Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie (NowaGra)

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-02-12, 10:55   #61
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie Kowalstwo

Wprowadzę po kolei 3 zawody żeby to wyglądało przejrzyście


KOWALSTWO


Kowalstwo byłoby dostępne tylko i wyłącznie dla Rycerzy z poziomem 20.

Zawodu tego uczyliby :

Dwaj płatnerze w mieście (jeden z nich nawet poszukuje kogoś do pomocy)


Kowalstwo :


  • Umiejętność pozyskiwania metali z broni
  • Umiejętność wykuwania uzbrojenia
  • Umiejętność przetapiania rud w sztaby
  • Umiejętność ostrzenia broni
  • Umiejętność uczenia się nowych receptur


System :

Z Mosiężnego Pancerza kowal mógłby uzyskać:
  • 2-6 hartowanych stali
  • 4-7 kawałków żelaza
  • 1-3 kawałków mosiądzu

Lecz do wykonania Pancerza Wojownika który ma tyle samo pancerza i wymaga taki sam poziom doświadczania lecz dodaje 3% do ilości życia potrzebowałby :
  • 25 hartowanych stali
  • 20 kawałków żelaza
  • 15 kawałków mosiądzu

Dlatego bo :
po 1. Aby zwiększyć wartość materiałów.
po 2. Aby zwiększyć wartość obecnego już ekwipunku
po 3. Różnica pozyskiwanych a potrzebnych materiałów musi być znaczna aby uzyskać efekt "ciągłej potrzeby" na dane materiały.
po 4. Procent do ilości życia po to aby zbroja ta była znacznie lepsza niż mosiężna.

Cały Set wojownika dawałby około 12% życia więcej oraz jakiś bonus do władania broniami

Przetapianie :

Na 1 sztabę żelaza potrzeba 10 rud żelaza
Na 1 sztabę mosiądzu potrzeba 1 sztaby cynku oraz 1 sztaby żelaza

Ostrzenie broni :

Kowal potrafiłby naostrzyć sobie broń +2% do obrażeń na 2000 uderzeń broń ostrzyłby na specjalnym kamieniu pozyskiwanym z górskiego trolla

Umiejętności :

Rycerzą dodana zostałaby nowa umiejętność : Kowalstwo , poziom umiejętności w tej dziedzinie wzrastałby na różne sposoby
1. Wykonywanie początkowych misji
2. Wykonywanie przedmiotów
3. Przetapianie
4. Pozyskiwanie materiałów

Receptury :

Receptury wypadały by z Albitańczyków , Elfów , Inkwizycji , Cyklopów , Krasnoludów.
Oraz można by je kupić u trenera za punkty nauki

Inne uwagi :

  • Aby nauczyć się danej receptury potrzeba odpowiedniego poziomu doświadczenia.
  • Przedmioty wykonywane przez kowala wymagają odpowiedniego doświadczenia w kowalstwie.
  • Przedmioty wykonywane przez kowala nie wypadają z potworów to rycerze decydują o wartości - ilości ich wyrobów na rynku.
  • Kowal może wykonywać uzbrojenie z metali jak i z smoczych lusek
  • Do świata Altaronu byłoby trzeba wprowadzić wiele metali wymienie kilka przykładowych : elficka stal , cynk , mosiądz , zloto , srebro , stal , żelazo , brąz , czarna hartowana stal (pozyskiwana z Upadłego Miecza) i inne.



O jubilerstwie oraz krawiectwie później jak znajdę chwilę czasu
Attax jest nieaktywny  
Stare 28-02-12, 13:55   #62
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

pięknie! teraz modlić się do niebios (czyt. administracja xD) aby to zostało wprowadzone.
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 28-02-12, 16:55   #63
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Moje czepianie się będzie głównie natury drobiazgowej, bo taka ze mnie drobiazgowa bestia.

Cytat:
Kowalstwo :


Umiejętność pozyskiwania metali z broni
Umiejętność wykuwania uzbrojenia
Umiejętność przetapiania rud w sztaby
Umiejętność ostrzenia broni
Umiejętność uczenia się nowych receptur
Pozyskiwanie metali (przetop), przetapianie rud w sztaby (hutnictwo) to nie jest kowalstwo. Wiem, że tu może być inaczej, ale sama nazwa jednak ma jakieś znaczenie. Proponowałbym "metalurgia" czy coś takiego, bardziej z metalami, bardziej ogólnie.
+
Umiejętność uczenia się nowych receptur - takie trochę dziwnie wyglądające, tbh.

Cytat:
Z Mosiężnego Pancerza kowal mógłby uzyskać:
2-6 hartowanych stali
4-7 kawałków żelaza
1-3 kawałków mosiądzu
Mnie kole w oczy, że z mosiężnego pancerza dostajemy żelazo... ;)

Cytat:
Lecz do wykonania Pancerza Wojownika który ma tyle samo pancerza i wymaga taki sam poziom doświadczania lecz dodaje 3% do ilości życia potrzebowałby :
25 hartowanych stali
20 kawałków żelaza
15 kawałków mosiądzu
Jakiś %, bo 100% robienie itemów to imho przesada spora. Po parunastu dniach od wprowadzenia będziesz miał zalew itemów, a moim zdaniem raczej jakaś trudność i losowość powinna być, coby te itemy faktycznie miały wartość.

Cytat:
Ostrzenie broni :

Kowal potrafiłby naostrzyć sobie broń +2% do obrażeń na 2000 uderzeń broń ostrzyłby na specjalnym kamieniu pozyskiwanym z górskiego trolla
Już lepiej zrobić, aby kowal mógł wykonać osełkę, której potem może użyć każdy. Prostsze, logiczniejsze i jakoś tak bardziej ogarnięte.

Cytat:
Receptury :

Receptury wypadały by z Albitańczyków , Elfów , Inkwizycji , Cyklopów , Krasnoludów.
Oraz można by je kupić u trenera za punkty nauki
Receptury to są leków, dań czy innych rzeczy do przyrządzania. Do tworzenia prędzej dałbym "plany" lub jakieś "wzorce".
Wicked jest nieaktywny  
Stare 28-02-12, 17:30   #64
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Moim zdaniem i tak jest to świetny pomysl. Oby to znalazło sie w upade.
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 28-02-12, 21:29   #65
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Wicked

Cytat:
Pozyskiwanie metali (przetop), przetapianie rud w sztaby (hutnictwo) to nie jest kowalstwo. Wiem, że tu może być inaczej, ale sama nazwa jednak ma jakieś znaczenie. Proponowałbym "metalurgia" czy coś takiego, bardziej z metalami, bardziej ogólnie.
+
Umiejętność uczenia się nowych receptur - takie trochę dziwnie wyglądające, tbh.
Wydaje mi się że za czasów barbarzyńców nie było hut jakoś kowale sami musieli pozyskiwać metal który później obrabiali. Oraz termin metaluriga wyklucza styczność z smoczymi luskami na których mi również zależy bo co jest lepszym materiałem na lekka oraz wytrzymałą tarczę jak parę smoczych łusek.

Cytat:
Mnie kole w oczy, że z mosiężnego pancerza dostajemy żelazo...
Te materiały które mielibyśmy pozyskać pokazałem tylko przykładowo ;)


Cytat:
Jakiś %, bo 100% robienie itemów to imho przesada spora. Po parunastu dniach od wprowadzenia będziesz miał zalew itemów, a moim zdaniem raczej jakaś trudność i losowość powinna być, coby te itemy faktycznie miały wartość.
Słuszna uwaga aczkolwiek szansa powinna zależeć od poziomu kowalstwa a przedmiot który nam nie wyjdzie bedzie można ponownie przetopić lub przekuć na materiały (oczywiście z dość sporą stratą).

Cytat:
Już lepiej zrobić, aby kowal mógł wykonać osełkę, której potem może użyć każdy. Prostsze, logiczniejsze i jakoś tak bardziej ogarnięte.
Można i nazywać to osełką byle by robić ja z np prochów wampira itp No a używać raczej bedzie jej rycerz bo mag nie naostrzy sobie różdżki :P no nie?

Cytat:
Receptury to są leków, dań czy innych rzeczy do przyrządzania. Do tworzenia prędzej dałbym "plany" lub jakieś "wzorce".
Plany - bardzo dobra nazwa.

Postaram się jeszcze dziś napisać coś o jubilerstwie czy tez krawiectwie, pozdrawiam.

Tak na przyszłość wszystkie nazwy, liczby podaje dla przykładu to jak wy to nazwiecie to już nie moja sprawa ( o ile ten pomysl ma szanse na byt)
Attax jest nieaktywny  
Stare 28-02-12, 22:55   #66
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie Jublierstwo

Nazwy oraz Liczby wymienione w tym temacie mogą się zmienić



JUBILERSTWO


Jubilerstwo byłoby tylko dla Zwiadowców z poziomem 20.

Zawodu tego uczyłby :

Jakub - miejscowy jubiler

Jubilerstwo :
  • Umiejętność tworzenia obecnych pierścieni oraz amuletów
  • Umiejętność tworzenia nowych pierścieni oraz amuletów.
  • Umiejętność wytwarzania bransolet
  • Umiejętność poznawania nowych planów
  • Umiejętność pozyskiwania wyjątkowych kamieni szlachetnych

System :

Przy użyciu odpowiednich kamieni szlachetnych lub pereł oraz przy użyciu odpowiedniej "formy" pierścienia, amuletu czy tez bransolety jubiler potrafi wykonać dla siebie jak i dla innych dany przedmiot.

Umiejętność tworzenia obecnych pierścieni :

Aby wykonać Pierścień Magicznej Tarczy potrzebujemy :
  • Poziom Doświadczenia - 50
  • Poziom Jubilerstwa - 35

Materiały :
  • Cynkowa forma pierścienia odlana wcześniej przez kowala.
  • 10 sztuk szafirów
  • 7 sztuk szmaragdów

Szansa na wykonanie pierścienia na poziomie 50 przy umiejętności 35 w Jubilerstwie : 51%

Umiejętność tworzenia nowych Pierścieni oraz Amuletów :

Aby wykonać Miękki Pierścień który zwiększa nam ilość udźwigu bohatera o 10% przez 20 minut potrzeba:
  • Poziom Doświadczenia : 65
  • Poziom Jubilerstwa : 50

Materiały :
  • Miedzianą formę przygotowaną wcześniej przez kowala
  • 20 sztuk diamentów
  • 15 sztuk rubinów
  • 6 sztuk ametystów

Szansa na wykonanie tego pierścienia na poziomie 65 przy umiejętności 50 w Jubilerstwie : 51%

Umiejętność wytwarzania bransolet :

Tak samo jak w przypadku pierścieni, czy też amuletów. Przy odpowiedniej ilości kamieni szlachetnych Jubiler stworzy nam przykładową bransoletę :

Aby wykonać Bransoletę Ognia która wzmacnia nasze obrażenia od ognia o +50 do uderzenia ma 1000 ładunków potrzeba :
  • Poziom Doświadczenia: 100
  • Poziom Jubilerstwa : 75

Materiały :
  • Złotą formę bransolety przygotowaną wcześniej przez kowala.
  • 40 sztuk rubinów
  • 6 klejnotów specjalnych
  • 10 białych pereł

Szansa na wykonanie tej bransolety na poziomie 100 przy umiejętności 75 w Jubilerstwie : 51%

Dlaczego tak to widzę :
  • Procent wykonania przedmiotu rósłby wraz z poziomem doświadczenia oraz umiejętnością w sztuce Jubilerstwa. Pierścienie które robiliśmy na 25 poziomie nie stanowiły by problemu na poziomie 90 gdyż szansa na jego wykonanie wzrosłaby o 35-40% sugeruję 1% na 3lvle doświadczenia lub 1% na 2lvle w Jubilerstwie

Umiejętność poznawania nowych planów :

Plany wypadały by z Elfów , Inkwizycji , Kapłanów , Krasnoludów, Mnichów oraz Czarnoksiężników
Oraz można by je kupić u trenera za punkty nauki

Umiejętność pozyskiwania wyjątkowych specjalnych kamieni szlachetnych :

Jak wiadomo w świecie Altaronu istnieją duże klejnoty jubiler po odpowiednim szkoleniu potrafi wytworzyć z nich odpowiednie klejnoty specjalne oczywiście nie za każdym razem mu się to uda. Klejnoty Specjalne potrzebne są do wykonania najlepszych wyrobów jubilerskich.

Inne uwagi :

  • Aby nauczyć się danego planu wykonania przedmiotu trzeba spełnić posiadać odpowiedni poziom doświadczenia i umiejętności w jubilerstwie
  • Przedmioty wykonywane przez Jubilera nie wypadają z potworów to zwiadowcy decydują o wartości - ilości ich wyrobów na rynku.
  • W świecie Altaronu musiałby by się pojawić odpowiednie formy oraz nowe klejnoty specjalne ja to widzę jako po prostu "kolorowe diamenty"

Ostatnio edytowane przez Attax ; 29-02-12 o 00:41
Attax jest nieaktywny  
Stare 28-02-12, 23:44   #67
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

No to się nazywa porządne opisanie i przedstawienie swojego pomysłu. Podoba mi się.
Tron jest nieaktywny  
Stare 29-02-12, 06:36   #68
dawid2910
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 44
Domyślnie

http://wow.crafterstome.com/recipes/blacksmithing.html
http://wow-space.info/menu/postac/pr.../jewelcrafting
http://wow.battlenet.pl/portal/wow/5...wo_Mining.html
Zeby nie było kazdy widzi przyszłosc tej gry nieco inaczej ja nie chce czegos co było juz w innej grze i tam jest to dobrze dopracowane. Jesli bede chciał czegos takiego zagram w wowa. Niedługo ktos wyskoczy z pomysłem robienia petów z rappelz http://pl.rappelz.wikia.com/wiki/Bestie szczrze mowiac tam tez zrobili kawał dobrej roboty ale nie czegos takiego szukałem gdy znalazłem Altaron. Z Tymi pierwszymi linkami nie bede sie rozdrabniał ale moge poszukac reszty.
dawid2910 jest nieaktywny  
Stare 29-02-12, 09:15   #69
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał dawid2910 Zobacz post
http://wow.crafterstome.com/recipes/blacksmithing.html
http://wow-space.info/menu/postac/pr.../jewelcrafting
http://wow.battlenet.pl/portal/wow/5...wo_Mining.html
Zeby nie było kazdy widzi przyszłosc tej gry nieco inaczej ja nie chce czegos co było juz w innej grze i tam jest to dobrze dopracowane. Jesli bede chciał czegos takiego zagram w wowa. Niedługo ktos wyskoczy z pomysłem robienia petów z rappelz http://pl.rappelz.wikia.com/wiki/Bestie szczrze mowiac tam tez zrobili kawał dobrej roboty ale nie czegos takiego szukałem gdy znalazłem Altaron. Z Tymi pierwszymi linkami nie bede sie rozdrabniał ale moge poszukac reszty.
Ty jestes jakis inny. Jak niby innaczej zaprezentowac kowalstwo co mam napisac ze zbroje i tarcze robi sie z lisci i klocków lego? Tu piszesz ze pomysly do bani itp ktos tam zaproponowal mining , mounty(ktore sa z wowa) a ty twierdzisz ze to zajebisty pomysl. Kazdy wie co o tym sadzisz juz masz tu kilka postów o tym samym mam nadzieje ze moja praca ktora poswiecilem na wymyslenie , napisanie tego w rzetelny sposob nie pojdzie na marne przez jakiegos Analogsa aha Alchemie tez wywal bo to wow a kostka alchemika to kostka horadrimow z diablo. Wez ogarnij.
ps. Idz wprowadzać dalej ACTA bo masz lagi.

Ostatnio edytowane przez Attax ; 29-02-12 o 09:24
Attax jest nieaktywny  
Stare 29-02-12, 10:59   #70
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

analogs twoje argumenty nie są zbyt mocne, a w ten sposób demotywujesz tylko innych.
jasiek50 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin