Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-02-13, 09:33   #1
sidexxx
 
Avatar sidexxx
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Elbląg
Postów: 232
Question Questy i przedmioty

Witam, na ten pomysł naprowadził mnie gracz cewix, postanowiłem go bardziej rozwinąć. Tak jak cewix uważam że na niektóre części eq powinny być questy, na razie jest jeden quest na elficki miecz. Nie trzeba od razu robić nowych misji, można urozmaicić już te które są, mogą one dawać zwykłe eq jak i unikatowe bronie, pancerze, naszyjniki, itp zachęciło by to jeszcze bardziej do robienia questów na "ich przedziale lvl". Przedmioty były by hmm "związane" czyli nie możesz go wywalić na ziemie, handlować, a po dedzie znika. Wiem że pomysł z Margonem xD albo swojego czasu bardzo lubiłem tą grę i uważam że jest genialna pod względem questów i klimatu. Bronie te mogą wyglądać jak zwykłe ich odpowiedniki tylko mieć inna nazwę i np świecić się.

przykład:
skończone 3 misje u Rohinama (przed obozem jeszcze)- masz do wyboru co chcesz dostać Ajsorski Toporek, Różdżka Harrego, Kostur Harrego, Klinga Rohinama, łuk Rohinama, te bronie były by na 20 lvl i miałyby więcej (nie dużo, ale żeby była zauważalna różnica) atk i defa niż te które zazwyczaj się nosi na tym lvl.


Co jakieś 10-20 lvl były by takie misje na eq (expa tez byśmy dostawali) bardzo urozmaiciło by to rozgrywkę i zachęciło graczy do robienia questa na odpowiednim lvl bo teraz często spotykam się z czymś takim
"Robimy questa? nieee bo jeszcze padniemy... zróbmy za 10 lvl to na luzie zrobimy i jeszcze zgarniemy więcej expa !"

chyba twórcy gry nie zapomnieli o czymś tak ważnym? pewnie macie jakiś powód dlaczego nie ma takich questów, można wiedzieć jaki?

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 13:54
sidexxx jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 10:38   #2
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Jestem jak najbardziej za dodaniem takich questów które dodadzą jakieś itemki. nie muszą one być przywiązane do postaci, czemu? Dajmy na to ja zdobędę Asjorski toporek a potem padnę i go stracę, ale kumpel ktry ma już lepszą broń a toporek leży w depo może mi go sprzedać.
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 10:58   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Jest sporo questów, które robi się na takim poziomie, że nie stanowią już wyzwania. Przykładem są tu misje Rohinama. Dlaczego? Dlatego, że o ile na 70-80 poziomie jest trudno i trzeba by się zorganizować, to na 100 samemu można zrobić wszystkie misje prócz Bękarta. A skoro nagrodą jest tylko exp (i to niewielki), to nikt nie robi tych zadań wcześniej.
Inaczej by było, gdyby po wykonaniu questa dostępna była broń odrobinę lepsza niż przewidziana na dany poziom.

Nawiasem: moim zdaniem elficki miecz to porażka. Ma mniej ataku niż Smoczy Tasak, który można wyciągnąć z godzinnego polowania na dle.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 11:15   #4
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

jestem za tym, aczkolwiek jak wypadnie nam nagroda z zadania na 20lvl to jeszcze kij, ale jak nam wypadnie broń która jest na 100+ to nic tylko się pochlastać ;)
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 11:28   #5
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Jest sporo questów, które robi się na takim poziomie, że nie stanowią już wyzwania. Przykładem są tu misje Rohinama. Dlaczego? Dlatego, że o ile na 70-80 poziomie jest trudno i trzeba by się zorganizować, to na 100 samemu można zrobić wszystkie misje prócz Bękarta. A skoro nagrodą jest tylko exp (i to niewielki), to nikt nie robi tych zadań wcześniej.
Inaczej by było, gdyby po wykonaniu questa dostępna była broń odrobinę lepsza niż przewidziana na dany poziom.

Nawiasem: moim zdaniem elficki miecz to porażka. Ma mniej ataku niż Smoczy Tasak, który można wyciągnąć z godzinnego polowania na dle.

Smoczy tasak ma 45 ataku a elficki 46 i dodatkowo posiada aż o 6 defa więcej.
Przy odrobinie szczęścia można go dość przyjemnie przerobić. Ja np mam go na +6 a to jeszcze nie koniec :)

Jednak również jestem za tym żeby dostawało się jakieś przedmioty na wyższy poziom. Zachęci to graczy do wbicia tego wymaganego poziomu ;)
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 11:31   #6
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

@up,

100% racji. Wiedząc/widząc, że jakiś fajny, przekozacki item na Ciebie czeka, nowe sety, nowe możliwości, to chce się aż grać, syndrom "Jeszcze tylko wbije jeden lvl dziś" i odchodzisz od kompa, a tu 5 rano.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 11:46   #7
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

up. to fakt, brakuje chęci do expienia, a po zrobieniu wszystkiego to tylko ono pozostaje ;)
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 12:01   #8
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Fakt, przepraszam, pomyliły mi się miecze.
To tizona jest słabsza od smoczego tasaka, co jest porażką.

Za to Grom, jako coś, co leci z demonów dość często, powinien być odrobinę słabszy od elfickiego miecza.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 12:04   #9
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

pragnę zaznaczyć że broń ma współczynnik obrony a nie pancerza, a to jest dużo "gorsze"
merv napisał że ulepszając teraz tarcze na +3 nie ma praktycznie żadnej różnicy, więc te 6 pkt też pewnie nie są niezwykłe.
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 16-02-13, 12:27   #10
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Również jestem zdecydowanie za tym ,aby były osobne itemki z questów, dobrze też by było jak by je w jakiś sposób można było łączyć z setami ,bardzo urozmaiciłoby to grę, jednak pomysł "soulbound" jest moim zdaniem tutaj nie potrzebny ,a i jak już to wprowadzić nowe questy ,bo ja już mam kilka questów wykonanych i nie chciałbym stracić możliwości zdobycia itemu ;)
cewix jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin