Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-02-22, 16:45   #1
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie Balans Postaci

Nie wypowiem się do końca obiektywnie i precyzyjnie to temat bardziej na wywołanie dyskusji bo coś jest nie tak.
Niech każdy powie jak to widzi ja opowiem z punktu widzenia Wojownika Duchownego Elementalisty.

Obecnie postać okazuje się być zupełnie bezużyteczna i beznadziejna.
Leczenie na 24 mlvl miałem w granicach 320-380 po wydaniu w granicach 120 PN ( nie liczyłem dokładnie) na 28 mlv leczenie skoczyło na 360-420.
Potki mocy dodają około 140-160 many przy ponad 1200 max many to jest spam w klawisz many.
Bez odes rago i hoxe alp ta postać nie istnieje.
Uderzenie z ręki w granicach 80-360 (nie licząc kryta)
Hoxe alp za 50 many przeważnie trochę mocniej jak uderzenie ręką.
finto za 250 many około 500-510 HIT to jakaś kpina. Może trzeba by zwiększyć szanse na krytyka z tego czaru albo coś bo to jest zupełnie nieopłacalny czar.
Kolejny to Podwójny cios. Wiele bardziej opłaca się rzucić hoxe alp za 50 jak dać podwójny czar za 80 many.

Może by dorzucić czar powiedzmy Szarża (coś na kształt Berserka u Necro) zmniejszający obronę podnoszący atak żeby można było coś od czasu do czasu solo zabić ?

Miałem okazję bić Kiklopiego. Co z tego że praktycznie nie nie dotykał jak biłem go całe 4 minuty kombinując co by tu jeszcze uzyć żeby chociaż odrobinę przyśpieszyć.

Dobrze każdy mówi no dobrze ale to postać do TH i jest najbardziej TANK w grze. Ok może i jest jak już cudem uzbiera jakieś przyzwoite eq. Wrzuci mnóstwo PN we wszystko.
PN potrzebne do Magia (mnóstwo PN żeby wgl sie coś leczyć) / Siła / 1h i Obrona. Czyli mamy 4 pozycje do rozdania PN. Inne profesje max w 3 pozycje.

Tylko po co taki tank jak zwiadowca powyżej 120 levela juz może biegać większość potworów w grze rzucając krzaki i chowając się za nimi blokuje swobodnie a jak dostanie strzała to leczenie z czaru powyżej 1000.

Może ta postać z czasem jest dobra może jest dobra do TH (jak jest z kim chodzić) dla mnie to taka trochę śmieciowa postać. Gram nią i cóż raczej się to już na sezonie nie zmieni ale straszna męczarnia.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-02-22, 18:02   #2
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

+1
Idąc logiką "to postać do TH" to mag nekro nie powinien mieć hape tawisa bo to shooter do TH a nie postać do solo ekspa.

Imo rycek 1h jako tarczownik, tank powinien móc efektywnie ekspić na jakichś respach na których inni nie wyrabiają przez niską obrone. A niski dmg rekompensować tym że może brać wiecej wrogów "na klate".
Niestety to działa tak średnio, bo zarówno ostatecznie najlepszą obroną jest atak, zwłaszcza jeśli jest połączony z efektywnym leczeniem które late game jest chyba najważniejszą formą obrony.

Mag walczy na dystans, jest obecnie najszybszą klasą w Altaronie, ma największy dmg aoe/single a do tego dostaje za darmo leczenie - bo jego główny, jedyny skill zwiększa również leczenie. W Tibii to było jakoś zbalansowane, uh skalował sie z lvlem. Altaron od dawna faworyzuje magów. Choć prawda do 100 lvla troche ciężko się nimi gra, głownie w pvp. W pve jest ciężko tylko do wbicia pela aluk.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-02-22, 18:22   #3
hiwra
 
Zarejestrowany: Lip 2018
Postów: 1
Domyślnie

I proponuje jeszcze zrobić DMG zależy od poziomu i czary żeby się wszystkie w miarę skalowały a nie połowa jest useless ...
hiwra jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-02-22, 18:30   #4
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Moim zdaniem Altaron ma PN w alternatywie do tibijskiego skalowania sie z lvlem. Po prostu skille troche zbyt szybko nabierają mocy, a później na wyższych poziomach umiejętności dają zbyt mało.
Ale najważniejsze moim zdaniem myśląc o "Kogarskich" poziomach postaci (czyli 300-400 lvle) to najwiekszym problemem jest skalowanie sie leczenia. Imo czary i uhy powinny mieć współczynnik leczenia od max hp, jak gdzieś wspominałem żeby np. mag nie był zbyt stratyny takie formuły mogły by zawierać dwa składniki, leczenia podstawowego które by uwzględniało głownie mlvl, oraz drugi składnik uwzględniający %max hp.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-02-22, 20:59   #5
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Mag i Zwiad bez problemu przy normalnym expie są w stanie odleczyć się czarem. Ryc Duch Ele żeby zrobić sensowny exp/h musi brać całą klatę na tym poziomie powiedzmy Mysmenii i musi robić spam odes rago, leczenie, leczenie, i w międzyczasie spam w potiony i czasem dołożyć UH bo nie jest w stanie odleczyć się czarem. Jak bierze mniej i chce wyjść na + na respie to cięzko przekroczyć 600k/h a w tym samym czasie Zwiadowca robi na luzie 1,5mln/h lecząc się samym czarem i jak ma fart to targa konkretnego loota, a rycek nosi mosiężne nogawice albo zaibatsu.
Jak nie gra w TH to jest zmuszony zdobyć jakieś środki i liczyć że ktoś łaskawie zechce mu coś sprzedać bo zlootowanie czegoś bitewnego jest dla niego poza zasięgiem. Mag czy zwiad na tym samym poziomie może już solo targać loot mocno pożądany na Handlu.
Ja mówię postać może być dobra pod TH i tu np super rozwiązaniem jest CAIN który wzmacnia drużynę i takie czary powinien mieć każdy po to żeby każda profesja dawała coś od siebie druzynie, ale każda postać powinna byc grywalna solo, żeby sobie usiąść i w miarę przyjemnie polatać samemu bo niestety ludzi nie ma w niej aż tyle żeby zawsze mając czas na gre dało się zagrać w TH.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-22, 00:18   #6
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Mag i Zwiad bez problemu przy normalnym expie są w stanie odleczyć się czarem. Ryc Duch Ele żeby zrobić sensowny exp/h musi brać całą klatę na tym poziomie powiedzmy Mysmenii i musi robić spam odes rago, leczenie, leczenie, i w międzyczasie spam w potiony i czasem dołożyć UH bo nie jest w stanie odleczyć się czarem. Jak bierze mniej i chce wyjść na + na respie to cięzko przekroczyć 600k/h a w tym samym czasie Zwiadowca robi na luzie 1,5mln/h lecząc się samym czarem i jak ma fart to targa konkretnego loota, a rycek nosi mosiężne nogawice albo zaibatsu.
Jak nie gra w TH to jest zmuszony zdobyć jakieś środki i liczyć że ktoś łaskawie zechce mu coś sprzedać bo zlootowanie czegoś bitewnego jest dla niego poza zasięgiem. Mag czy zwiad na tym samym poziomie może już solo targać loot mocno pożądany na Handlu.
Ja mówię postać może być dobra pod TH i tu np super rozwiązaniem jest CAIN który wzmacnia drużynę i takie czary powinien mieć każdy po to żeby każda profesja dawała coś od siebie druzynie, ale każda postać powinna byc grywalna solo, żeby sobie usiąść i w miarę przyjemnie polatać samemu bo niestety ludzi nie ma w niej aż tyle żeby zawsze mając czas na gre dało się zagrać w TH.
Nie chce mi się tłumaczyć Ci całej mechaniki gry od początku, ale w dużym skrócie:
-źle dobrałeś postać pod swój styl gry (solo)
- nie umiesz expic solo bo jak piszesz problemem jest dla ciebie strata potionów, czyli boisz się zaryzykować jakikolwiek waste.
- nie masz zbyt wielkiego pojęcia o innych profesjach:
a) każda profesja wnosi co innego do drużyny, zwiad kryta, magowie aury, woj caina
b) jaki najwyższy poziom osiągnąłeś magiem/zwiadem, skoro masz taką wiedzę?
- twoja profesja solo wyciąga większy exp niż zwiad na twoim poziomie.
- postacie necro mają dużo gorsze leczenie ale nadrabiają innymi plusami w postaci dmg.
- masz najbardziej tankowną postać, więc sumarycznie twoje leczenie jest lepsze niż zwiada, który ma połowę mniejszą redukcję.
- nie używasz na expie podstawowych czarów redukujących hity como lefa/ kostelnaar.

Moje zalecenie:
Zagraj na przyszłym service globalnym zwiadowcą duchownym, bo to najlepsza postać do gry solo, wykręca średnie expy, ale jest najprostsza do gry solo, przez dobre leczenie. Ale jestem pewny, że po kilku tygodniach będzie Ci przeszkadzać jego słaba redukcja i napiszesz post o buffie zwiadowcy.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-22, 09:45   #7
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
Nie chce mi się tłumaczyć Ci całej mechaniki gry od początku, ale w dużym skrócie:
-źle dobrałeś postać pod swój styl gry (solo)
- nie umiesz expic solo bo jak piszesz problemem jest dla ciebie strata potionów, czyli boisz się zaryzykować jakikolwiek waste.
- nie masz zbyt wielkiego pojęcia o innych profesjach:
a) każda profesja wnosi co innego do drużyny, zwiad kryta, magowie aury, woj caina
b) jaki najwyższy poziom osiągnąłeś magiem/zwiadem, skoro masz taką wiedzę?
- twoja profesja solo wyciąga większy exp niż zwiad na twoim poziomie.
- postacie necro mają dużo gorsze leczenie ale nadrabiają innymi plusami w postaci dmg.
- masz najbardziej tankowną postać, więc sumarycznie twoje leczenie jest lepsze niż zwiada, który ma połowę mniejszą redukcję.
- nie używasz na expie podstawowych czarów redukujących hity como lefa/ kostelnaar.
Jak na wstępie napisałem Nie mam pojęcia o innych profesjach opieram się na tym co mówią osoby z którymi rozmawiam.
Co do"- nie umiesz expic solo bo jak piszesz problemem jest dla ciebie strata"
Tu bardziej chodzi o znajomość respów niz umiejętności. Niestety w tej grze jak ktoś czegoś nie powie nie doradzi to nie wiesz nic. Niestety tych doradców jest mało.

Co do "- twoja profesja solo wyciąga większy exp niż zwiad na twoim poziomie."
Ciekawe jak i gdzie i na jakim poziomie.

Co do "- nie używasz na expie podstawowych czarów redukujących hity como lefa/ kostelnaar"
Używam como lefa. Kostelnaar sporadycznie bo trwa zbyt krótko i ciężko o nim pamietać spamując potiony many czary ofensywne i leczenie. To jest najciekawsze że Rycerz bije głównie czarami. To jest chore że mają skile 150+ Broń 50+ Ataku postać uderza bardzo często w granicy 150-200 a z czaru i 350.
Finto niby największa broń tego rycerza zadaje cios za 500 przy koszcie 250 many (2x mikstura mocy za taki HIT)
Problemem jest to że TY wypowiadasz się z punktu widzenia Eksperta mającego dostęp do danych z początku gry i kolejno z czasów jej rozwoju, a ja z punktu widzenia osoby uczącej się gry bez dostępu do tych danych. Nie znam mechanik nie są one nigdzie opisane. Wiem jedno że postać bije niesamowicie słabo. Każda postać powinna być grywalna solo. Czary powinny działać poprawnie (FINTO) niestety mimo uwag nikt nie zwraca na to uwagi. Ta postać została zaniedbana przez lata usprawnień innych postaci.
Nikt nie mówi żeby zrobić z tej postaci nagle super ofensywną bron z zachowaniem jej tankowności, ale dlaczego nie uatrakcyjnić jej rozgrywki mogąc przesunąć balans w kierunku ofensywnym? Jak pisałem czar który obniża obrone a zwiększa możliwości ofensywne tak żeby ta postać miała dostep do innych respów. Tak żeby była zwyczajnie ciekawsza.

Pytanie kiedy Ty ostatnio grałeś Rycem Duchownym Ele 1h że wypowiadasz się iż jest wszystko w porządku.
NIE NIE JEST !!!



Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
Moje zalecenie:
Zagraj na przyszłym service globalnym zwiadowcą duchownym...
Moje zalecenie:
Zagraj na przyszłym service globalnym rycerzem duchownym elementalista 1h...
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-22, 10:02   #8
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maru123 Zobacz post
a) każda profesja wnosi co innego do drużyny, zwiad kryta, magowie aury, woj caina


Poprawka!
Zwiadowca nie wnosi nic do party poza zbieraniem dropa, kryta to sam sobie może nałożyć i to jeszcze limitowanego do 5%.

Wojownik tylko duchowny ma caina.


A co do tematu, no to Zetix, dopóki nie będziesz mieć całego bitewnego/smoczego zestawu to nie dziw się, że będzie trudno. Dopiero one pozwalają Ci efektywnie biegać na mobach typu mysmenia/umarły mnich/opat.

Ogólnie to chyba każdy wie, że rycerz 1h pod względem obrażeń to ściek, przy broni z obrażeniami = 57 zadaje obrażenia rzędu 250-400 (168 1h 200 siły na pełnym odpale).
I to jest coś za coś, wybrałem to wiedząc, że będę skazany na expienie tylko i wyłącznie w TH bo solo zrobię może 1/3 tego co w drużynie.

Jak chcesz coś poprawić w swojej grze to musisz zmienić się na 2h albo zacząć skillować zręczność pod duala, inaczej nigdy nie zobaczysz hitów rzędu 600-700 (duże obrażenia co? xD).

A Szui nie słuchaj, lubi gadać jak to mag jest bardziej tankowny od jego rycka nekro ele 2h a potem pisać, że wszystko jest OK knight jest dobry.
Knight nigdy już nie będzie dobry bo jak ktoś wbija wysoki poziom magiem i zaczyna chodzić na spoty gdzie rycerz sobie radził to nagle padają nerfy na te spoty.
Buff 50% do hp mobów obszedł się echem, zwiadowca dostał buffa na kryta do 15%, mag zawsze miał pojebane obrażenia AOE, a knightowi znerfili duala i dodali pancerze do mobów, których rycerz nie omija.

I tak się toczy karuzela spierdolenia.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-22, 11:42   #9
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

@Rahilux tylko że late game mag i tak z Tobą nie chętnie pójdzie na TH bo więcej ekspi solo xD
Poza tym tak jak mówiłem, tarcza powinna też coś dawać do single playera, a nie tylko do TH.
Tak patrząc to typowe DPSy powinny analogicznie nie dawać rady kręcić +/- większych cyfr, tak samo jak rycerz 1h.
Catthon wam wszystkim umysły pozatruwał.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-22, 12:49   #10
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
A co do tematu, no to Zetix, dopóki nie będziesz mieć całego bitewnego/smoczego zestawu to nie dziw się, że będzie trudno. Dopiero one pozwalają Ci efektywnie biegać na mobach typu mysmenia/umarły mnich/opat.

Ogólnie to chyba każdy wie, że rycerz 1h pod względem obrażeń to ściek, przy broni z obrażeniami = 57 zadaje obrażenia rzędu 250-400 (168 1h 200 siły na pełnym odpale).
I to jest coś za coś, wybrałem to wiedząc, że będę skazany na expienie tylko i wyłącznie w TH bo solo zrobię może 1/3 tego co w drużynie.

Jak chcesz coś poprawić w swojej grze to musisz zmienić się na 2h albo zacząć skillować zręczność pod duala, inaczej nigdy nie zobaczysz hitów rzędu 600-700 (duże obrażenia co? xD). ....a knightowi znerfili duala i dodali pancerze do mobów, których rycerz nie omija.

I tak się toczy karuzela spierdolenia.
Pisałem o tym że zestawy są za trudne do zdobycia bo Magowie i Zwiady wolą sprzedać loot do Urbana jak dac oferte na Handlu. Niestety.

Rozstrzał Hitów jest zbyt duży. Nikt nie mówi że Ryc ma bić po 600-700 ale jak ja majac 150+ skill i bron 50+ atc to hity minimalne po 80-120 to jest żart jakiś. Śrenie są na poziomie 160-220 a jak dobrze trafial około 280-350.
Tak że zakres ciosu od 80-350 przy czym średnio jakies 220-230. Tu poprawa powinna być żeby to minimum podkręcić tak żeby średni cios poszedł w górę.

Nie wiem jakie jest rozwiązanie problemu ale problem jest.
Nie może być tak że postać służy tylko do TH bo jak @neilran mówił na pewnym poziomie Mag idzie sam zwiad idzie sam a Rycerz zostaje sam z tą swoją postacią pod TH.

Może rozwiązanie byłoby zlikwidowanie podziału na 1h / 2h i zamiana na Atak fizyczny?
Może w ten sposób w razie co postaci wystarczy ściągnąć tarczę i założyć broń dwuręczną. Nadal jednak założenie tarczy wymaga skilowania tarczy.
Przecież zwiad ma tylko 1 skill (Broń dystansowa)
Mag ma magie i tu może używać i różdżki i kostury
Rycerz ma 1h / 2h i obronę.

I ten czar FINTO albo usunąć albo naprawić !!!
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin