Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-01-13, 11:11   #1
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie Zwiadowca duchowny/nekro.

Witam.

Jak wiadomo temat bardzo burzliwy od długiego czasu. Powody i fakty zostały dawno wyłuszczone na forum, ale jak zwykle zostały WYPACZONE przez administracje.

Cały czas mówicie o balansie sub-profesji, gdzie nekromanta ma być tym od obrażeń, a duchowny od leczenia. Dodaliście czar sztyletów dla zwiada-nekro, który był dobrym pomysłem, ale po chwili zaczęliście się z niego wycofywać. Jak ma się ten fakt do idei zadawania obrażeń, JEŚLI po paru dniach nagle zmieniacie obrażenia tego czaru nie informując o tym nigdzie, bo i po co? Teraz dla odmiany, żeby jeszcze bardziej dowalić tej profesji chcieliście odebrać możliwość KUPOWANIA sztyletów, która przeobraziła się na cenę 5,5k/100 puginałów, która drastycznie zmniejsza sens brania ich na exp.

Ja wiem, że brak pomysłu jak usprawnić zwiada-duchownego jest powodem do frustracji, ale to nie argument, żeby udupić jeden z niewielu dobrych pomysłów, który powstał dla zwiadowcy-nekro.

Zapominam wszakże, że czar był pewnie testowany wg magicznej tabelki i był cudowny, ale było zbyt miło to trzeba zmienić na gorzej.

Jak chwilowo polepszyć zwiada ducha? Dodać tej sub-profesji osobny czar leczenia dla zwiada/woja, który będzie miał większą siłę/mniejszy exaust niż klasyczne ogólnodostępne metody leczenia.

peace o/
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 11:14   #2
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Sztylety lecą z potworów. Nikt nie karze Ci ich kupować. Poza tym, to było bez sensu, że zwiad necro miał możliwość zadawania obrażen po 1000 prawie za każdym razem kiedy tylko chciał. Zresztą porównaj sobie to z cenami sd'ków i zadawanymi obrażeniami. Teraz widzisz tego sens?
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 11:22   #3
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Sens? Żaden jak w większości tego typu ninja zmian. Nie było obrażeń po 1k, tylko max 800 na 130 poziomie/max skillu/max m lvl? Nie wydaje mi się to astronomiczna liczbą dla profesji, która ma mordować, przecież taki wybrała żywot? Jedyna rzecz, która odróżniała go od ducha.

Do tego poziomu trzeba było też dojść. Frustracja gry wojem robi swoje i każdy kto ma lepiej na chwile obecną musi być wprasowany w tłum, ale taką metodą to nigdy nie będzie tutaj zróżnicowanego balansu.

Jeśli tak dobrze dropia to proponuje idź zdobyć ich 100, zobaczymy jak Ci pójdzie ten karkołomny wyczyn. Osłabienie SD i blokada max m lvl u maga to jeszcze inna bajka, ale na to pewnie też znajdziecie wygodny argument.
Potem się dziwicie, że 100 poziom walczy tak jak 180 bo każdy boi się zmian i próbuje uwalić inna profesje.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 11:38   #4
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Uwierz mi, że jeszcze gdy nie było możliwości kupna sztyletów chodziłam na abitańskie i zbierałam dla znajomych necro te sztylety.... Jakoś na początku nikt nie narzekał, że trzeba zbierać, przynajmniej nie robił tego publicznie.

Cytat:
Napisał Śliski Zobacz post
Osłabienie SD i blokada max m lvl u maga to jeszcze inna bajka, ale na to pewnie też znajdziecie wygodny argument.
Potem się dziwicie, że 100 poziom walczy tak jak 180 bo każdy boi się zmian i próbuje uwalić inna profesje.
Tu się zgodze, ale to już temat to innej dyskusji.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 11:43   #5
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Obrażenia po 1k były. Widziałam na własne oczy jak zwiadowca uderzył za ponad 1100. Zdobywanie sztyletów z potworów nie jest trudnym zadaniem, 100 uzbierasz w parę chwil na abitańczykach. Zawsze możesz jeszcze kupić od słabszych graczy. Podjęliśmy tą*decyzję, gdyż niesprawiedliwe było, że mag musiał tworzyć*amunicję (sd) zaś łucznik po prostu ją kupował.

Ograniczenie mlvla nie jest naszym kaprysem, to konsekwencja posiadanego silnika. Staramy się, by ten limit usunąć.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 11:58   #6
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

#Slythia

1100 może wyrobił przed OSŁABIENIEM(ew combo bolt+saim = tak jak odes rago i hit fizyczny u woja?) i to w potwora przejawiającego słabość na ataki fizyczne. Teraz mając słabość np. ogień górski troll nie wyłapał nigdy za 1000?

Co do samego drop'a to sztylety nie lecą tak różowo (jeśli dla Ciebie chwila to godzina.Chyba, że każdy z nas ma 100 woja do zbieranie sztyletów na odes rago. Jasne to możliwe,ale absurdalne?).
Odkupywanie? Jakiś nieudany żart widzę. Nikt nie zbiera tego złomu (marnowanie cap/cena u npc żałosna), a mniejsze lvl nie dają rady na abitańcach, żeby opłacało im się ryzykować zgonem.

Jest to jedyna AS w rękawie nekromanty, który jest mu stopniowo odbierany.

Usprawiedliwianie tego argumentem, że magowie muszą robić SD bez kupowania jest dziwny? Kupują przecież mikstury maga i je robią?

Jeśli tak Was to boli, to proponuje zmniejszyć ilość many(500-600 bądź dodać ładunek) potrzebnej na runę SD, które użycie nie dość, że osłabione to ilość podmiotów korzystających drastycznie zmalała.

#Bet
Ja wolę zabrać głos w sprawie, która mnie dotyczy, a pewnie zostałaby przemilczana jak wiele innych.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 12:02   #7
WsT
Mistrz Gry
 
Avatar WsT
 
Zarejestrowany: Lut 2010
Postów: 414
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do WsT
Domyślnie

Cena 5,5k-100 sztyletów to dobra cena, nie każdy gracz będzie mógł sobie pozwolić by ciągle nimi expić, i jest to w miare realistyczna cena biorąc pod uwage koszt produkcji run.
__________________
https://discord.gg/ZqAF2xgnRW - Oficjalny Discord Altaronu
https://discordapp.com/invite/2G9ZRTJ - Hertagon Society

Ostatnio edytowane przez WsT ; 06-01-13 o 12:13
WsT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 13:38   #8
rycerz5
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 47
Domyślnie

Przedstawię to na przykładzie:
Aktualnie musiałem obkupywac sie 100 palkiem necro na kościane za cenę około 70-90k.
*58k-400 manasów
*3,2k-800 bełtów
*12,5k-500 sztyletów

Starczało mi to na plus minus godzinę expienia, czasem proporcje się zmieniały. Z loota całego wyniosłem najwięcej 40 lub 50k na +.

Przy obecnej sytuacji muszę odjąć od tego loota conajmniej 12,5k bo przy obecnych cenach tak to sie liczy. Wynika z tego ze albo zarabia sie mało(20-30?10k?) albo jest się na 0 - przy pechu wyjdzie się na -. Palladyn necro zostaje ograbiany z dmg - najpierw zmniejszenie obrażeń i zabranie prędkości (bo na ropie repito nie da się już biegac) a teraz cena sztyletów idzie w górę.

Zmierza to do tego że wkrótce znowu nie bedzie palkow necro, bo
*brak leczenia
*zabranie zamiennika leczenia - prędkości
*ciągle zmniejszany DMG

Uważam, że powinien zostać zmieniony cooldown do 6 sekund na ropie lub wprowadzona następująca zmiana - po użyciu ropie musimy 10 sekund czekać na ponowne użycie tego czaru, ALE w można użyć chociaż odesa na przyspieszenie postaci. Teraz ropie repito jest całkowicie nieprzydatnym czarem. Ogarnijcie to
__________________
ENIGMA

\O/
rycerz5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 13:52   #9
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Ropie Repito - paniczna ucieczka, służy odskoczeniu na krótką chwilę od goniących nas przeciwników, poprzednia wersja zamiast do uciekania służyła do przebiegania mapy w 2 minuty.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 13:59   #10
rycerz5
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 47
Domyślnie

Wydłuż czas tej ucieczki o 2-3 sekundy lub wprowadz odes bez cooldowna, bo narazie to nawet do ucieczki sie nie nada, gdyż jest to za mały czas na takie działanie tego czaru i późniejszy cooldown. Serio.
__________________
ENIGMA

\O/
rycerz5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin