Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Strefa twórcza

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-11-13, 22:31   #11
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

ty to jesteś mój mistrz, teraz cała ekipa to złe i okrutne osoby ale jak rzekomo pomagała ci pewna osoba na SG to siedzialeś cicho na dupie i wykorzystywałeś co się da zamiast o tym powiadomić np. trava czy tam kogoś, gdy raritasy sie skończyły to nienawidzisz wszystkich. Szkoda że nie grasz na pvp ;<

Stołek straciłeś dawno temu i trudno typie ogarnij, ciekawe czy z pracy jak kiedyś ktoś cie zwolni czy będziesz potem mu to wypominać miesiącami. pff
zastanawiam się czemu ty tu jeszcze siedzisz i grasz przecież to najgorszy serwer. ;/
PS. nie odpisuj, szkoda nabijać posty

Ostatnio edytowane przez Walles ; 18-11-13 o 22:42
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-11-13, 22:43   #12
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Rzekomo pomagała? Na SG? Człowieku, czy Ty wiesz w ogóle o czym piszesz czy tylko jakieś ploty z trzeciej ręki zbierasz?
Co z tego, że byłem jedną z pierwszych osób, które zaczęły wszelakie grzeszki administracji wyciągać? Co z tego, że to ja najgłośniej odwoływałem się do tego, aby ukrócić takie praktyki na różne sposoby? I ba! Ja sam wykorzystywałem jak dziki, były momenty, gdy na PvP jeszcze tydzień z expowiska Rekhydem nie wychodziłem, tylko relogi na SG. Potem co się działo na Npvp to było poruszane sto razy i wystarczy poczytać archiwalne tematy. Ale cuś, panie Łoles, pan wie pewnie najwięcej, najlepiej i jest uniwersalnym sędzią.
Tyle, że, pysiaku, ja się z tym wcale nie kryję, nie kryłem i kryć nie będę. Ze stołka odszedłem, potem straciłem. No i? To nie jest coś, z czym się kryję. Mi to lotto, szczerze mówiąc, co kto sobie pomyśli o mnie. Bawi mnie najbardziej natomiast, że wiesz malućko, a zgrywasz mądrego. Typie.
A siedzę tu, bo lubię Altaron, lubię ludzi z którymi tu gram, wspieram ten projekt i uważam, że mam prawo marudzić, bo... no właśnie, staram się, aby coś robić w dobrą stronę poza narzekaniem. Typie. ;*
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-11-13, 22:53   #13
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

czytalem archiwalne tematy nie martw się, niepotrzebnie odpisujesz bo ja to z takimi krótko, szkoda notki dostawać żegnam misiaczku.

Widzę że powinienem zawdzięczać tobie swoją gre tutaj, dzięki więc miłosierny. Czego żeś ty tu nie zrobił po za płaczem na forum jacy to admini źli bo coś twojego odrzucili lub nie wzieli ;<. Bóg z tobą i życze powodzenia w pracy, bo czuje że po pierwszym zwolnieniu za sznur sięgniesz.

Ostatnio edytowane przez Walles ; 18-11-13 o 22:59
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-11-13, 23:19   #14
mortans
 
Avatar mortans
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 46
Domyślnie

Eh Kael czytam to wszystko co napisałeś i przyznaję, że zgadzam się z Tobą. Niestety tak to już jest na Altaronie. Multum absurdów, z którymi nie wygrasz dopóki administracja nie zmieni swojego myślenia. Smutne jest to, żeby to zrozumieć trzeba trochę tu pograć... robi się taką otoczkę, że wszystko jest świetne i piękne. Nowi gracze w większości jeszcze nie wiedzą na czym to wszystko polega. Ci mądrzejsi na pewno przejrzą na oczy.... Mi tylko szkoda tej gry, bo kurde ma duży potencjał... można by było stworzyć naprawdę dobrą grę ale niestety nie mamy na to wpływu. Ja jako gracz czuję, że nie mam ŻADNEGO wpływu na rozwój Altaronu. Stwarza się tylko pozory, że można coś zmieć (np ankiety... naprawdę ile z tych propozycji macie zamiar wprowadzić ?). Cóż... może Polacy mają po prostu taką mentalność, że lubią mieszać i pozorować (doskonale to widać w życiu codziennym)... hmm jest też zagraniczny projekt modyfikujący Tibie (nie będę reklamował, choć i tam duża cześć graczy zna ten serwer), raz na jakiś czas sprawdzam jak im tam idzie praca. Z tego co wiem to, też projekt wywodzący się od amatorów mimo to wydaje mi się, że tam praca idzie sprawniej. No nie wiem. Administracja mówi, że Altaron jest projektem fanowskim... skoro tak to wszytko powinno być robione z wielką pompą i zapałem... Ale z mojego punktu widzenia jako gracza tak nie jest
__________________
"Potęga głupoty tak szybko nie zgaśnie
Pogaństwo współczesne - oto Polska właśnie."
Żywiołak - "Pogaństwo"
mortans jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-13, 08:29   #15
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Dobra, postaram się to wytłumaczyć tak prosto, jak tylko się da, dla takich osób jak Casual.
Podoba mi się Altaron. Koncept gry. Ludzie, z którymi tu gram. Nie podoba mi się sposób działania administracji. Nie podoba podejście, ignorowanie vox populi. Nie podoba się wiele rzeczy. I dlatego o tym mówię. To się nazywa "krytyka". Staram się też, aby przed słowem "krytyka" można dodać przymiotnik "konstruktywna". Nawet, gdy piszę szyderczo, to nie odnoszę się do nieokreślonych rzeczy, a do konkretów. Staram się pisać z sensem i zwrócić uwagę na pewne problemy, które istnieją od dawna. Nie każdy musi się z tym zgadzać, nie każdemu się musi podobać. Krytyka nie jest od podobania się.
To jest właśnie problem z naszym krajem obecnie, że ludzie są fachowcami we wszystkim, są najmądrzejsi, wiedzą wszystko najlepiej, a jak ktoś powie coś nie tak, to reagują świętym oburzeniem i jihadem. zawsze, ale to zawsze, przezawsze, mają rację. Nawet jak jej nie mają, to wtedy nazwą rozmówcę lewakiem albo odwołają się do żelaznego "sprowadzę wszystko do absurdu i cię ośmieszę tym samym". Jak to działa, to co mądrzejsi wiedzą.
Nie mam zamiaru się usprawiedliwiać, tłumaczyć, ani nic. Tyle, że wciąż panuje przekonanie, że ja mam żal do kogokolwiek o to, jak wyszło z moją "pracą" w Altaronie. Podziękowałem Travowi za współpracę i zaoferowałem, że zawsze mogę pomóc. Tak się skończyło. Wszystko co było później, tematy, wyciąganie pewnych rzeczy, nie ma z tym nic wspólnego. Ponieważ jestem człowiekiem rozsądnym i potrafię przejść ponad pewnymi kwestiami. Poleciałem ze stanowiska bardzo zasłużenie, na własne życzenie niemalże, o co tu mieć żal do kogoś?
Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż staram się wspierać Altaron na ile mogę, podsuwać sugestie, zgłaszać błędy, w związku z czym uważam, iż przysługuje mi prawo do krytyki, bo robię też coś poza tym.
I fakt, szkoda, że nie gram na PvP, bo wtedy zamiast rzucać głupie teksty na forum, za to, że ktoś odważył się coś mądrzejszego napisać, to byś zwyczajnie wyładował swoje gimnazjalne frustracje w grze. Jak bardzo tego potrzebujesz, to napisz do mnie na priv, zaloguję się na jakąś postać, co mi na PvP jeszcze została. Ale rada dla Ciebie, bo mimo wszystko dobry ze mnie człowiek. Piszesz, że sięgnąłbym po sznur? Że płaczę na wszystko, bo ktoś mi krzywdę (lol) zrobił? Nie oceniaj innych swoją miarą, a wtedy dostrzeżesz, że dookoła są też inni, czasem lepsi, a czasem gorsi ludzie. :)
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-13, 08:48   #16
ialon
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 12
Domyślnie

Heh.. Fajnie mi czyta to co piszesz i chętnie bym podyskutował ale nie posiadam zbyt dużego stażu tutaj, więc nie do końca miało by to jakikolwiek sens. Z grubsza przegrzebałem forum i widzę, że ogólnie nie dzieje się za ciekawie. Jestem jednak zdania, że trzeba zawsze patrzeć na dwie strony medalu. Aczkolwiek można by było zdecydowanie polepszyć rozgrywkę na tym serwerze drobnymi zmianami i większą aktywnością osobami za to odpowiedzialnymi.(Chociaż póki co w sprawach technicznych na "Mg Slythie" nie mogę narzekać).
ialon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-13, 10:20   #17
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Ustosunkuje się tu tylko do paru rzeczy, które poruszyłeś wcześniej.
Vox populi to fikcja, niestety wiele dobrych zmian zostało pogrzebane żywcem przez najbardziej kochana osobę na N-pvp i jej PR. Powiedzcie mi kto sobie wyobraża twórcę, przedsiębiorcę, który by zniechęcał swoim zachowaniem i bezpośrednimi tekstami graczy? Dla mnie szok, ale tak się działo.

Dla mnie osobiście najgorsze zawsze było wypieranie się RAŻĄCYCH błędów, ale władza zawsze ma racje. Co z tego, że 50 osób grających tu 3 lata twierdzi, że dana rzecz jest absurdalna i wymaga zmiany pffff lepiej zmienić nazwę ryby na szprotka. Ile razy było proszone przez graczy, o krótkie info na głównej stronie o jakichkolwiek postępach prac czy zmianach? Najważniejsze zawsze przechodziły jak najciszej bo budziły kontrowersje, tylko pierdoły lądowały na głównej stronie. Zmiany exp'a, cen ważnych przedmiotów wszystko po cichu i tylko grono doradców za wczasy wyposażone w takową wiedzę robiło sobie zapasy.

Ignorowanie problemów to podstawa filozofii życiowej administracji. Ile było tematów bez flame'u początkowo, w których chciano uzyskać sprawiedliwości. Ile akcji z SG, doradcami tego się nie zliczy. Przecieki to sam. Za każdym razem jednak było to albo ignorowane albo tekst sprawdzimy lub nie możemy nic zrobić. Najlepsze było znalezienie bug'a. Podajcie nam wszystko na tacy, wyjaśnijcie jak działa, sprawdźcie liczby to może coś z tym zrobimy. Przykładem są tu jaja z max mp maga na 24 lvl (przed upem było to 430 z setem co pozwało robić swobodnie uh'y). Potem była rewaloryzacja statystyk i sie coś pojebało. Przez 3 miesiące ludzie mnie pytali czemu mają 24 lvl i nie mogą robić uh'ów bo maja max mp 340. No litości. Po złożeniu chyba 10 reportów i 2 tematów na forum coś się podobno ruszyło. Efektów nie chciało mi się już sprawdzać.

Kolejna sprawa to serwer testowy, po jaką cholerę go macie, gdy wprowadzacie łatki na spontanie, a następne pół roku robicie poprawki do niej? To samo sety, ja pierd*** ile to wymaga filozofii zrobić raz a porządnie.
Lepiej 15 razy zmieniać wartości i elementy bo niech się gracze mają zabawę.
"Drobne błędy" bij 30 poziomów na złoty set, który jest gorszy od tego z 70. Takich sytuacji jest więcej, ale ciiiii.

Co do graczy to większość ludzi z IQ większym niż fretka dawno olała projekt, gdyż przez te 3 lata zobaczyli jaka tu panuje anarchia. Gracz jest traktowany obcesowo jako produkt niższej kategorii. Tyle spraw organizacyjnych i obietnic poprawy ze strony administracji, że mogliby konkurować z rządem.
Część graczy rozsądnych i bardziej rozgarniętych została i męczy te piksele z powodu znajomości, ale to tyle. Gra nie oferuje niczego po przekroczeniu pewnego progu -a przepraszam jedna rzecz MONOTONIE. Jeżeli nie chce się Wam to przestańcie oszukiwać ludzi i zwodzić jakimiś mrzonkami prac.

Dobre było jak kiedyś napisałem z 10 propozycji na PW do Slythii, gdzie potem przy okazji rozmowy ingame na uber tajnej wtedy postaci przyznała, że pomysł fajny (podany w grze) bo PW z tego konta usunęła jako naczelnego hate'ra administracji.

#Walles
Nigdy Cie nie lubiłem, nie wiem jakim cudem trafiłeś do Coll, chociaż teraz to już żaden wyczyn patrząc na serwowany przez nich burdel. Pamiętam Twoje pierwsze posty, które były poziomu podłogi, ba wiele się nie zmieniło tylko obrosłeś w piórka wielki obrońco uciśnionych. Cóż SB dalej siedzi w polityce to czego oczekiwać od takich małych wirtualnych światów, wszystko się wybieli.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-13, 11:50   #18
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Wszystkie zmiany w grze są sygnalizowane poprzez albo newsa, albo krótką wiadomość chyba, że nawet pod tą drugą*nie podpada (na przykład - poprawka w nazwie przedmiotu). Jest tak już od bardzo dawna, nie rozumiem więc tego zarzutu.

Problem z ilością many na 24 poziomie powinien być już dawno rozwiązany. Złoty set także jest gotowy od momentu, gdy (chyba) Kael o tym poinformował, czeka tylko na wprowadzenie.

Nie rozumiem także czepiania się tych małych zmian jak np. szprotka. Niby to nic ważnego, lecz i tak musi znaleźć się w grze. Mamy tego nie robić i ignorować głosy, że daną rzecz należy poprawić (jak waga potków)? Bo na to wygląda... Wiem, że są ważniejsze rzeczy, lecz ja tego zrobić nie potrafię, więc muszą czekać w kolejce. Szprotki, zmiany nazw, emotki na forum etc etc nie przedłużają w żaden sposób tego czekania.

Sety były zrobione porządnie, pojawiło się tylko parę drobnych błędów, które starałam się poprawiać od razu. Były także testowane. Jednak to jest na tyle duża ilość danych, że błąd może przejść niezauważony nawet przez kontrolę. Elementów setów nie zmieniałam od dawien dawna, więc z tym argumentem nie trafiłeś.

Żadnego PW nie usunęłam. Po co? Mieszczą mi się w skrzynce więc niech sobie będą. Poszukam jednak Twojej wiadomości, nie pamiętam jej ani tego, dlaczego nie jest wprowadzona. Zgaduję jednak, że z tego samego powodu, co pozostałe - czeka, aż*jakiś programista się tym zajmie.

Ps. Przypomnij z jakiego konta pisałeś - nie mam w skrzynce żadnego PW od 'Śliski'.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 19-11-13 o 11:56
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-13, 15:15   #19
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

1. Newsy, informacje, etc, etc. - moim zarzutem jest fakt, że gracze są porzuceni totalnie. Nic informowani nie są o tym jak wyglądają sprawy, żadnych zachęt do pozostania przy projekcie, obietnic. Null. Zero. Gracz może sobie zgadywać czy ktoś pracuje nad upem czy też nie. Nie wiem jak inni, ale ja oczekiwałem jakiegoś... podsumowania ankiet? Określenia jaki kierunek obiorą prace? Czy guzik to dało, czy moze jednak ktoś coś wyciągnął z tego. A pojawiające się nowe, malutkie zmiany, jedynie frustrują, bo na takie pierdoły czas jest, a żeby coś graczy poinformować (bądź co bądź - klientów), to już ni mo. I mówisz, że Ty nie umiesz zrobić X, Y, Z. To mogłabyś chociaż takimi rzeczami się zająć. Albo komuś zlecić. Nie oczekuję sprawozdań i spowiadania się adminów. Wbrew pozorom.
2. Cały akapit o setach sprawił, że parskłem radośnie z dziką rozkoszą. Sety od samego początku kulały, a bonusy były nie tylko niezbalansowane, ale też dość tendencyjne miejscami. Co już zresztą nie dziwi chyba nikogo.
3. Ja naprawdę tego nie czaję. Server nawet teraz ma multum możliwości do tego, aby go ożywić. Eventy, konkursy, jakieś inne rzeczy. Święta swoje własne można porobić. I nie ma nic, bo... no, cóż. Ciul wie czemu właściwie. Wszyscy są pochłonięci mega pilnymi pracami nad update'm. Tak bardzo, że nawet nic o nim nie słychać i wiele osób, w tym ja, zastanawia się czy w ogóle jakieś prace trwają. :/
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-11-13, 18:08   #20
rycerz5
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 47
Domyślnie

Świetnie podsumowałeś ostatni (rok? pół roku?) gry na Altaronie. Zero zainteresowania, jest tak jak mówisz i tak prawdopodobnie zostanie, bo chociaż nie gram to widzę po forum że sprawy dalej mają się tak samo jak miały :/ szkoda bo naprawde fajny projekt a zerowe zaangażowanie twórców, którzy pracują nad kolejnym up'em (ile razy to słyszeliśmy :p). W każdym razie fajnie sie grało (chociaż do tego 90-100 lvl) ;]
__________________
ENIGMA

\O/
rycerz5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin