

Tylko że chyba w założeniu podstawowym źródłem tych mikstur mieli być alchemicy, a obecna sytuacja sprawia, że ich warzenie nie ma najmniejszego sensu, bo szybciej można nałowić sobie ryb. Do tego dochodzi kwestia "realizmu" - dlaczego magiczna mikstura daje mniejszy bonus niż niemagiczna ryba? Wydaje mi się, że sensowniejszym byłoby podniesienie bonusu mikstur, np. do 10>17 albo wprowadzenie dla nich bonusu procentowego (np. 4% i 10% od posiadanego skilla), a rybiego pozostawienie na obecnym poziomie. Ew. zmiana działania mikstur (przyspieszenie ataku zamiast wzrostu umiejętności).
Hpplttlbzr jest nieaktywny  
Stare 06-02-15, 21:20   #6
Bynio
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 16
Domyślnie

A czemu by nie stworzyć nowych mikstur które by zawierał ryby, albo wzmocnić obecne o dodanie do nich ryb przy tworzeniu.
Bynio jest nieaktywny  
Stare 07-02-15, 01:03   #7
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

teraz bonusy od mikstur dają O WIELE mniej niż kiedyś, pamiętam ryckiem jak używałem dużej mikstury magii która dawała bodajze +8 do mlvla, to było coś
cewix jest nieaktywny  
Stare 07-02-15, 13:54   #8
Yooshi
 
Avatar Yooshi
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: St-ce
Postów: 321
Domyślnie

A nie lepiej byłoby poświęcić czas i zrobić coś lepszego z rybek i najlepszych mikstur (jak kolega wyżej powiedział)?
Poświęcisz czas i dostajesz coś lepszego, Mix nie musi dawać +50 do skilla tylko np może trwać 5-10-15 minut?
Albo ile ryb dodamy tyle będzie trwać
__________________
Superbia Avaritia Luxuria Invidia Gula Ira Acedia
18:59 Razel z Athoyra [NCL]: arogancki klaunie
23:07 Broom [HEX]: być dunem...
Yooshi jest nieaktywny  
Stare 07-02-15, 17:32   #9
Hpplttlbzr
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 9
Domyślnie

Tylko że to nie jest rozwiązanie kwestii, o którą mi chodzi. Kiedyś Altaron miał ciekawie pomyślany system mikstur. Realia gry się zmieniły, system też, tylko że obecnie został zupełnie w poprzedniej epoce. I chodzi mi o to, żeby przywrócić wartość tych mikstur do poziomu z początków gry. Mogą się zmienić receptury - tak żeby do mikstur od danej umiejętności potrzebna była ryba, która tę samą umiejętność bonusuje. Tylko niech zachowana będzie proporcja - jeśli ryba daje 4 bonusu, to niech mikstura z tej ryby daje 10. W końcu po to przerabia się surowiec, żeby zwiększyć jego wartość.

A skoro problemem jest to, że mikstury lecą ze zbyt słabych potworów - to przecież mogą nie lecieć. Bonus na poziomie 2 i 5 jest moim zdaniem w obecnej sytuacji żałośnie słaby i sprawia, że 2/3 mikstur jest bezużyteczne, co oczywiście nie najlepiej odbija się na wartości alchemika jako subprofesji.
Hpplttlbzr jest nieaktywny  
Stare 13-03-15, 22:37   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Wprowadzone zmiany w sile mikstur.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin