Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-05-11, 01:22   #1
Van Taron
 
Avatar Van Taron
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Skąd: Piekło
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Van Taron
Lightbulb Krytyk

Witam, na początku chciał bym się przedstawić wszystkim tym, którzy jeszcze mnie nie dostrzegli. Jestem Van Taron a pseudonim jest tylko "artystyczny", którego zazwyczaj używam w grach tego typu. Jestem tu od momentu beta testów Altarona, i nie omieszkam stwierdzić że od tamtego czasu zmieniło się baaarrrrdzzooo dużo.

Z jednej strony, gra ukazała nam większe możliwości, nowe rejony, dodatkowe profesje (w sumie na rzecz konta szlacheckiego). Ale pojawiły się też nowe osoby... I to właśnie o nich też wspomnę w jednym z następnych akapitów.

Temat ma poruszyć bardzo ważną kwestię, a jak sama nazwa wskazuje, jestem okropnym krytykiem, którego już część ma dość a reszta popiera. W rzeczywistości komentarze na temat mój są zbędne i nie działają na mnie w ogóle.

Nawet w moich wypowiedziach wstępnych musiały się ukazać analizy i ocenianie poszczególnych rzeczy. A że już pędzę do wypowiadania się, przejdę do rzeczy...

Zacznę od punktów by było to w miarę czytelne dla każdego.
  • Administracja - Rozumiem jakie to wyzwanie być jednym z członków tejże "elity"... Zdaję sobie sprawę też z tego, jaka to ciężka praca być jednym z głównych Bogów Altarona, którzy mają ostateczne słowo.

    Gdyby nie to że te ostateczne słowo pojawia się na tyle rzadko, że możemy oczekiwać na nie, zazwyczaj ze strony Slythii. I jeżeli ta Pani myśli że napisałem tutaj uszanowanie względem niej, to się grubo myli i bardzo dobrze wie dlaczego. Korci mnie by napisać dlaczego, więc napiszę... Nie uzasadnienia, Negatywne podejście, wręcz czasami dziecinne i nie poważne. Wypowiedzi, które rażą w oczy, a wątki o niej powstają bardzo często.

    I o to macie Administracje, która ma o wiele ważniejsze rzeczy na głowie by zająć się forum czy też odpisać na prywatne wiadomości, i bierze na tyle mało kompetentną osobę do wykonywania takich działań, by po prostu naprawiła syf, która sama narobiła. Udział na kanale pomocy w grzę, zazwyczaj odnosi się do zakazów i nakazów, by stosować działanie "bądź tak jak nakazuje koncepcja gry", zamiast naprowadzać przykładami. Np. Nie poprawny nick został uzasadniony informacją "Zmień Nick"... Jeżeli to jest uzasadnienie dlaczego dana czynność ma zostać wykonana czy też naprowadzenie do odpowiedniego punktu w regulaminie, to chyba coś jest tu nie tak :)

    Poza tym, moim zdaniem powinny być podjęte okrutne czynności co do traktowania szkodników, o których wspomnę w akapicie niżej, w odpowiednim punkcie. Karanie Warnami ! Jedno ostrzeżenie, uzasadnione ! Niestosowność - Karana Banem.
  • Osobliwości - No i tu wreszcie główny powód syfu. Czyli Ludzie, którzy pojawili się w nowo ukazanym świecie. Jedni są szkodnikami a inni są potrzebni jak ogień do utrzymania życia. Osobliwości dzielą się one na 3 charakterystyczne rodzaje.
    • Nowicjusze - Ludzie którzy wcześniej nie mieli styczności z RPG/MMORPG, a mam tu przede wszystkim na myśli tych, którzy nie grali wcześniej w Tibie. Reszta, jest lekko zaawansowana, ale dalej system rozgrywki, pod względem graficznym jest im obcy. Są potrzebni, to oni są tu światłem w tunelu, którzy zaczną poznawać grę tak jak to miało iść zgodnie z pomysłem i koncepcją. Nie bez powodu gra jest po Polsku, nie bez powodu ma tutoriale, nie bez powodu komendy wspomagające.
    • Klimatyczni - Mieli czy nie mieli styczności z Tibią to i tak są nie odłączną częścią gry, chociaż by ze względu na swoje odgrywanie osobowości wirtualnej, przypasowującej klimatycznie do Altarona. Niestety ostatnio można ich spotkać bardzo rzadko a czasami tylko w poszczególnych klanach i grupach, dzięki którym można poznawać świat razem i wspólnie.
    • Tibijczycy - Aż brak słów by wspominać o tej jakże haniebnej rasie Goblinów aka Szkodników, na Altaronie. Ich słownictwo - niezrozumiałe, Polszczyzna - jakże ją kaleczą, a Zachowanie, to już podlega tylko i wyłącznie koniecznych działań edukacji. Gdy będą zaniechane, mogą wyrządzić nic więcej jak tylko uszczerbek na psychice takich ofiar.

    Bez ówczesnego zapoznania się z grą, tutorialami, forum, a nawet poradnikami ! Takowi gracze z serii "szkodnicy" nie mają czego szukać tutaj, a wręcz ich miejsce jest poza komputerem, by przypadkiem nie wykazywać siebie w sieci tak jak nie potrafią w rzeczywistości, bo potem z tego wynikną tylko problemy.

Jak na razie, to najbardziej, odbijające się na Altaronie pod punkty/wady według mnie. Jako i jest to tylko i wyłącznie moja opinia, to też postaram się zrozumieć zdanie innych, jak i kontrargumenty. Pod warunkiem że będą to w miarę ogarnięte odpowiedzi. Musicie wiedzieć że każdy ma swoje zdanie jak i swój rozum, więc otwórzcie oczy i zbierajcie informacje tylko te, które uważacie za słuszne. To tylko i wyłącznie wasza wiedza i to jak ją wykorzystacie później będzie zależeć od was.

W końcu to wy sami wywnioskujecie jak postępować w tejże grze i jak radzić sobie z tym poszczególnymi problemami. Ale dopóki wszyscy nie powiemy "NIE", to nic z tym nie zrobimy. Jeżeli ktoś powie "eee tam, to nie ma sensu, i tak to nic nie da" - to tylko będzie świadczyło jak mało wiary macie w to że cokolwiek się zmieni i jeżeli każdy będzie tak reagował to na pewno nie zmienimy nic.

Dziękuje za uwagę, Pozdrawiam.
Van Taron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:54.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin