Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-05-15, 23:16   #1
Ezreal
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 94
Domyślnie Alchemia-nie jest tak jak byc powinno

Cześć ,liczę na odpowiedzi ludzi którzy sa kompetentni.

Głownie chodzi o punkty nauki- możemy zadecydować na co je przeznaczamy.
Osobiście gram 1 postacią , elementalista-alchemik. Czy opłaca mi sie wydawać Pubkty nauki w alchemie? Nie- ponieważ moge wszystkie punkty wpakowac w resztę umiejętności a zrobic w krótkim czasie 2 postać gdzie jej zadaniem bedzie tworzyć mikstury. Zaoszczędzen punkty a i tak bede miał lepsze mikstury. Czas zebrania punktów nauki (300) od większego poziomu nie jest adekwatny do zrobienia niskopozoomowej postac 30-40 poziom. Poziom alchemi na tym poziomie-ok70 .

Propozycja:
1 krąg mikstur od 20 poziomu
2 krąg mikstur od 60 poziomu
3 krąg mikstur od 80 poziomu
Ezreal jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 03:39   #2
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

W tym celu wprowadzone zostały ograniczenia alchemii na poziom, na 50 poziomie maksymalny poziom tej umiejętności wynosi 80.

Dodatkowo jeżeli nie będziemy rozwijać alchemii główną postacią to nie otrzymamy drugiego bonusu wynikającego z własnej alchemii. Trzeba pamiętać, że pierwszy bonus (wbudowany w miksturze) jest dla wszystkich i wynika z umiejętności tworzącego, drugi bonus (wynikający z własnego poziomu umiejętności) wygląda następująco: (1.0 + (playerSkill / 200) * 0.16) = 16% na 200 poziomie umiejętności.

Tak więc jeżeli chcemy osiągnąć największy możliwy bonus to musimy rozwijać alchemię główną postacią.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 07:45   #3
Ezreal
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 94
Domyślnie

1.Pierwszy bonus wynika z umiejętności tworzącego -czyli mikstura robiona przez alchemika z 80 poziomem umiejętności będzie gorsza od mikstury tworzonej ze 150 poziomem umiejętności?

2.Drugi bonus- te 16% to się tyczy mikstur używanych na sobie. Czyli alchemik z 80 poziomem używając tej samej mikstury co alchemik ze 150 dostanie mniejsze wartości z mikstur?

Pozdrawiam
Ezreal jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 09:21   #4
andus88
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 33
Domyślnie

w taki m razie to jest większy bezsens niż myślałem ponieważ alchemia jeszcze jako tako leci do 30 poziomu silla po czym przestaje praktycznie rosnąć. Panie Altrel napisał pan że to dla tego żeby wbicie większego skila było jakimś wyczynem natomiast w tej chwili robi się alchemika i dodatkową postać żeby wbić pnami jakiś konkretny skilkl i robić potki z bonusem. Lepszy rydz niż nic....
andus88 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 09:32   #5
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Alchemia przy obecnym systemie przyrostu skila znowu traci na atrakcyjności. Daje zbyt małe profity w stosunku do poświęconego czasu. Liczę, że szybko zostanie to zmienione.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 09:45   #6
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

@ UP: Dokładnie, obecnie Alchemik jest beznadziejny wiąże się to z tym że umiejętność alchemii strasznie słabo rośnie. Obecnie tworze mikstury które są gorsze od sklepowych więc po co mi ten alchemik?
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 10:01   #7
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Cytat:
Napisał corkarypto Zobacz post
@ UP: Dokładnie, obecnie Alchemik jest beznadziejny wiąże się to z tym że umiejętność alchemii strasznie słabo rośnie. Obecnie tworze mikstury które są gorsze od sklepowych więc po co mi ten alchemik?
Dokładnie tak, w dodatku kasa zaoszczędzona na własnym wyrobie nie jest adekwatna przez jakość tych mikstur oraz fakt, że przy słabej alchemii dużo mikstur nam nie wychodzi, 120 porcji na mbp dużych manasów, gdzie zakładając 100% udanych potrzebowalibyśmy 80 porcji.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 10:12   #8
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Na moim obecnym skillu 45, 100 ekstraktów daje mi 2% alchemii a zrobienie MBP małych manasów daje mi 1%. Czyli wbicie 100 poziomu alchemii aby mieć już lepsze manasy "profesjonalisty" jest nie możliwe bez rozdania pnów, do dupy z taką robotą.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.
corkarypto jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 12:11   #9
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Jeżeli chodzi o mnie, miałem 3 postacie, obecnie mam 4tą. Wszystkie postacie były alchemikami, lecz na tylko jednej miałem alchemie (na tej na któej nie robiłem nic poza alchemią, wszystkie pny ładowałem tylko w alchemie), więc nie wiązałem z nią większych planów niż stanie i klikanie w ekstraktor i wastowaniu bonusu.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 13:31   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ezreal Zobacz post
1.Pierwszy bonus wynika z umiejętności tworzącego -czyli mikstura robiona przez alchemika z 80 poziomem umiejętności będzie gorsza od mikstury tworzonej ze 150 poziomem umiejętności?
Tak, będzie gorsza. Mikstury sklepowe mają przypisany 60 poziom alchemii, każda stworzona z większą alchemią dodaje więcej hp/mp. Od pewnego poziomu umiejętności na miksturach zaczynają pojawiać się informacje, że zostały stworzone przez profesjonalistów/ekspertów.

Cytat:
Napisał Ezreal Zobacz post
2.Drugi bonus- te 16% to się tyczy mikstur używanych na sobie. Czyli alchemik z 80 poziomem używając tej samej mikstury co alchemik ze 150 dostanie mniejsze wartości z mikstur?
Tak, mikstura sklepowa osobie bez rozwiniętej umiejętności alchemii dodaje mniej mp/hp niż osobie z rozwiniętą umiejętnością alchemii.
Altrel jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin