Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-02-18, 14:34   #61
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Może i ma to trochę sensu, ale z punktu widzenia osoby która ma mało czasu na grę, tak casualową postacią jaką jest rycerz wyszło by to naprawdę kiepsko.

Nie dość, że wbicie skilli na chociażby te 60 siły i 50 dwuręki zajmuje parę godzin, to jeszcze trzeba poświęcać go na wbijanie zręczności?

Rycerz nie jest aż tak zły, wystarczy jedynie poprawić dmg broni jedno i dwuręcznych,
oraz naprawić wojownika nekromantę.

Wcześniej pisałeś o zwiększeniu dmg z haper rago, według mnie jest to dobry pomysł, ale nie na tyle by bić 2x więcej.

Wystarczyłoby wzmocnić ten czar o połowę obecnego dmgu i zwiększyć cooldown do 4 sekund lub zwiększyć użycie many.

Czemu aż taki duży cooldown? Żeby ten czar służył jako takie swoiste "gfb" na niskim poziomie do wyczyszczenia mobów, który sprawia też że następny czar ofensywny będzie można użyć dopiero za sekundę (np. odes rago/hoxe alp).
Bądź zwiększyć użycie many o 40.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-18, 15:51   #62
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Pamiętajcie, że każdy nowy czar który wprowadzicie, w celu poprawienia "istniejącego balansu" sprawi, że będziecie musieli zbalansować kolejny czar. Także jak jest coś popsute to trzeba to naprawić, a nie robić bypass, bo w ten sposób działając jest sytuacja jaka jest. 5 lat robienia gry na bypassach i efekt taki, że łatwiej chyba napisać otsa od nowa niż zbalansować aktualny.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-18, 16:12   #63
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Z tego co wiem zmiany potrzebuje przede wszystkim bloker i rycerz 2h/dual nekro.
Rycerza nie stać PNami rozwijać więcej niż 3 potrzebnych skilli: siły, mlvla i 3 do wyboru: obrona, 1h, 2h.
Haper rago które skalowało sie ze siłą umożliwiało gre blokerom, nikt chyba nie chce być skazany na wieczne team hunty.
Problem tkwił w tym że siła nie miała blokady, jeśli nie chcemy jej wprowadzać, to może haper mogło by sie skalować z poziomem obrony? Tak żeby rycerz ekspiąc z niego na fulldefie zadawał 15-30% mniejszy dmg niż rycerz 2h/dual na tym samym skillu 2h/1h, a do tego zwiększyć ilość mobków blokowanych tarczą do 3-4, lub przynajmniej (nie wiem czy tak aby nie jest?) żeby obrona blokowała zawsze najsilniejsze mobki.

U rycerza nekro głównym problemem jest chyba słaby bonus do obszarowych obrażeń z mroku, stąd niższy dmg = słabe leczenie.

Poza tym to trzeba pamiętać że rycerz to klasa która najbardziej owocuje po długim treningu, bo ma najwięcej skilli do rozwinięcia.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-18, 17:32   #64
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

oraz slaby heal, ten tapen tawis nie najgorszy pomysł.
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-18, 17:36   #65
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Może i ma to trochę sensu, ale z punktu widzenia osoby która ma mało czasu na grę, tak casualową postacią jaką jest rycerz wyszło by to naprawdę kiepsko.

Nie dość, że wbicie skilli na chociażby te 60 siły i 50 dwuręki zajmuje parę godzin, to jeszcze trzeba poświęcać go na wbijanie zręczności? . . .
Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Z tego co wiem zmiany potrzebuje przede wszystkim bloker i rycerz 2h/dual nekro.
Rycerza nie stać PNami rozwijać więcej niż 3 potrzebnych skilli: siły, mlvla i 3 do wyboru: obrona, 1h, 2h . . .
Od zawsze w każdej grze grałem Rycerzem, Barbarzyńcą itp.
Co do skilowania jak napisałem Zwiększenie szybkości ataku od zręczności przyśpieszy trochę skilowanie więc poprawia to trochę problem PN u Rycerza.
@ Rahilux Co do czasu pisałeś że jak nie mam czasu to wyjdzie kiepsko. Nie mam czasu na granie nie znaczy że nie mogę czasem podczas obowiązków domowych poskilować udało się kilka razy prawie cały dzień. Poza tym nie gram w tę gre tydzień. 1h z wartości 106 na 107 to było ponad 10 godzin treningu (to tak około z przeliczenia ile wskakiwał średnio 1%) Fakt jest to za długo !
Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Wcześniej pisałeś o zwiększeniu dmg z haper rago, według mnie jest to dobry pomysł, ale nie na tyle by bić 2x więcej.
Wystarczyłoby wzmocnić ten czar o połowę obecnego dmgu i zwiększyć cooldown do 4 sekund lub zwiększyć użycie many.
Czemu aż taki duży cooldown? Żeby ten czar służył jako takie swoiste "gfb" na niskim poziomie do wyczyszczenia mobów, który sprawia też że następny czar ofensywny będzie można użyć dopiero za sekundę (np. odes rago/hoxe alp).
Bądź zwiększyć użycie many o 40.
Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
. . .
Haper rago które skalowało sie ze siłą umożliwiało gre blokerom, nikt chyba nie chce być skazany na wieczne team hunty. . .
Problem tkwił w tym że siła nie miała blokady,
@ Rahilux Jedyne co ma sens to tak jak pisałeś zwiększenie kosztu many !
Wzmocnienie uderzenia o połowe i cooldown 4 sec to w zasadzie kolejne osłabienie czaru i zrobienie go zupełnie bezużytecznym. (czasem te słabsze moby trzeba uderzyć 2x bo mają sporo HP)

Dlaczego pisałem x2 ? Bo przed zmianą max co pamiętam uderzenie z rago to było 450-500 a po zmnianie 190-200. Więc przeliczenie obecnego DMG x2 daje 380-400 czyli czar jest osłabiony i do tego jest zeskalowany z 1h i2h które mają blokadę co ogranicza DMG uzależniając go od lvl.
@ neilran Dokładnie Bloker jest stworzony do gry TEAM ale przecież nie zawsze jest TEAM i czasem się chce a czasem musi pograć SOLO.

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Pamiętajcie, że każdy nowy czar który wprowadzicie, . . .
Nie wiem o czym piszesz !

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
. . . a do tego zwiększyć ilość mobków blokowanych tarczą do 3-4, lub przynajmniej (nie wiem czy tak aby nie jest?) żeby obrona blokowała zawsze najsilniejsze mobki. . .
Nie wiem czy to jest do wprowadzenia ale dokładnie o tym myślałem. Tylko 2 na tarczę to mało zwłaszcza u blokera. Trzy, cztery brzmi fajnie ale nie wiem czy do wprowadzenia za to zgadzam się rycerz atakowany przez 2 mocnych przeciwników i np. 2 żuki obrywa dużo mocniej a przy pancerzu jaki posiada nie powinien obrywać od tych słabych. Powinny być pominięte jako nieistotne. Trudno żeby szczur przegryzł się przez królewski set.

Tu przychodzi mi na myśl rozwiązanie jakie ma miejsce przy mocniejszych przeciwnikach jak im zawadzają to je zwyczajnie zabijają. Dlaczego nie zrobić tak że przy pewnym poziomie postać rozgniata te najsłabsze moby. Czyli zamiast omijać żuki szczury itp. Zwyczajnie po nich przechodzi bez EXP. Ile by to ułatwiło koniec ze zblokowaniem postaci po kliknięciu w mapę. Ale nie wiem czy to wgl. REALNE
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-18, 18:21   #66
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

@up akurat szczurki i żuki to przejaskrawiony przykład, bo one giną od jednego haper rago.
Ale ogólnie o słabszych mobkach mowa, żeby tarcza dotyczyła z automatu tych silniejszych - zawsze się przecież skupia na obronie przed najsilniejszym przeciwnikiem.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-18, 19:39   #67
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Nie wiem o czym piszesz !
Wybiegam myślami w przód.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-02-18, 20:42   #68
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Wybiegam myślami w przód.
Ato z mojej strony raczej więcej do tematu nie zamierzam dokładać. Napisałem to co moim zdaniem mogłoby uatrakcyjnić rozgrywkę. Czy mam racje nie wiem bo wiadomo wszystko zależy od punktu odniesienia. Ja z racji dość małego doświadczenia w grze mogę myśleć że to ją uatrakcyjni inni mogą powiedzieć no właśnie powinni powiedzieć Nie to nie zda egzaminu bo ... , niestety najczęściej jest tak jak to Selbo określił "Bzdur mniejszych i większych" choć z jego strony wyciągnąć dlaczego coś jest bzdurą. Tak jak w grze pytałem dlaczego haper nie jest zależny także od ataku broni i dopiero wtedy dostałem odpowiedź sensowną zamykającą dyskusje: "Silnik pozwala ustawić od jednej zmiennej" No ale cóż może usłyszę czy moje pomysły są w ogóle realne, a jak nie to dlaczego.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin