Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-09-18, 17:53   #21
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Happyde Zobacz post
Tzn mnie chodziło o to, że gracz patrząc na tę tabelkę, w końcu będzie wiedział kim chce grać. Tabelka która jest teraz, jest dla starych graczy, którzy wiedzą, jak grać mimo jakby mięli wszystko po 100%. A ta tabelka, pokazuje jaka subprofesja za co odpowiada (no załóżmy, że można się domyślać).
Okej. Czy tabelka wyżej nie pokazuje tych różnic w profesjach wyraźniej?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-09-18, 18:24   #22
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

Moim zdaniem właśnie tabelka nad którą obecnie prowdzi się dyskusja bardzo dobrze i dużo wyraźniej zaznacza różnice pomiędzy profesjami. W poprzedniej 5% tu tu tu i w sumie dalej nie było wiadomo o co chodzi. Dość porządnie to teraz wygląda. Duży +
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-09-18, 18:40   #23
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

go selbo

pieczątka ceo

gogoo
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-09-18, 20:46   #24
Waka
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 43
Domyślnie

Ja powiem że zgodzę sie że można zmienić punkowe nekro o 5% w doł w mojej tabelce, ale co do twojej uwagi Catthon to przypominam ci że nekro ele to najbardziej ofensywne połącznie profek. Jako jedyny nie ma żadnego bonusu def czy to do potek czy lecznia. Co do mniejszego obszarowego dmg duch ele od nekro ele tak powinno być bo nekro ele nie ma żadnego leczenia więc chyba naturalne że bije więcej bo jeżeli nie to jaki jest sens nekro ele np u woja?
Waka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-09-18, 21:40   #25
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Waka Zobacz post
Ja powiem że zgodzę sie że można zmienić punkowe nekro o 5% w doł w mojej tabelce, ale co do twojej uwagi Catthon to przypominam ci że nekro ele to najbardziej ofensywne połącznie profek. Jako jedyny nie ma żadnego bonusu def czy to do potek czy lecznia. Co do mniejszego obszarowego dmg duch ele od nekro ele tak powinno być bo nekro ele nie ma żadnego leczenia więc chyba naturalne że bije więcej bo jeżeli nie to jaki jest sens nekro ele np u woja?
Liczyłem na Twoją wypowiedź.
U podstaw budowy subek były pewne założenia, które powinniśmy podtrzymać

Nekro ele - wcale nie jest w zamyśle najbardziej ofensywne połączenie profek. To ofensywna postać do pvp, połączona z dobrą postacią do PVE. Największy dmg jako "specjalista" powinien mieć z mroku, a potem duże dmg z żywiołu. Do tego może mieć bonus do dmg z żywiołu i mroku obszarowego, ale obszarowe walki z żywiołu nie mogą być domeną nekromanty, który ma też bonus do punktowego. Nekro ele woj to z jednej strony dobre czary, z drugiej strony godna postać do pvp i gry 2h. No i ma wyssanie życia zdaje się.

Nekro alchemik - to jest najbardziej ofensywne połączenie. Największy bonus do dmg (z mroku) i niewielki buff do punktowego dmg (żywioł). Do tego naturalnie mocny czar ofensywny.

Domyślnie, ataki obszarowe mają być domeną elementalisty. Najlepiej powinien się spisywać w nich "pusty" ementalista lub ele-alchemik. W dalszej kolejności duchowny. Nekromanci posiadają bonus do dmg punktowego, więc powinni mieć ograniczenia w bonusach do dmg obszarowego.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-09-18, 23:19   #26
Waka
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 43
Domyślnie

Dla mnie troche inaczej podchodzimy do problemu ja przez ofensywne/defensywne mam na myśli sposoby działania postaci bez rozgarniania na obszarowe/punktowe czy pvp/pve.
Dla mnie fakt że nekro ele nie ma żadnego bonusu do uzupełniania hp/many (patrz leczenie i poty) staję się najbardziej ofensywną a zarazem najmniej bezpieczną klasą.

Jadąc dalej to nie wiem skąd wymyśliłeś że w założeniu najwiecj z żywiołow powinien bić czysty ele lub ele alch potem duch ele a potem nekro ele.
Jest prawie całkowicie na odwrót bo nekro w zalożeniu miał być postacią zwiększajacą siły ofensywne a duch siły defensywne.
Zobacz sobie jakiekoliwek poprzednie tabelki duch ele bił najmniej z połączeń ele bo....ma najwiekszy bonus defensywny czyli za swoją twardość płaci najmniejszym dmg logiczne.

Nie musimy wracać do czasów tabelek z 144%, ale wydaję mi się że te 15/20% jest należyte by te profy miały znaczenie i by było widać kto kim jest.
Waka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-18, 00:24   #27
wujtom321
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 8
Domyślnie

Obrazenia obszarowe sa domyslnie wieksze od obrazen punktowych? Kaleczy to postacie bijace punktowo a zmienia chyba obrazenia zadawanych przez magow i odes rago rycka. I w porownaniu ducha ela i nekro elo nie ma wyraznej roznicy dmg w obrazeniach obszarowych. Nawet duchowny robi wieksze a w zalozeniu nekro ele ma robic wiekszy dmg
wujtom321 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-18, 10:04   #28
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Waka Zobacz post
Dla mnie troche inaczej podchodzimy do problemu ja przez ofensywne/defensywne mam na myśli sposoby działania postaci bez rozgarniania na obszarowe/punktowe czy pvp/pve.
Dla mnie fakt że nekro ele nie ma żadnego bonusu do uzupełniania hp/many (patrz leczenie i poty) staję się najbardziej ofensywną a zarazem najmniej bezpieczną klasą.

Jadąc dalej to nie wiem skąd wymyśliłeś że w założeniu najwiecj z żywiołow powinien bić czysty ele lub ele alch potem duch ele a potem nekro ele.
Jest prawie całkowicie na odwrót bo nekro w zalożeniu miał być postacią zwiększajacą siły ofensywne a duch siły defensywne.
Zobacz sobie jakiekoliwek poprzednie tabelki duch ele bił najmniej z połączeń ele bo....ma najwiekszy bonus defensywny czyli za swoją twardość płaci najmniejszym dmg logiczne.

Nie musimy wracać do czasów tabelek z 144%, ale wydaję mi się że te 15/20% jest należyte by te profy miały znaczenie i by było widać kto kim jest.
Cytat:
Napisał wujtom321 Zobacz post
Obrazenia obszarowe sa domyslnie wieksze od obrazen punktowych? Kaleczy to postacie bijace punktowo a zmienia chyba obrazenia zadawanych przez magow i odes rago rycka. I w porownaniu ducha ela i nekro elo nie ma wyraznej roznicy dmg w obrazeniach obszarowych. Nawet duchowny robi wieksze a w zalozeniu nekro ele ma robic wiekszy dmg

Te założenia o których mówię pojawiły się zdaje się przy projektowaniu pierwszych tabelek. Wiem, że na przestrzeni lat to się zmieniało (pewnie razem ze zmianami w silniku), ale formuły które tworzą tabelkę teraz są stworzone pod ten system i widać to chociażby po tej tabelce, która obecnie istnieje.

Jak dla mnie są najbardziej logicznym wytłumaczeniem tego czym powinna się wyróżniać dana subprofesja i powinniśmy się ich trzymać. Uważam też, że część osób kierowało się tymi założeniami wybierając subprofesje i nie powinno się ich zmieniać w trakcie. To co opiszę poniżej to generalnie wynik śledzenia zmian które występowały na serwerach, tworzenia wizualizacji tabelki do FAQ oraz wałkowania tego tematu za każdym razem z nowymi graczami na pomocy.

Nekromanta solo i alchemik ma tylko czary nekro, które są najbardziej śmiercionośne. Ma mieć największy dmg z mroku i być typowym DPSem.
  • a) dedykowana formuła dla mroku nekromanty
  • b) dedykowana formuła na obrażenia punktowe

Nekromanta elementalista Nekro elementalista dostaje czary i zdolności elementalisty. Dlatego odbiera mu się bonus do dmg punktowego nekromanty, na rzecz bonusu do dmg żywiołowego (zarówno punktowego, jak i obszarowego. To nadal typowy DPS, ale ze zdolnościami AOE (mniej śmiercionośnymi w walce 1v1 - pvp - ale bardziej śmiercionośnymi w PVE).
  • a) dedykowana formuła dla mroku nekromanty
  • b) formuła dla żywiołów
  • c) tracą bonus elementalisty do ataków AOE ze względu na bonus do ataku punktowego

Elementalista solo i alchemik to subprofesja mająca dostęp tylko do czarów żywiołowych. Dedykowana raczej walce PVE, ze względu na niższy DPS w 1 cel i brak zdolności leczenia. Ma jednak największe zdolności w PVE, ze względu na zdolność efektywnej walki z pojedynczym targetem i AOE.
  • a) formuła dla ataków AOE, dla wszystkich elementalistów oprócz nekromanty
  • b) formuła dla żywiołów

Duchowny solo i alchemik Subprofesja dedykowana leczeniu, mająca też znaczny dmg ze świętości. Alchemik dodatkowo wzmacnia duchownego, który może leczyć mniejszym kosztem. Dedykowałbym tę kombinację osobom chcącym expić w drużynie i być typowym healerem.
  • a) bonus do leczenia
  • b) bonus do dmg od świętości
  • c) ja dodałbym tej subprofesji zdolność lepszego leczenia niż w połączeniu z alchemikiem, ale tego założenia nie było i teraz nie będzie.

Elementalista duchowny - Subprofesja dedykowana leczeniu, która dodatkowo ma zdolności elementalisty (w tym bonus do dmg obszarowego. Co ciekawe, zdolność elementalisty wzmacnia zdolności leczenia obszarowego. To dobre rozwiązanie dla kogoś, kto chce leczyć, ale do tego expić solo.
  • a) bonus do leczenia
  • b) bonus do dmg od świętości
  • c) bonus do dmg obszarowego dla wszystkich elementalistów oprócz nekromanty
  • d) dedykowany bonus duchownego-elementalisty dla dmg od żywiołów

Dodatkowo subprofesje "solo", czyli niebędące kombinacją duchownego, nekromanty i elementalisty, nie gwarantują żadnych dodatkowych czarów (koszt alternatywny), ale za to zachowuje pełnię zdolności pierwszej subprofesji. Mają jednak możliwość korzystania ze zdolności alchemika, która gwarantuje lepsze wykorzystanie mikstur i możliwość ich wytwarzania.
  • a) możliwość doboru subprofesji alchemika, która pozwala zachować wszystkie bonusy pierwszej subprofesji i dodatkowo daje zdolność lepszego wykorzystania mikstur (gra bardziej ekonomiczna)

Mała aktualizacja tabeli:
Ukryty tekst:
Robiąc powyższe podsumowanie, z którego powinienem kiedyś chyba skonstruować poradnik, przy okazji poprawiłem jeszcze jedną nieszczęsna formułę w tabelce - zdolność leczenia obszarowego ducha ele jest lepsza, niż samego ducha ze względu na bonus do czarów obszarowych.

Tabela:


Zainteresowanym zalecam przeczytanie jeszcze poradnika ZAO, który nie jest w 100% aktualny, ale pokazuje mniej więcej podobne założenia, które opisuje mój post. Czyli nie wyssałem ich z palca.
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20287

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 06-09-18 o 10:09
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-18, 13:00   #29
Waka
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 43
Domyślnie

Nadal się nie zgadzam z tym dla nekro ele:

c) tracą bonus elementalisty do ataków AOE ze względu na bonus do ataku punktowego

to czemu nie ma tego dla ducha ele:

1) tracą bonus elementalisty do ataków aoe ze względu na bonus do leczenia...

Wydaję mi się że masz jakąś wewnetrzną awersje do nekro ele bo zauważ że z całego twojego wypisu tylko te połącznie ma jakiś minus. (zacytowany na góże)

Powiedz mi gdzie tu logika duch ele nigdy nie bił wiecej niz nekro ele. BO ma bonus do leczenia nie wiem gdzie tu jest jakaś zagwostka.

I tak uważam że duch ele ma najlepiej w mojej tabelce bo pomimo wszystkich bonusów defensywnych i tak ma tyle samo dmg ze świetosci co nekro z mroku (obszarowo).

Ostatnio edytowane przez Waka ; 06-09-18 o 13:09
Waka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-09-18, 13:18   #30
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Waka Zobacz post
Nadal się nie zgadzam z tym dla nekro ele:

c) tracą bonus elementalisty do ataków AOE ze względu na bonus do ataku punktowego

to czemu nie ma tego dla ducha ele:

1) tracą bonus elementalisty do ataków aoe ze względu na bonus do leczenia...

Powiedz mi gdzie tu logika duch ele nigdy nie bił wiecej niz nekro ele. BO ma bonus do leczenia nie wiem gdzie tu jest jakaś zagwostka.

I tak uważam że duch ele ma najlepiej w mojej tabelce bo pomimo wszystkich bonusów defensywnych i tak ma tyle samo dmg ze świetosci co nekro z mroku (obszarowo).
Poniżej masz zależności:
nekromanta lub duchowny
bonus do ataku punktowego lub bonus do ataku obszarowego
najlepsze czary na dmg lub najlepsze czary leczące

Cytat:
1) tracą bonus elementalisty do ataków aoe ze względu na bonus do leczenia...
Tego po prostu nie ma obecnie w formułach, więc nie da się zrobić. Nie ja je wymyślałem, ja mogę tylko zasugerować zmianę wartości. Mógłbym się jednak zgodzić z tym założeniem. Na pewno nie podoba mi się, że duch ele leczy lepiej obszarowo niż duch alchemik.

Nie mów, że nekro zawsze bił najlepiej z obszaru. Nekro bił najlepiej z obszaru od mroku, dodatkowo ma najlepsze czary ofensywne obszarowe z mroku (największy DMG). Czyli spełnia się jego rola najlepszego dmg dealera. Jak zmienimy mu ten dmg na 15% (od żywiołów), to będzie bił tyle co z mroku. Na dodatek będzie miał większą przewagę nad nekro alchemikiem.

Duch nie jest stworzony do zadawania największych obrażeń, dlatego nie ma dobrych czarów ofensywnych ze świętości. Co z tego, że ma +115% od światła z obszaru, skoro niespecjalnie się z taką obszarówką expi (oprócz ryca ducha).

W tej chwili rozmawiamy o 5% różnicy między nekro ele a duchem ele.
Możemy spróbować obniżyć dmg obszarowy ducha ele z żywiołów, jeśli uważasz, że to potrzebne.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:33.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin